اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بوستر پمپ با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بوستر پمپ با avr

سلام به همه
    میخوام یه بوستر پمپ با avr طراحی کنم ،که فشار لوله سنس بشه و با یک اینورتر 11 کیلو وات روی 4 تا پمپ سویچ کنه
    هر ساعت هم پمپی که زیاد روشن مونده عوض بشه .
    و برای کار در روز و شب برنامه ی متفاوتی داشته باشه (خودکار).
    من از پایان می ترسیدم و آغاز کردم . . .

پاسخ : بوستر پمپ با avr

کسی نیست . . . :cry2:

دیدگاه

سلام
      اطلاعاتی رو درباره این سنور بده مثلا خروجیش . یا دیتاشیتشو بزار . راستی فرمانی که میکرو میخاد به اینورتر بده فکر کنم باید از طریق شبکه پروفیباس باشه که استانداردشم RS485 هستش و باید ببینیم که اطلاعاتی که میخاد از میکرو به اینورتر بره توسط خود اینورتر قابل قبول هست یا نه چون اینورترا معمولا با PLC راه اندازی میشن مثلا اینورتر زیمنس برای PLC تعریف شده است . حالا بقیه هم نظرشونو بدن .
      من خودم قبلا می خاستم با میکرو به یک MOVIMOT فرمان بدم که نشد
      انجمن LABVIEW
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
      اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
      http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

ممنون از نظرتون
        من با یه اینور تر lg کار می کنم که ورودی آنالوگ 0 تا 10 ولت ، برای کنترل دور مونور های سه فاز داره
        و قصد دارم باخروجی pwm میکرو که توسط یه مدار به ولتاژ0 تا 10 ولت تبدیل کنم و به اینورتر بدم
        خروجی سنسور فشار هم 4تا 20 میلی آمپره . :nerd:

دیدگاه

سلام
          من فکر می کنم که ایده خوبی باشه چون اکثر بوستر پمپ ها (اتش نشانی یا آبرسانی ) توی تابلو برقشون یک PLC واسه این کار گذاشتن و برنامه شون به تعداد پمپ ها بستگی داره ولی از اینوتر کمتر استفاده میشه چون پمپ ها توی دور نامی می تونن دبی و فشار مورد نظر رو بدن و از طرفی قدرت هر پمپ با هم توی اکثر بوستر پمپ ها با هم فرق داره من چون زیاد با این بوستر پمپ ها سرو کار دارم فکر می کنم بهترین حالت راه اندازی های مختلف در حالت های مختلفه (نه استفاده از اینورتر )
          تقسیم بندی موتور ها :
          1 - پمپ ژوکی (قدرت این پمپ از همه کمتره و برای تامین فشار جزیی استفاده میشه )
          2- بقیه پمپ ها معمولا قدرتاشون با هم برابره و از پمپ ژوکی خیلی بیشتره (P1 , P2 , P3 )
          حالا فرض کنیم که فشار 4 بار رو احتیاج داریم برای این منظور حداقل 3 تا فشار سنج نیاز داریم و مقادیر تنظیمی برابر
          S1 ON = 3.5 & S1 OFF = 4
          S2 ON = 3 & S2 OFF = 4
          S3 ON = 2 & S3 OFF = 4
          و اگه فشار سنج آنالوگ باشه می شه از یک فشار سنج استفاده کرد و مقادیر گفته شده رو سنس کرد
          شیوه راه اندازی :
          1 - سنسور S1 مخصوص پمپ ژوکی یعنی هر زمان این سنسور عمل کرد پمپ ژوکی باید عمل کنه
          2- سنسور دوم راه انداز پمپ شماره 1 که بایستی این پمپ با دو تا پمپ دیگه حالت چنجر داشته باشه یعنی هر بار سنسور دوم عمل کرد یکی از پمپها وارد مدار بشه تا از زیاد کار کردن یک پمپ و کم کار کردن پمپ های دیگه جلوگیری بشه (این مورد حتما باید لحاظ بشه)
          3- سنسور سوم هر 3 پمپ رو توی مدار میاره (فرض بر این حالته که میزان مصرف اونقدر زیاده که پمپ ژوکی و پمپ اول قادر به تامین مقدار مورد نیاز نیستن )
          البته موارد دیگه ای مثل حالت خرابی و از مدار خارج شدن یک یا چند پمپ رو هم باید در نظر بگیریم و یا حالتی که منبع آب خالی نباشه

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

برای خروجی 0 تا 10 ولت می تونی از DAC هم استفاده کنی
            برای خروجی سنسور فشار هم می تونی از مبدل جریان به ولتاژ یا فرکانس استفاده کنی بعد بدی به ADC میکرو
            راستی درباره برنامه ای که باید نوشته بشه چیزی نگفتی :smile:
            انجمن LABVIEW
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
            اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
            http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
              خدمت آقا سعید عرض کنم که ، این بوستر پمپ با avr تقریبا کار تازه ای و هدف ما هم اینه که با AVR این کار انجام بشه
              که اگه این طوری بشه در داخل تابلو وهمچنین در تعداد سنسورها که خیلی هم گرونن :cry2: صرفه جویی میشه
              و خدمت آقای nex بگم ، چون در تعداد پورتها محدودیت داریم باید از PWM استفاده بشه
              برنامش هم دارم با c می نویسم که یه جاهایی رسیدم اگه کامل شد حتمآ میزارم تا نظرتون رو بدین

دیدگاه

میشه یکمی بیشتر راجع به نحوه اتصال یک اینورتر به 4 موتور و دلیل استفاده از اینورتر رو بنویسید
                اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام
                  فرض کنید دو تا پمپ داریم ، در این روش هر پمپ دو تا کنتاکتور داره
                  یکی برای اتصال برق مستقیم سه فاز
                  ویکی برای اتصال خروجی اینورتر به پمپ که در هر زمان فقط یکی از کنتاکتورها وصلن
                  بوبین کنتاکتورها هم از میکرو فرمان میگیرن
                  فکر کنم متوجه شدین :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X