اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تجربیات کنکور ارشد

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تجربیات کنکور ارشد

دوستان سلام
    ظاهرا که اینجا کنکوری زیاد هست من گفتم اطلاعتم رو با بقیه دوستان در میون بذارم شاید مفید باشه. البته من هم مثل شما بار اولی هست که می خوام کنکور بدم ولی در مورد زیاد پرس و جو کردم:

1- اولین عاملی که دوستانی که رتبه خوبی نیاورده بودن ازش می نالیدن این بود که مطالبی رو که اوایل خونده بودن فراموششون شده. طبیعی هم هست شما فقط ریاضی مهندسی رو بخواهی یه دور بزنی 4 ماه طول میکشه تا به آخرش بررسی دیگه هیچی از اولش یادت نیست.
    راه حل:
    نموداری هست در علم روانشناسی که همه هم شنیدید نمودار فراموشی که یه خط حلزونی هست. خلاصه اینکه هر درسی رو که امروز میخونید برای اینکه فراموش نشه "فردا" و "یک هفته" بعد و" یک ماه" بعد و "4 ماه" بعد باید بخونید. یه مقدار سخته ولی من امتحان کردم واقعا جواب میده خیلی خوب هم جواب میده درک درس هم خیلی بهتر میشه.

2-بعد از یادگیری روابط و فرمول ها و... بیشتر دنبال این باشید که خواص این چیز هایی که خوندید چیه. استاد ما میگفت که از روابط و قضایا مستقیم سوال نمیدن دنبال این باشید که مثلا خواص فلان قضیه چیه اونها رو روش کار کنید.

3- چون حجم مطالب زیاد هست اگه کسی در طول دوران تحصیل خیلی خوب درس رو نخونده و اونها رو مفهمومی درک نکرده، فرصت نمیکنه ظرف 5 یا 6 ماه همه درس ها رو خوب بخونه اگه کلاس خوب میشناسید برید چون مفید هست.

4- مرجع اصلی برای تست رو فقط اون 2 جلد کتاب کنکور ارشد برق دانشگاه تهران خوب هست. (حرف من نیست از 3 تا دکتر این رو شنیدم)

5- تست های طبقه بندی شده نزنید یا تکیه تون روی اونها نباشه . علتش هم اینکه در این روش تست زنی شما دیگه به روش حل تست توجه نمیکنید فقط حلش میکنید ولی سر جلسه امتحان که تست ها از همه جا هست یکی از نکات مهم پیدا کردن خود روش حل هست.

فعلا دیگه چیزی یادم نمیاد اگه دوستان دیگه هم تجربیاتی در این زمینه دارن بگن.

راستی یه مطلب دیگه
    درصد های یه کنکوری موفق:
    الکترونیک ..............................76
    مدار ....................................52
    ریاضی ................................. 54
    سیگنال ................................69
    کنترل .................................. 49
    مغناطیس .............................. 4
    زبان ..................................... 25

رتبه ها:

الکترونیک ................................51
    کنترل .................................... 39
    مخابرات ..................................91
    مهندسی پزشکی ...................... 44

موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.
لطفا صبر کنید...
X