اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور رنگ TSL230

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور رنگ TSL230

با سلام

من یک سنسور رنگ از نوع TSL 230 تهیه کردم. اما سوال من اینجاست که چرا روی این سنسور هیچ اثری از گیرنده مشاهده نمیشه؟ مگه طریقه عملکردش مثل سنسورهای IR (مثلا CNY70 ,ON2179) نیست؟ یعنی اینکه نور از طریق یک فرستنده ارسال بشه و گیرنده با توجه به رنگ سطح یک میزان ولتاژ خاص یا فرکانس خاص بده؟ من می خوام رنگ سبز(لنت برق سبز) رو در زمینه سفید با این سنسور تشخیص بدم.

با تشکv :rolleyes:

پاسخ : سنسور رنگ TSL230

همون طور که از دیتا شیت میشه فهمید
    http://www.farnell.com/datasheets/20376.pdf

رنگ های مختلف دارای انعکاس نور های متفاوتی از خود ساطع می کنند که این سنسور رده ی فرکانسی رنگ رو با توجه به سنسور تعبیه شده بر روی المان رنگ رو تشخیص میده !

ضمنا" این سنسور رو چند گرفتید ؟
    مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

تو مشهد 4500 گرفتم. البته روی roboeq قیمتش 3500 بود. پس واسه محکم کاری میپرسم:
      من واسه ربات مسیریاب این سنسور رو میخواستم. اگه مثل سنسورهای IR اونو کف ربات ببندم میتونم با توجه به رنگ سبز رو رو زمینه سفید یک فرکانس مشخص داشته باشم؟( آخه وقتی ربات میاد رو مسیر کفش تاریکه تاریک میشه و در نتیجه سطح زیر هیچ انعکاسی نداره)

با تشکر

دیدگاه

خوب اگه تاریک میشه یه دونه led شفاف (مثل نور مهتابی دارند) روشن کن . اون وقت انعکاس میده و نوع رنگ مشخص میشه
        مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

سلام......

لطفا اگه فایل در مورد ساختار ونحوه ی(اصول) کار کردن این سنسور یا هر سنسور رنگ دیگه ای دارین بذارین.
          ممنون
          فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (فرشته)
            سلام......

لطفا اگه فایل در مورد ساختار ونحوه ی(اصول) کار کردن این سنسور یا هر سنسور رنگ دیگه ای دارین بذارین.
            ممنون
            اگه بخوایم از این سنسور واسه اندازه گیری شدت نور استفاده کنیم راه اندازیش چطوری میشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X