مخابرات دیجیتال نسل آینده کلیه ارتباطات مخابراتی بشر خواهد بود.به واسطه ذات باینری دیجیتال ، مخابرات دیجیتال هم مزایای یک سیستم دیجیتال را دارد. نسل آینده سیستم های مخابراتی به منظور مجتمع کردن سرویس ها ، در حال شکل گیری است .در این متد کلیه سرویس های ارائه شده به مشترک از طرف اپراتور ها ، در کانال با ماهیت صفر و یک انتقال داده می شود بنابراین طراحی سیستم چه برای یک سیستم تلفن تصویری باشد چه برای ارسال داده و چه برای انتقال صحبت و ویدیو همه و همه در نهایت به صفر و یک تبدیل می شوند و از یک کانال مشترک انتقال داده می شوند .

علاوه بر این زیبایی و جذابیت مخابرات دیجیتال در استفاده از DSP (digital signal processin( نمود پیدا می کند . پردازشهای پیچیده ای که بر روی داده های دیجیتال توسط آی سی های DSP انجام می شود را اگر خواهیم به صورت آنالوگ انجام دهیم اگر غیر ممکن نباشد کمتر از آن هم نیست .

جزوه زیر که در کلاس مخابرات دیجیتال دکتر حبیب الله دانیالی ، گروه الکترونیک دانشگاه کردستان ارائه شده است یک presentation کامل و گویا است که مفاهیم پایه ای سیستم های PAM و PPM و PDM را توضیح می دهد .جزوه مخابرات ديجيتال(قسمت اول)

دانشكده ي الكترونيك كردستان
استاد مربوطه: دكتر حبيب الله دانيالي

سر فصل ها:
1-معرفی PAM,PDM,PPM

2- معرفی PCM

3- انواع نمونه برداری Sampling

4- قضیه ی نایکوئیست Nyquist

5- انواع نمونه برداری

6- مدارنمونه برای مدولاسیون دامنه پالس PAM

7- مدارنمونه برای مدولاسیونPPM

8- مدار نمونه برای مدولاسیون PWM

جزوه به صورت پاورپوينت و به زبان انگليسي مي باشد.


لينك دانلود: http://download.eca.ir/?page_id=1164&did=687