اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور ولتاژ و جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور ولتاژ و جریان

سلام من میخوام یه ÷م÷ سه فاز هم ولتاژ و هم جریانش رو اندازه بگیرم واسه هر سه سیم پیچ و اون رو به میکرو بدم
    کسی سنسور و قیمت رو سراغ داره؟؟؟
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

پاسخ : سنسور ولتاژ و جریان

سنسور غیر تماسی جریان دقتش در حد میلی آمپر نیست.
    محدوده جریانت در چه وضعی هست؟
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

مهم نیس
      دقت خیلی مهم نیس
      ولی باید تا 100 امپر اندازه بگیره و 400 ولت

قیمت و و اینکه بشه به avr ارتباطش داد مهمه :cry2:

دیدگاه

پس غیر تماسی بهترین گزینه برای کار شماست.

مثل سنسور دما LM35 کار میکنه و با بالا رفتن جریان ولتاژ خطی خروجیش بالا میره و تا جریانهای خیلی زیاد رو هم اندازه میگیره
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

http://www.physics.utoronto.ca/~astummer/pub/mirror/Projects/Archives/Mag-O-Matic%202/Docs/LA%20100-P,%20LEM%20current%20sensor.pdf

قیمت 20 تومن
          جوان داشت تموم کرد

ارزونترش اینه
          http://www.iran-module.ir/fa/order.php#special_sells

اینو هم ببین
          http://www.chip-electronic.com/fa/?generate=gallery&wtkbsfurdds=904928b5-af36-4aae-86d7-3107bc01b47a
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

خیلی ممنونو.چند تا شوال
            1. فرق ACS754SCB-100 با la-100p چیه که این قدر تفاوت قیمت دارن ؟
            2.این ACS754SCB-100 ایا نیاز داره با سیم سری بشه یا از روی کابل بچسبه کافیه؟
            3.اگر طول این سیم ها رو زیاد بزارم تو اندازه گیری تاثیر زیادی میزاره؟ به هر حال نمیتونم میکرو کنترلر رو بزارم کنار یه پمپ سه فاز که هر سیم ÷یچش 100 امپر جریان میکشه که

دیدگاه

LA100 بدون تماسه و کافیه سیم از تو سوراخش رد بشه ولی ACS754 باید سر راه سیم قرار بگیره. اگه قراره جریان AC موتور سه فاز رو اندازه بگیری که شکل سینوسی داره CT بهترین انتخابه و ارزونترینش. CT ها هم بدون تماس هستند و سیم ثانویه اونها رو می تونی تا چند متر بگذاری.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                LA100 بدون تماسه و کافیه سیم از تو سوراخش رد بشه ولی ACS754 باید سر راه سیم قرار بگیره. اگه قراره جریان AC موتور سه فاز رو اندازه بگیری که شکل سینوسی داره CT بهترین انتخابه و ارزونترینش. CT ها هم بدون تماس هستند و سیم ثانویه اونها رو می تونی تا چند متر بگذاری.
                میشه در مورده مدل و قیمت بگین.و اینکه چون جریان ac هست ایا خروجی ct هم هی کم و زیاد میشه؟
                خروجی ولتاژ هست یا جریان؟میشه لینک یه pdf به من بدین ؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                  مداری که من استفاده کردم یک سیم پیچ ساده با 2000 دور بود که سیم حامل جریان ac از داخل آن عبور می کرد و دو سر سیم پیچ ولتاژی می افتاد که آن با میکرو اندازه می گرفتم ولیکن من می دانستم که جریان عبوری یا صفر است یا حداکثر 10 آمپر و مقدار دور سیم پیچ و تقسیم مقاومتی بعد از خروجی آن رو بهروش تقریبا سعی و خطا در محدوده ای گذاشتم که به ازای جریان عبوری 10 آمپر ولتاژ مدار adc بالاتر از 5 ولت نشه
                  البته نتیجه قابل قبول بود فکر کنم مدار شماتیک رو من قبلا جایی گذاشته ام ( در همین سایت)

دیدگاه

از
                    http://atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc2566.pdf

دیدگاه

در نقشه اتمل:

U3آ‌ یک آی سی از خانواده CMOS بنام 4066 است که 4 سوئیچ آنالوگ دارد و بوفور در بازار یافت می شود.

وقتی که ما از میکرو استفاده می کنیم می تونیم بجای دیود از این سوئیچها استفاده کنیم و در فاز مناسب برق شهر اونها رو قطع و وصل کنیم. دیود هم همین کار رو انجام میده. اما این سوئیچها عملکرد بهتری دارند.

Z1 هم یک شمارنده ی ساده است که در بازار آماده پیدا میشه. در این مدار مثل کنتور خونه عمل میکنه . تو نیازی به اون نداری چون نمی خوای مصرف برق رو نشون بدی. احتمالا تو از یک LCDآ‌ برای نمایش استفاده می کنی و هرچی دلت بخواد روش نمایش میدی.

اگه سوالهای سوپر دیود رو توی تاپیک خودش بگذاری بهتره.

دیدگاه

:applause:
                        این مقاومت و خازن هایی که بعد از ترانس ها گذاشته بر چه اساسی طراحی شده.من بعد از اندازه گیری adc با چه نسبت و فرمولی باید به اندازه واقعی جریان برسم؟؟؟

اپ امپ هم تو بازار گیرم میاد؟

منظور از اون دو تا ترانس هایی که گزاشته همون ct vt هست؟اگر نه تاثیری تو کار من نداره با این حساب که می خوام ct استفاده کنم؟

دیدگاه

جالبه که خودم دقت نکرده بودم. خواستم برات یه مثال پیدا کنم و با نکشیدن شماتیک تنبلیم رو ارضا کنم که این پیدا شد.
                          در این نقشه هر دوتا CTآ‌ است و احتمالا این مدار برای اندازه گیری برق دزدی یا نشتی طراحی شده است.

تو یکی از اینها رو باید یVTآ‌ یعنی همون ترانس معمولی بگذاری. خروجی VTآ‌ برخلاف CT نیاز به مقاومت کوچک نداره.

از این نقشه خوشم نیومد با اینکه ابتکارات خوبی داره.

فرمول نیاز نداره. کالیبره باید بشه. یه جریان معلوم میگذرونیم و مقدارش رو می خونیم. بعد یک ضریب بدست میاد.

شماتیک بکشم یا خودت پسر خوبی میشی و می کشی؟

دیدگاه

من :surprised: شماتیک :surprised: حرفا میزنینا

اگر شماتیک رو میتونستم بکشم که مزاحم شما نمیشدم

تمام سعیم رو میکنم با الهام از این pdf که محبت کردین یه شماتیک بزارم.فکر میکنم تو این pdf یکیش که ct هست اخه چرا هر دو تا رو سری کرده؟یکیش که کافی بوده؟بعد هم تو شماتیک چرا سری نشونش داده(واسه این که بفهمیم مربوط به جریانه؟

بسیار سپاس گزارم از کمک های بی دریغ استاد ahmadmn

دیدگاه

وقتی که شما به سیم فاز دست بزنید دچار برق گرفتگی میشید! یعنی جریان از بدن شما میگذره و به زمین میره. اما در مصرف کننده عادی جریان از فاز به زمین نمیره بلکه از فاز به نول برمیگرده. وقتی دوتا CTآ‌میگزارید یکی برای فاز و یکی برای نول. می تونید مصرف کننده ی عادی رو از غیر عادی تشخیص بدید و در صورت نیاز مانع برق گرفتگی بشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X