اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد سنجش آمپر با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد سنجش آمپر با AVR

سلام دوستان
    سال نو مبارک :applause:

اگر دوستان کمکم کنند تا مداری پیدا کنم که آمپر یک سیم (12v) را بگیره و بتونم به ADC میکرو بدم ممنون میشم
    در روزگاري كه لبخند آدم ها بخاطر شكست توست برخيز تا بگريزند. كورش كبير
    شاد بودن، تنها انتقامي است که ميتوان از زندگي گرفت. ارنستو چه گوارا

پاسخ : کمک در مورد سنجش آمپر با AVR

ماکریمم چند آمپر ؟

دیدگاه

ماکزیمم 20 آمپر

دیدگاه

دو تا مقاومت 0.1 اهم 20 وات را با هم موازی کن و در مسیر خروجی صفر ولت منبع تغذیه ات قرار بده . در این حالت ولتاژ خروجی مقاومت را با ADC بخون .

البته باید بری بازار ببینی چه مقاومتی ( با چه توانی) در بازار موجود است .

موفق باشید

دیدگاه

ممنون از راهنمایی :agree:
          در مسیر مثبت باید جریان را اندازه بگیرم چون چند بخش مختلف هست که باید جریان هر کدام را داشته باشم
          البته نیاز به مقدار دقیق جریان ندارم ( اگر بشه مقدار دقیق را داشته باشم بهتره )
          داشتن و یا نداشتن جریان در مسیر و یا اینکه اگر جریان از مقداری کمتر شد بتوان تشخیش داد هم کفایت میکنه

دیدگاه

اول برو ببین آمپر سنج هست تو بازار برای رنج شما! آخه این روش برای آمپر های بالا یکمی مرقوم بصرفه نیست آخه تلفاتت خیلی زیاد...

ولی اگر همجنان میخای از این روش استفاده کنی میتونی 3 تا مقاومت 0.1 10W رو موازی وصل کنی ولی باید در هر دو حالت ولتاژ مرجع میکرو تو از 5 ولت بیاری حدود 1.5 ولت

یه راه دیگم دارم روش کار میکنم بزار ببینم جواب میده!

دیدگاه

نمی خوام آمپرمتر بسازم ، اگر می تونستم آمپر دقیق را داشته باشم عالی بود ولی اگر فقط مداری باشه که بتونه وجود جریان در سیم را تشخیص بده کافیه ( اینکه جریان هست یا نیست )
              و می تونم از ADC هم استفاده نکنم ، فقط زمانیکه در سیم جریان وجود داره یکی از پایه های میکرو 1 کنم واگر جریانی نبود 0 کنم
              استفاده از مقاومتهای وات بالا از نظر اقتصادی به صرفه نیست
              ممنون :nice:

دیدگاه

امپر متر با AVR

با سلام شما برای این کار باید از یک مقاومت باتوان بالا مثلا 5تا 10 وات استفاده کنید که ترجیحا مقدارش بین 1 تا 5 اهم باشه به این صورت که جریانتونو از اون عبور بدید و ولتاژ دوسرشو اندازه بگیرید و بر مقدارش تقسیم کنید.I=V/R
                برای اندازه گیری ولتاژ دوسرش از دوکانالADC استفاده کنید و مقدار اولی را از دومی کم کنید.
                در اینجا باید یاد اوری کنم هرچه مقدار مقاومت بیشتر باشه دقت اندازه گیری بیشتر میشه اما جریانو محدود میکنه و برای حل این مشکل میتونین از چند مقاومت با مقدار های مختلف استفاده کنین و به این ترتیب امپر مترتونو رنج بندی کنین.;-)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X