اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اخطار*هشدار جدی در رابطه با پروگرم کردن میکرو*

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اخطار*هشدار جدی در رابطه با پروگرم کردن میکرو*

منکه بدجور سرم کلاه رفت اما به شما دوستان می گم تا دیگه شما این اشتباهو مرتکب نشین :cry2: :cry2: :cry2:
    :cry: :cry: :cry:
    اگه در موقع پروگرم کردن فقط تیک پروگرم فیوز بیت همونی که از کادر فیوز بیت ها بیرون زده باشه حتی اگه کل تیک فیوز بیت ها هم زده نباشه دیگه کاری به این چیزا نداره وقتی بزنین پروگرم آل دیگه تمام فیوز بیت ها و لاک بیت را خودش پروگرم می کنه و دیگه باید میکرو را انداخت تو سطل
    :angry: :angry: :angry:

پاسخ : اخطار*هشدار جدی در رابطه با پروگرم کردن میکرو*

دوست عزی فکر می کنم اگه erase کنید مشکلتون حل میشه میکروهای avr تا دوبار میشه پاکشون کرد

دیدگاه

سلام
      ولی تیک پروگرامو برنداشتم و فیوز بیتا رو تغیر دادم هیچ مشکلی پیش نیومد
      میشه بفرمائید چطور فیوز بیتا رو پروگرام می کنید؟
      ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

فقط 2 بار؟؟!!
        من یک میکرو دیگه دارم که فیوزاشو دست نکردم و فقط program flash را زدم هر دفعه هم می خوام روش دوباره برنامه بریزم erase chip را می زنم و هیچ مشکلی پیش نمی آید

دقیقا" کاری که کردم این بود :: تیک program fuse bit(s)l را که به طور پیش فرض زده بود را دست نزدم
        و در کادر زیرین تمام فیوز بیت ها به طور پیش فرض تیک نخورده بودن باز هم به این ها هم دست نزدم و دکمه program all را زدم و فقط یک بار پروگرم شد و دیگر نمی شود و error entering programing mode می ده اما اون تیک را برداشتم و فقط از منو program و سپس flash یک میکرو جدید را پروگرم نمودم و حالا هرچی می خوام پروگرم می کنه و erase chip

دیدگاه

یه اشکالی که هست اینه که اگه از پروگرامر STK 200/300 استفاده می کنی نباید از تو قسمت program all میکرو رو پروگرام کنی
          باید تو همون برنامه قسمته compile رو بزنی میکرو پروگرام میشه
          در ضمن اگه می خوای فیوز بیتای میکرو رو تغیر بدی اول باید اونا رو بخونی بهد تغیرشون بدی
          ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

پروگرمرم stk500 هست
            الان میکرو را باید بندازم تو سطل یا راه می افته دوباره؟

دیدگاه

با این برنامه ای که برات میزارم فکر کنم بتونی میکرو رو پاک کنی!
              زیباترین لحظات را کسی به تو هدیه میدهد که بدترین لحظات را از تو بگیرد

دیدگاه

اینم از برنامه
                http://www.megaupload.com/?d=FNAMIOPF
                زیباترین لحظات را کسی به تو هدیه میدهد که بدترین لحظات را از تو بگیرد

دیدگاه

نه این کارو نکن
                  فکر کنم بشه دوباره راش بندازی ولی دقیقا نمیدونم چه جوری ولی یکی از دوستان می گفتش باید در حین پروگرام کردن یه کلاک خارجی (مثلا میتونی این کلاکو با یه میکرو دیگه تولیدش کنی)بدی به پایه xtal میکروت

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...seen#msg128162
                  ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

3تا میکروم نابود شد :cry:
                    اصلا" شماها تا حالا نشده پروگرم کنید و فقط تیک program fuse bits که بیرون کادر فیوز بیت هاست زده باشه و بقیه فیوز بیت ها تیک نخورده باشن و ببینین چی میشه؟تو کد ویژن
                    به xtal1 فرکانس 5mhz دادم اما بازم erase نکرد حالا یکی از دوستان داره یه راه دیگه میگه ببینم چی میشه به نتیجه رسید به همه میگم
                    اما جالبه برنامه توش دیروز اجرا میشد امروز که وصلش کردم دیگه اجرا هم نمیشد ! oo:

دیدگاه

سلام
                      من هم البته چند بار همین اتفاق برام افتاد که با استفاده از کلاک خارجی و STK200/300 مشکلم حل شد
                      دنیا آنقدر وسیع است که برای همه مخلوقات جا هست. به جای آن که جای کسی را بگیرید، تلاش کنید جای واقعی خودتان را بیابید.

دیدگاه

من دیگه از هر چی پروگرمرو avr و پیاده سازی عملی مداره بیزار شدم
                        اصلا معلوم نیست کی خرابه چی کجا میره اصلا avr کیه :cry: :cry2: oo: :angry: :angry:
                        بخدا یه میکرو را بهش فرکانس خارجی دادم بعد هزار بار زدن دکمه erase تو کد ویژن و winavr بالاخره winavr سرش گیج رفت یدفعه erasesh کرد بعد دیگه رفتم تو کد ویژن دیدم درست شد میکرو یه بار دیگم برای اطمینان با کد ویژن erase کردم راحت جواب داد بعد اون یکی میکرو هم گذاشتم همینجوری با فرکانس خارجی erasesh کنم هر چی باش ور رفتم نشد حالا اون میکرویی که از اول سالم بود و باهاش فرکانس برای اونا می ساختمو گذاشتم برنامه ای که برای تولید فرکانس نوشته بودمو erase کردم بعد اونیکی که سالم شده بودو گذاشتم پروگرمش کنم اما در عین ناباوری پروگرم نشد که نشد بعد همون اولی که از اول سالم بودو فرکانس می دادو دوباره گذاشتم که باز برنامه تولید فرکانسو روش بریزم اما اینم دیگه پروگرم نمیشه
                        بعد چندبار دیگه با همشون ور رفتم هیچ خبری نشد آخر یکیشون که دیگه نمیدونم کدوم بود پروگرم شد باز و برنامه تولید فرکانسو روش ریختم و حالا راحت دیگه این میکرو پروگرم میشه اما اونهای دیگه اصلا" oo: :angry:

دیدگاه

سلام.
                          دوست عزیز وقتی از فیوزبیت ها چیزی نمیدونید بهرته اصلا پروگرمش نکنید.
                          شما وقتی تیک فیوزبیت ها رو فعال باقی میذارین و همشون دست نخورده هستن وقتی میکرو پروگرم میشه
                          بدلیل اینکه فیوزبیت های CKSEL0..3 یک ( بدون تیک) هستن ، میکرو که در حالت پیش فرض کارخانه از اسیلاتور داخلی یک مگاهرتز استفاده میکنه میره رو حالت کریستال خارجی.
                          شما یه کریستال بذاری رو پایه های XTAL1..2 مشکلت حل میشه.
                          موفق باشید.
                          آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

دوست عزیز اگه پست قبلیمو می خوندید می دیدید همین کار را انجام دادم اما بازم erase نشد
                            حالا این هیچی وقتی میکرو خراب را erase کردم بعد رفتم میکرو سالممو erase کردم بعد یه میکرو خراب دیگه گذاشتم erase نشد بعد برگشتم میکرو سالمه که از اول هیچیش نبودو پروگرم کنم دیگه پروگرم نشد بعد فرداش اومدم پروگرم شد ! oo:

دیدگاه

فرق گذاشتن کریستال رو پایه های XTAL1,2 و دادن فرکانس خارجی به پایه XTAL1 از زمین تا آسمان است :biggrin:

راستی من که عنوان تاپیک رو دیدم یه جوری شدم ، شما یه ایمیل بزن به ATMEL این باگ رو گزارش بده :biggrin: حتما جایزه میده.

هر چیزی اصول خودش رو داره ، پروگرم کردن فیوزبیت ها هم از این قاعده مستثنی نیست.
                              آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X