اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروسس 100% cpu

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروسس 100% cpu

سلام
    من یه نرم افزار تحت داس دارم که امکان اجراش تحت ویندوز هم وجود داره ولی وقتی اجراش میکنم cpu رو میبره روی 100% و دیگه هم پایین نمیاد. گزینهآ‌های compatibility رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد. ویندوزم XP هست. توی اینترنت هم همین یه ورژن وجود داره. چیکار کنم.

پروسس 100% cpu

سلام مصطفی جان خوبی عزیز .
    این مشکل ویندوز XP هست شما اصلا نرم افزار نمی خواد اجرا کنید فقط محیط داس رو که اجرا کنید بسیار کند میشه ویندوز .
    راه حلش اینه که پنچره داست رو full screen کنی با زدن کلید CTRL+ENTER یا ALT+ENTER موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

پروسس 100% cpu

سلام محمد جان
      اتفاقا این کار رو که میکنم میره روی 100%!
      غیر full screen هم راهی نداره
      ممنون از لطفت

دیدگاه

پروسس 100% cpu

سلام
        بالاخره راهش رو پیدا کردم!
        ببینید خیلی نرمآ‌افزارهای تحت داس هستند که حتی اگه در مد Full Screen هم اجرا بشن، باز هم CPU رو 100% به کار میگیرند. و طبیعتا این خیلی مضره!
        راه حلش اینه که وقتی نرم افزارتون رو اجرا کردید، کلید Pause رو تو محیط DOS بزنید!

دیدگاه

پاسخ : پروسس 100% cpu

سلام

خب باید داخل task manager برید و ntvdm رو پیدا کنید (همونی که 100 درصر پهنای باندو گرفته) و روش راست کلیک کنید و set priority رو بزنید و low رو بزنید .
          با این کار پهنای باند این پروسه در حالتی که برنامه ای اجا نمیکنید کم نمیشه ، ولی تضمین میشه که اگه برنامه ی دیگه ای به پهنای باند نیاز داشت از مقدار پهنای باند تخصیص داده شده به این پروسه کم بشه (یعنی تقدم کاری این پروسه رو کم میکنین  و بقیه ی پروسه ها که اجرا میکنین تقدم نرمال رو دارن که چون از این بالاتره این مشکل رفع میشه
          این مشکل برا خیلیا هم که TC کار میکنن ممکنه پیش بیاد که میتونن به طریقی مشابه عمل کنن.
          این کار هیچ عوارضی نداره و حتی سرعت این برنامه ای رو که گفتین رو هم کم نمیکنه.
          این درگیری ویندوز با یک سری برنامه های داس قدیمیه.

NTVDM= New Technology Virtual DOS Machine

موفق باشید.
          Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X