اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاور کامپیوتر با باطری 12 ولت ماشین ...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاور کامپیوتر با باطری 12 ولت ماشین ...

سلام

از اونجایی که تابستون قراره هم آب نداشته باشیم هم برق و من بدنم جوری تغییر کرده که اگر 1 کامپوتر داشته باشم به اون 2 تای دیگه نیازی ندارم :biggrin: میخاستم یه UPS استسنایی بسازم

حالا چرا استثنایی؟

خوب میدونید که پاور کامپیوتر با برق مستقیم کار میکنه و ولتاژ هاش بین +12 -12 هستش :rolleyes: خوب ما هم یه باطری ماشین داشته باشیم پس چون 12 ولته دیگه!

2 تا راه هست

1- ساخت یه dc to dc که برق 12 ولت رو حدود 180 ولت مستقیم بکنه و مستقیم بدیم به ورودی پاور...

2- پاور ور جوری دستکاری کنیم که با یک کلید بره روی باطری یا برق شهر ( این نکته داره همه پاور ها یه ای سی کنترول دارن که با از 7 ولت تا 40 ولت کار میکنن! و برای روشن کردن این ای سی توی پاور ها یه ولتاژ 12 تا 20 ولت از 220V میسازن و بهش میدن خوب ما میتونیم این قسمت از مدار که قلب مداره رو با 12 ولت باطری تغذیه کنیم و برای اون یه سویج انتقال بزاریم که بره روی باطری یا از خود برق شهر تغذیه بشه!)

3- تمامی ولتاژ های مرجع رو از 12+ تا -12 رو با استفاده از مدارهای جدید بسازیم که زیاد جالب نیست ...

در روش اول خیلی اتلاف انزژی خواهیم داشت و باطری زود خالی میکنه! حتی 1 ساعتم فکر نکنم جواب بده... :cry:

راجب 2 ومی هم شک دارم سم پیچ های Flayback مدار برای ولتاژ 12 به 5 و3 و -3 و -5 خوب کار کنن آخه در حالت عادی با 310 ولت(220 مستقیم کنی میشه 310) کار میکنن! :sad:

کسی نظری داره؟ :rolleyes:

پاسخ : پاور کامپیوتر با باطری 12 ولت ماشین ...

سلام

آوین جون چرا حالا گیر دادی به پاور کامپیوتر؟ خوب یه UPS بساز که به درد همه چیز بخوره ، البته آماده اش هم توی بازار هست ، تبدیل 12 ولت به 220 ولت...
    از 200 وات داره تا بیشتر
    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

اون بالام نوشتم چرا! بخاطر تلفات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        اون بالام نوشتم چرا! بخاطر تلفات
        والا به نظر من اینکار یه جور لقمه را دور سر گردوندنه ، به هر حال تبدیل 12 ولت به 5 و 3.3 و -12 و حالا هرچی که لازمه ، اینها همگی خودشون باعث تلفات میشند.

به جای این کارها شروع کن یه UPS توپ بساز ، تا ما هم در کنار شما یه چیزی یاد بگیریم
        از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
        گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

سلام
          یکسری پاور برای pc هست که با 12 ولت کار میکنه . ولی قیمتهاش از 150 دلار به بالاست .
          شما برای ساخت همچین پاوری باید بتونی آمپرهای بالا رو تو خروچی داشته باشی
          مثلا 3.3 ولت 15 آمپر
          12 ولت 20 آمپر
          5 ولت 20 آمپر
          -12 ولت 100 میلی
          مشکل اصلی تو رگوله کردن 3.3 با این آمپر بالاست
          نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پشه 007
            سلام
            یکسری پاور برای pc هست که با 12 ولت کار میکنه . ولی قیمتهاش از 150 دلار به بالاست .
            شما برای ساخت همچین پاوری باید بتونی آمپرهای بالا رو تو خروچی داشته باشی
            مثلا 3.3 ولت 15 آمپر
            12 ولت 20 آمپر
            5 ولت 20 آمپر
            -12 ولت 100 میلی
            مشکل اصلی تو رگوله کردن 3.3 با این آمپر بالاست

بنظر شما با رگولاتور های اوی بازار و گزاشتن ترانزیستور برای تقویت جریان میشه این مقادیر رو ساخت؟ :rolleyes:

دیدگاه

ببینید مشکل اصلی قابل اطمینان بودن پاور هست نه صرفا ایجاد این توان
              ممکنه با در اثر یک اشتباه کوچک مادربرد بسوزه و بدون استفاده بشه
              بهتره پاور استاندارد رو به 12 ولت بتدیل کنی و یا از اینورتور استفاده کنی
              من خودم واسه pc ماشینم از اینورتور استفاده میکنم .

راستی 3.3 ولت واسه cpu و ram هست و خیلی حساس
              نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

کسی نظری راجبه این ایده نداره؟
                از این ایده که از باطری 12 ولت استفاده شه در سرور های گوگل پیاده سازی شده
                بسیار فکر خوبی

دیدگاه

تاحالا کسی به مانیتور DC داده؟
                  اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پشه 007
                    ببینید مشکل اصلی قابل اطمینان بودن پاور هست نه صرفا ایجاد این توان
                    صحبت دوستمون دقیقا درسته . غیر از اینکه ولتاژ ورودی به PC باید طبق استاندارد های ATX یا EPS با کشیدن حداکثر جریان در یک رنج مشخص باشن و ریپل و نویز حداکثر برای شاخه 12 ولت 120 میلی ولت و برای 3.3 و 5 حداکثر 50 میلی ولت باشه . توی خروجی هیچ پاوری فیوز وجود نداره چون پاور های یک سری مدار پروتکشن دارند که در مقابل هرگونه اشکالی سریع خاموش می شن که به سخت افزار آسیب نرسه بنابراین اگر شما بتونین این استانداردها رو توسط هر منبع تغذیه ای پیاده سازی کنید مشکلی پیش نمی آید ولی اگر این استاندارد ها رعایت نشه حتما سیستمتون آسیب می بینه . آخرین ویرایش استاندارد ATX رو هم می تونین از لینک زیر ببینید .
                    http://www.formfactors.org/developer%5Cspecs%5CATX12V_PSDG_2_2_public_br2.pdf
                    وقتی گریبان عدم با دست خلقت مي دريد وقتی ابد چشم تو را پیش از ازل می آفرید
                    وقتی زمین ناز تو را در آسمانها می کشید وقتی عطش طعم تو را با اشکهایم می چشید
                    من عاشق چشمت شدم نه عقل بود و نه دلی چیزی نمی دانم از این دیوانگی و عاقلی
                    یک آن شد این عاشق شدن دنیا همان یک لحظه بود آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانم ربود

دیدگاه

:applause:
                      ای ول آروین گل پسر
                      این ایده بسیار خوبه.

مونیتور هم اگه LCD باشه نیاز به همین حدود ولتاژ داره.

من پایه ام
                      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                        :applause:
                        ای ول آروین گل پسر
                        این ایده بسیار خوبه.

مونیتور هم اگه LCD باشه نیاز به همین حدود ولتاژ داره.

من پایه ام
                        احمد جان ولتاژ 3.3 رو چطوری جور کنیم از 12 ولت؟ من رگولاتور نمیشناسم براش!

دیدگاه

رگولاتور 3.3 بصورت آماده توی ایران پیدا نمیشه. اما طراحیش چندان هم سخت نیست
                          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

رگولاتور 3.3 پیدا میشه اینم شمارش :LF33CV
                            یه کار دیگه هم میبشه کرد یه لپ تاپ بخر :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz:
                            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
                              رگولاتور 3.3 پیدا میشه اینم شمارش :LF33CV
                              بله ولی 500 میلی آمپره !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X