اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تهیه برق با استفتده از نیروی بهمن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تهیه برق با استفتده از نیروی بهمن

من میخام یه مقاله در باره تهیه برق با ستفاده از نیروی بهمن بنویسم ولی مطلبی در این باره پیدا نکردم.لطفا اگه کسی سایت یا وبلاگ فارسی یا انگلیسی در این باره سراغ داره لینکش رو اینجا قرا بده.

پاسخ : تهیه برق با استفتده از نیروی بهمن

حتی اگه یک صفحه هم باشه خوبه

دیدگاه

چرا در مورد تهیه برق از رعد و برق تحقیق نمی کنی ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tak2750
        من میخام یه مقاله در باره تهیه برق با ستفاده از نیروی بهمن بنویسم ولی مطلبی در این باره پیدا نکردم.لطفا اگه کسی سایت یا وبلاگ فارسی یا انگلیسی در این باره سراغ داره لینکش رو اینجا قرا بده.
        با کلید واژه avalanche power house تو گوگل دنبالش بگرد. زیاد پیدا میشه.
        دلا یاران سه قسمند ار بدانی
        زبانی اند و نانی اند و جانی
        به نانی نان بده از در برانش
        محبت کن به یاران زبانی
        و لیکن یار جانی را به دست آر
        به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آرش فیروزی

با کلید واژه avalanche power house تو گوگل دنبالش بگرد. زیاد پیدا میشه.
          بیشتر مطلب در باره سقوط بهمن وصدمه زدن به خط انتقال پیدا کرد!

دیدگاه

کسی نیست به ما کمک کنه؟ :angry:

دیدگاه

مگه از بهمن چقدر میشه برق تولید کرد؟بنظر من نگرد.
              اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

به نام خدا
                سلام دوست من
                موضوع خوبیه برای تهیه مقاله ولی این جور موضوع های قشنگ زیاده مثلا تولید برق با انواج دریا و اقیانوس (که الان هم توی دنیا خیلی مورد توجه قرار گرفته)
                شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
                شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mehrdad001
                  مگه از بهمن چقدر میشه برق تولید کرد؟بنظر من نگرد.
                  بی نهایت زیاد. فکرشو بکن یک توده بهمن چقدر بزرگه و چقدر ماندگاری داره؟
                  محبت کن به یاران زبانی

دیدگاه

درسته بهمن نیروی زیادی داره ولی فراموش نکنید که بهمن همیشه در حال گذر نیست پس یا باید جاهایی باشه که دائما بهمن سقوط میکنه یا باید مصنوعی ایجادش کرد
                    شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین فرهمندفر
                      درسته بهمن نیروی زیادی داره ولی فراموش نکنید که بهمن همیشه در حال گذر نیست پس یا باید جاهایی باشه که دائما بهمن سقوط میکنه یا باید مصنوعی ایجادش کرد
                      از این جاها زیاده. تو زمستون آمار جاده دیزین به چالوس رو بگیر تا حساب دستت بیاد.
                      محبت کن به یاران زبانی

دیدگاه

آرش خان ممنون منم تا حدودی میدونم نقاط بهمن خیز زیاده اما از نظر هزینه این موضوع را مورد بررسی قرار دادید؟ منظور من از نقاط بهمن خیز ایجاد بهمن مصنوعی در این نقاط هست که منظورمم هزینه این عملیات هستش.
                        اصلا بیاید یه بحث هزینه اینجا مطرح کنیم تا ما شاگردها از اساتیدی مثل شما چیزهای دقیق تری یاد بگیریم
                        من یه چیزائی میگم آقا آرش و دیگر دوستان هرجا که اشتباه گفتم کمک کنند شاید هم هزینه بر نباشه

یکی از اساتید میگفت نیروئی که آب در نیروگاه های آبی ( چه نوع ارتفاع و چه دربی ) به توربین وارد میکنه فوق العاده زیاده پس باید مکانیزم ساخت پره های توربین نیروگاه های آبی جوری باشه که مقاومت لازم رو داشته باشه . اطمینان دارم شما هم این موضوع رو میدونید که تا چند سال پیش ایران این مکانیزم ساخت رو نمیدونست و هر بار که یکی از این پره ها آسیب میدید صدها هزار دلار خرج تهیه این پره ها میشد (اینو از خودم نمیگما هم استادم گفت هم توی یه برنامه علمی از تلویزیون شنیدم)که جدا از این که با کلی ناز و کرشمه میفروختن به ایران بلکه پره هایی میدادن که عمر کوتاهی داشت و پس از مدت نه چندان درازی دوباره آسیب میدید که خوشبختانه ایران الآن مدتیه به مکانیزم ساختش داره دست پیدا میکنه (شاید هم تا الان فهمیدن) حالا همین موضوع رو با توربینی که قراره با فشار بهمن کار کنه مقایسه کنید.
                        همگی میدونید نیروی بهمن خیلی زیاده پس باید هم توربین هم باقی اجزا رو در برابر نیرو مقاوم کرد و .....
                        از طرفی الان بحث هزینه یکی از بحث های مهم در تاسیس یه نیروگاه هستش مثلا یادمه که رفته بودیم بازدید از نیروگاه بادی منجیل . اونجا یکی از مهندس هائی که داشت درباره نیروگاه برای ما توضیح میداد میگفت در ایران جاهای باد خیز زیادی وجود داره اما همه جا صرف نداره که نیروگاه بادی زد مثلا بعضی از نقاط کویری ایران بادخیز هستند و باد خوبی هم دائم در نقاط در جریانه ولی از اونجائی که ادوات نیروگاه در برخورد با ریگ و ماسه عمرشون کوتاه میشه این نیروگاه ها رو این جاها احداث نمیکنن و جاهای دیگه هم دلایل دیگه ای داره و یا این که ما میتونیم توی خیلی از جاها در ایران نیروگاه جزر و مد داشته باشیم یا حتی نیروگاه موجی اما به دلایل اقتصادی شدنی نیست

دوستان این موضوع که دوستمون tak2750 مطرح کرده خیلی جالبه منم دارم دنبال مطلبی میگردم که بتونم به ایشون کمک کنم ولی لطفا بیاید درباره هزینه هم صحبت کنید بلکه شاید دوستمون tak2750 بتونه از همین موضوع هزینه یه گوشه ای از مقاله استفاده کنه!

دوستان لطفا هرکی هر نظری داره بگه تا همگی استفاده کنیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X