دوستان سلام
ظاهرا كه اينجا كنكوري زياد هست من گفتم اطلاعتم رو با بقيه دوستان در ميون بذارم شايد مفيد باشه. البته من هم مثل شما بار اولي هست كه مي خوام كنكور بدم ولي در مورد زياد پرس و جو كردم:

1- اولين عاملي كه دوستاني كه رتبه خوبي نياورده بودن ازش مي ناليدن اين بود كه مطالبي رو كه اوايل خونده بودن فراموششون شده. طبيعي هم هست شما فقط رياضي مهندسي رو بخواهي يه دور بزني 4 ماه طول ميكشه تا به آخرش بررسي ديگه هيچي از اولش يادت نيست.
راه حل:
نموداري هست در علم روانشناسي كه همه هم شنيديد نمودار فراموشي كه يه خط حلزوني هست. خلاصه اينكه هر درسي رو كه امروز ميخونيد براي اينكه فراموش نشه "فردا" و "يك هفته" بعد و" يك ماه" بعد و "4 ماه" بعد بايد بخونيد. يه مقدار سخته ولي من امتحان كردم واقعا جواب ميده خيلي خوب هم جواب ميده درك درس هم خيلي بهتر ميشه.

2-بعد از يادگيري روابط و فرمول ها و... بيشتر دنبال اين باشيد كه خواص اين چيز هايي كه خونديد چيه. استاد ما ميگفت كه از روابط و قضايا مستقيم سوال نميدن دنبال اين باشيد كه مثلا خواص فلان قضيه چيه اونها رو روش كار كنيد.

3- چون حجم مطالب زياد هست اگه كسي در طول دوران تحصيل خيلي خوب درس رو نخونده و اونها رو مفهمومي درك نكرده، فرصت نميكنه ظرف 5 يا 6 ماه همه درس ها رو خوب بخونه اگه كلاس خوب ميشناسيد بريد چون مفيد هست.

4- مرجع اصلي براي تست رو فقط اون 2 جلد كتاب كنكور ارشد برق دانشگاه تهران خوب هست. (حرف من نيست از 3 تا دكتر اين رو شنيدم)

5- تست هاي طبقه بندي شده نزنيد يا تكيه تون روي اونها نباشه . علتش هم اينكه در اين روش تست زني شما ديگه به روش حل تست توجه نميكنيد فقط حلش ميكنيد ولي سر جلسه امتحان كه تست ها از همه جا هست يكي از نكات مهم پيدا كردن خود روش حل هست.

فعلا ديگه چيزي يادم نمياد اگه دوستان ديگه هم تجربياتي در اين زمينه دارن بگن.

راستي يه مطلب ديگه
درصد هاي يه كنكوري موفق:
الكترونيك ..............................76
مدار ....................................52
رياضي ................................. 54
سيگنال ................................69
كنترل .................................. 49
مغناطيس .............................. 4
زبان ..................................... 25

رتبه ها:

الكترونيك ................................51
كنترل .................................... 39