ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2006/11/20
    مرکز ظلم و ستم
    764
    15

به نظر شما کدام بهتر است Altera یا xilinx ؟

سلام
    شما فکر میکنید Altera بهتره یا xilinx لطفا دلیل انتخاب خود را ذکر کنید
    به نظر من altera به این دلیل که هم از نظر قیمت به صرفه است و هم از نظر نرم افزار طراحی گرافیک
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com
    2006/08/11
    مشهد
    23
    0

پاسخ : به نظر شما کدام بهتر است

سلام دوست محترم
    گفته بوديد Xilinx بهتره يا Altera ؟
    خوب مسلما اين بستگي به خود شما داره؟ شما با توجه به نوع پروإ¾ژه اي كه داريد، با بررسي قابليت آي سي هاي اين دو شركت مطرح، بايستي نوع تراشه مورد نظرتون رو تعيين كنيد. شايد شما ويژگي هايي مدنظرتون باشه كه از تراشه هاي Altera برنياد. در مورد توانايي ها و قابليتهاي تراشه ها هم به ديتاشيت اونا بسنده نكنيد چون در ميانه كار با مسايلي روبرو ميشيد كه حتما بايد با كمك يك خبره حل بشه.
    در مورد نرم افزار طراحي گرافيك هم فرقي نمي كنه، چون براي Xilinx هم موجود هستند.
    پيروز و سربلند باشيد.
    هنگامي كه از چيزي مي ترسي، خود را در آن بيفكن، زيرا گاهي ترسيدن از چيزي، از خود آن سخت تر است.(كتاب ارزشمند نهج البلاغه/ح 175)
    2006/11/20
    مرکز ظلم و ستم
    764
    15

در مورد نرم افزار طراحي گرافيك هم فرقي نمي كنه، چون براي Xilinx هم موجود هستند
    درست است ولی این رو می دونید که کار با نرم افزار گرافیک xilinx بسیار سختر از altera است و در ضمن قابلیت ساخت قطعات رو نداره
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com
    2006/08/11
    مشهد
    23
    0

سلام دوست محترم
    بله شما درست ميگيد، اما وقتي شما مجبور باشيد كه از تراشه هاي Xilinx استفاده كنيد بايد سختي هاي اونو هم تحمل كنيد، به عنوان مثال نرم افزار مكس پلاس كه براي پروگرم كردن تراشه هاي Altera استفاده ميشه، نميتونه بعضي از دستورات زبان Verilog يا VHDL رو كامپايل كنه مثل: While
    اما مسلما ديگه شما اينجور مشكلات رو با نرم افزار ISE نداريد. به هر حال فكر ميكنم براي انجام پروژه هاي دانشجويي CPLD هاي Altera يا Xilinx جوابگو باشند كه قيمت اون ها خيلي هم زياد نيست و خوب سرعتشون هم از FPGA ها خيلي بهتره.
    اما در نهايت اون چيزي كه مهم هست استفاده درست و بهينه از اين تراشه ها هست، شركت سازنده اونقدر مهم نيست مگه براي توليد انبوه يا خيلي تخصصي.
    پيروز و سربلند باشيد
    هنگامي كه از چيزي مي ترسي، خود را در آن بيفكن، زيرا گاهي ترسيدن از چيزي، از خود آن سخت تر است.(كتاب ارزشمند نهج البلاغه/ح 175)
    2007/07/19
    تهران
    1,340
    108

یک سایت مناسب برای آشنایی و شروع فعالیت با XILINX CPLD

با سلام

در آدرس زیر مطالب ذیقیمتی در رابطه با CPLD های XILINX ، مفاهیم ، روشهای کاری ، مدارات پروگرامر ، مثالهای طراحی لاجیک با VHDL ، و ........ وجود دارد . مطالعه و رونوشت کامل از این مطالب ، به تمامی علاقه مندان فعالیت در زمینه FPGA و CPLD توصیه میگردد .

موفق باشید .

http://www.interq.or.jp/japan/se-inoue/e_cpld.htm
    2009/08/23
    32
    0

پاسخ : به نظر شما کدام بهتر است Altera یا xilinx ؟

من که به عنوان یه مبتدی واقعا سرگیجه گرفتم نمیدونم با xilinx یا altera کار کنم
    این جوابهای بستگی به این داره بستگی به اون داره منو گیج کرده !!! :question:
    راستی نرم افزاری که گفتین مکس پلاس بعضی دستورات را اجرا نمی کنه چقدر محدودیت ایجاد میکنه ؟
    2007/05/03
    78
    0

آقا یه جواب درست و حسابی میخام - توش بسته بی این و اون نباشه - کار با ISE یا QUARTEUS II ؟ کدومش کاملتر و قویتره ؟ کدومش راحتتره ؟
    آینده ( مثلا 10 سال بعد ) مال کدومه ؟ در هر مورد کتابی معرفی کنید ؟ خاهشا درست جواب بدین و نپیچوننین . خودم اینکارم جیگرتو
    2008/02/20
    939
    12

من با اجازه صحبتهای دوستان رو جمع بندی می کنم. اگر می خواید با شماتیک کشیدن پروژه رو تموم کنید از Altera استفاده کنید. اما برای برنامه نویسی به زبان VHDL ، نرم افزار ISE خیلی قابلیت های خوبی داره.
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی
    2006/05/04
    كرمانشاه
    344
    3

خیلی وسواس نشون ندین شما میخواین که دوستان بگن این یا اون ولی این ممکن نیست
    خود من یه بار یه پروژه داشتم که در مورد پروسسوری که قرار بود در FPGA بزارم ISE خیلی بهتر بود (پروسسور یه سری ویژگی های خاص داشت) ولی در مجموع به خاطر امکانات (امکانات شبکه) در نهایت پروژه رو با آلترا / Qurtus انجام دادم
    توی رنج کارهائی که ما میکنیم هر دوی این برند اغلب چیپ مناسب رو دارند به نظر من مهمترین چیز امکانات نرم افزار هست هردوشون رو نصب و امتحان کنید و ببنید واسه اون پروژه تون کدوم بهتره بقیه کارها خیلی جزئی هست و بستگی به عادت داره مثلا یکی با کورتس کار کرده و خم و چمش رو بلده میگه آلترا و یکی بلعکسش اما واقعیت اینه که بهتره هردوشون رو بدونی ضمن اینکه یه نرم افزار جنرال هست که مستقل از برنده که اونم جالب بود ولی پیگیرش نشدم چون تصمیم داشتم برم رو خط آلترا اسمش:
    FPGA Advantage هست و خیلی نرم افزار خوش ساختیه
    2006/02/22
    2
    0

شما FPGA سراغ دارید که خروجی DAC داشته باشه ؟
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10