اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد کنترل دور موتور dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد کنترل دور موتور dc

با سلام خدمت شما دوستان
    پروژه ی من در مورد کنترول دور موتور dc با استفاده از avr وسنسور اثر هال هست
    لطفا منو در این مورد کمک کنید :sad:

پاسخ : کمک در مورد کنترل دور موتور dc

دوست عزیز هیچ مشکلی وجود ندارد.

اول یک مدار کنترلی برای موتورت روی bread board ببندید (اگر کنترل موتور DC در دو جهت است یک پل H ببندی و اگر می خواهی در یک جهت موتور را کنترل کنی با یک ترانزیستور معمولی هم می توانی این کار را انجام بدهی)
    بعد باید سنسور را آماده کنی برای این کار من پیشنهاد می دهم که یک سنسور اثر هال دیجیتالی تهیه کن چون کار کردن با آن راحت تر است. بعد از روی دیتا شیت مدار را روی بورد هزار سوراخ لحیم کن
    در مرحله سوم برنامه را بنویس برنامه شما باید یک PWM ایجاد کند که به مدار کنترلی می دهی. برای خواندن تعداد دور توسط سنسور اثر هال می توانی از اینترپت استفاده کنی تا میکرو را خیلی در گیر خواندن وضعیت سنسور نکنی.

کار خیلی هم سخت نیست با کمی پشتکار می توانی کار را به صورت عالی انجام بدهی.

اگر در هر مرحله مشکلی داشتی می توانم باز هم کمکت کنم.

راستی دوستان من یک سایت پیدا کردم که هر ماه قرعه کشی می کنه و برد آموزشی ARM و AVR جایزه میده. به نظر سایت بدرد بخوریه.
    http://www.ne-ir.com/

دیدگاه

سلام دوست عزیز برای این پروژه باید قدم به قدم پیش رفت ابتدا شما به یک کنترلر ولتاژ نیاز دازید برای این منظور این سایت را به شما معرفی میکنمwww.arvand-co.irدراین سایت یک مبدل dcبهdcمعرفی شده که من استفاده کردم وبرای کار شما مناسب است سپس شما نیاز به یک سنسور مانندugn3503دارید تا با ان دور موتور را حساب کرده وولتاژموتور را تعیین کنید [move][shadow=red,left][/shadow][/move]
      دنیا را چه سکوتی فرا می گرفت اگر هر کس به انداره
      عملش حرف می زد.(امام علی ع)

دیدگاه

من با پیشنهاد آقا مجید موافقم.
        تو اولین قدم باید بتونی سرعت موتور dc رو کنترل کنی اینکار رو باید به وسیله کنترل ولتاژ انجام بدی و برای اینکار باید ولتاژی که به موتور میرسه رو با یه فرکانس ثابت سوئیچ کنی (فرکانس هر چه بیشتر باشه بهتره، چون فرکانس تو هارمونیک هایی که به موتور میرسه تاثیر داره)
        مثلا این رو داشته باش:
        $regfile = "m8def.dat"
        $crystal = 8000000
        Config Pinb.0 = Output
        Do
        Set Portb.0
        Waitus 20
        Reset Portb.0
        Waitus 20
        Loop
        end

این بدنه اصلیه برنامه اته. حالا برای اینکه بتونی سرعت رو کم و زیاد بکنی، باید سرعت مورد نظر رو از ورودی بگیری که احتمالا این ورودی رو از یه کیبورد میگیری. ولی به نظر من اگه با ویژوال بیسک آشنایی داری ورودی رو با کامپیوتر به صورت سریال بفرست به میکرو که پروژه ات با کلاس تر بشه.
        ........
        ........
        ........
        عمر گران میگذرد خواهی نخواهی سعی بر آن کن نرود رو به تباهی
        مطلب دل را طلب از سوی خدا کن زآنکه بود رحمت او لا یتناهی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X