اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه طراحی پروگرامر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه طراحی پروگرامر

دوستان اگر تمایل دارند با کمک هم یک جنرال پروگرامر طراحی کنیم
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

پاسخ : پروژه طراحی پروگرامر

سلام خوبی روزبه جان؟
    مدتی هست قراره بچه های سایت با هم پروژه بدن در حد صنعتی و توی سایت بذارن که همه استفاده کنن ولی مشکلی هست. مثل اون اسکوپ که آخرش من درگیر درسها شدم و شهریار جان هم رفت آموزشی و ... .
    خلاصه اینکه باید یه نفر شروع کنه و در حین انجام پروژه از بقیه راهنمایی و کمک بخواد و اگر نه بخواهیم منتظر هم باشید هیچ وقت همه با هم بیکار نمیشیم.
    به نظرم اگه شما فرصتش رو دارید شروع کنید من یه پروگرمر 8051 حدود 3 سال پیش درست کردم یه چیزهایی خاطرم هست البته توی سایت هم هست و فکر میکنم که انواع میکرو ها قالب مشخصی برای پروگرم شدن داشته باشن شاید من هم بتونم کمکی بکنم.
    به نظرم اگه می خواهیم درست کنیم یه چیزی درست کنیم که نه فقط AVR بلکه انواع مدل های میکرو رو پروگرم کنه. اگه بتونیم قابلیتی بذاریم که کاربر خودش بتونه دستور پروگرم شدن یه میکرو جدید رو هم بهش بده که دیگه خیلی عالیه.
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

با سلامر
      یه سری از این باهال پروگرمرای توی بازار هستند که دارای قابلیت تشخیص اتوماتیک میکروها بوده
      اینا چطوری این کار رو انجام می دند؟؟؟؟ :redface:
      تست اون چطور؟؟؟؟؟ :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا حاجی زاده
        با سلامر
        یه سری از این باهال پروگرمرای توی بازار هستند که دارای قابلیت تشخیص اتوماتیک میکروها بوده
        اینا چطوری این کار رو انجام می دند؟؟؟؟ :redface:
        تست اون چطور؟؟؟؟؟ :rolleyes:
        سلام . خوبی رضا جان؟
        میکرو ها ( البته من 8051 رو کار کردم ولی قاعدتا باید بقیه هم همینطوری باشن) یه چند بایت دارن که توی اونجا مشخصاتشون ذخیره میشه. الان خاطرم نیست آدرسش کجا بود ولی توی دیتاشیت دقیقا گفته که مثلا برای میکرو 8051 فلان آدرس عدد 8051 گذاشته شده.
        موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد نحوی

سلام . خوبی رضا جان؟
          میکرو ها ( البته من 8051 رو کار کردم ولی قاعدتا باید بقیه هم همینطوری باشن) یه چند بایت دارن که توی اونجا مشخصاتشون ذخیره میشه. الان خاطرم نیست آدرسش کجا بود ولی توی دیتاشیت دقیقا گفته که مثلا برای میکرو 8051 فلان آدرس عدد 8051 گذاشته شده.
          موفق باشید.
          بله پروگرامر با استفاده از Signature Bytes میتونه Device ID رو تشخیص بده
          مثلاً برای میکرو AT89C52 شرکت اتمل این سه بایت هستند
          بایت 030H که مقدار 1EH رو داره نشون دهنده کارخونه سازنده یعنس ATMEL هستش
          بایت 031H که مقدار 52H رو داره نشون دهنده شماره قطعه یا همون AT89C52 هستش
          بایت 032H که اگر مقدار FFH رو داشته باشه نشونگر اینه که ولتاژ پروگرمینگ 12 هستش ولی اگه مقدار 05H رو داشته باشه معنی اش اینه که ولتاژ پروگرامینگ 5 ولت هستش
          برای دیگر میکرو ها و دیگر شرکت ها هم اصل قضیه اینجوریه ولی ممکنه آدرس بایت ها و مقدار اونا متفاوت باشه
          از ماست که بر ماست !

دیدگاه

جالب بود
            از هر دوتون تشکر میکنم

دیدگاه

سلام برای شروع بهتره کار رو طبقه بندی کنیم
              1. تعیین میکرو
              2. طریقه خواندن سیگنچر بایت و فیوزها
              3. طریقه لینک کردن پایه ها
              3. طریقه پروگرام کردن
              4.طریقه پروگرام کردن فیوزها
              5. طریقه ترکیب پروگرامر ها با هم

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r.babazadeh
                سلام برای شروع بهتره کار رو طبقه بندی کنیم
                1. تعیین میکرو
                2. طریقه خواندن سیگنچر بایت و فیوزها
                3. طریقه لینک کردن پایه ها
                3. طریقه پروگرام کردن
                4.طریقه پروگرام کردن فیوزها
                5. طریقه ترکیب پروگرامر ها با هم
                سلام. خوبی روزبه جان؟
                همونطور که میدونید هر میکرویی یه جوری پروگرم میشه بعضی ها سریال بعضی ها هم موازی. به نظرم اول باید بتونیم روشی سخت افزاری برای پروگرم کردن پیدا کنیم. بعضی از میکرو ها روی پایه های متفاوتی باید پروگرم بشن اگه اینطور باشه باید پروگرمر امکان این رو داشته باشه که روی هر پایه ای که خواستید مثلا ولتاژ 12 ولت رو قرار بده و ... .
                اینطوری خیلی سخت میشه شاید بهتره اول چند تا میکرو ساده رو انتخاب کنیم یه پروگرمر درست کنیم بعد بریم پیشرفته اش کنیم.
                من با پروگرمر های AVR کار نکردم. نمیدونم چطوری هست دوستان نظر بدن کدومش کاربردی تر و ساده تر هست؟
                AVR - 8051 -pic ?
                البته توی این مدل ها هم باز باید یه سری خاص رو در نظر بگیریم که فعلا پروگرم کردنشون یه جور باشه بعد توسعه اش میدیم.
                موفق باشید

دیدگاه

تو avr چهار نوع سوکت داریم و ولتاژ هم 5 ولت است و در سورت اتصال اشتباه 5ولت میکرو رو نمی سوزونه
                  در شروع ما به دو چیز نیاز داریم
                  1. طریقه خواندن سیگنچر بایت
                  2. سیگنالینگ پروگرام کردن

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

سلام.
                    مطالب مربوط به نحوه خوندن و پروگرم کردن میکرو رو توی دیتاشیتش نوشته. اگه کسی از دوستان فرصتش رو داره زحمتش رو بکشه.
                    موفق باشید.

دیدگاه

منتظر اعلام همکاری از طرف دوستان

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X