اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشورت با شما دوستان در مورد یک مبحث

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشورت با شما دوستان در مورد یک مبحث

سلام به همه .
    ممنون از مطالب مفیدتون.

اقایون و خانمها من یه مشورت و یه راه کار می خواستم .

ببینید من چند سالی هست که با AVR کار می کنم و از همون اول تاحالا با BASCOM کد نویسی می کنم و هر انچه که بخواهم حتی در پروژه های سنگین میتونم با BASCOM انجام بدم .

البته زبان C و C++ هم بلدم .

تصمیم گرفته ام کد نویسی در CODVISION را شروع کنم .
    به نظر شما به صلاحمه ؟

راستش رو بخواهید چند بار اومدم شروع کنم ولی با دیدن این همه درد سر در CODVISION بی خیال شدم چون همون کار ها رو خیلی راحت با BASCOM انجام می دم . :angry: :angry: :angry:

یه کم نظر بدید چی کار کنم ؟

آیا برای شروع منبع خوبی سراغ دارید ؟

ممنون. :nice: :nice:

یا خود خدا .
    موفق باشید.

پاسخ : مشورت با شما دوستان در مورد یک مبحث

من با AVR مهندس ره افروز شروع کردم ، خوبه
    codevision رو هم نسبتآ خوب آموزش میده .
    موفق باشی
    من از پایان می ترسیدم و آغاز کردم . . .

دیدگاه

با سلام –
      درمورد c با ید بگم که زبان مهندسی روز دنیاست ( به جز انگلیسی ) – الان تو آمریکا یه طرحی دارن که میخان یه پروتکل تنظیم کنن تا همه برنامه نویسیها و کارهای پردازس=شی که نیاز به کد داره با c باشه
      چرا ؟
      به خاطر انعطاف فوق العاده
      به خاطر حجم دستوری خیلی کم و کم گرفتن فوق العاده از فکر – مثل ریاضیه – یه مسئله رو میتونی با چندتا الگوریتم حل کنی
      الان پروژه های جدید و تاپ pic هم داره با c برانامه ریزی میشه
      حتی fpga که این همه به vhdl خودش مینازید داره با C کد میشه ( SYSTEM C )
      حتی این 8051 ( خدابیامرز- بازم راهش ادامه داره )هم با C برانامه ریزی میشه - یه کتاب دارم که کلی پروژه با C برای 8051 داره البته پروژه هاش ابتدائیه
      و خیلی دیگه
      در کل چندتا منبع بهت میگم :
      کتاب اگر بخوای به فارسی ( فقط به زبان C ) :
      1- ره افروز ( جامع – بیشتر دانشگاهیه )
      2- بادامی نجات ( خلاصه تر و کاربردی تره و نقصش بیشتره )

جزوه هم :
      1- جزوه تو سایت مال سپاس یار ( فقط پروژه ست قبلا باید چیزی بلد باشی )
      2- جزوه دانشگاهیم( اسلایده ) – به ما تو دانشگاه تو درس میکرو - AVR درس دادن ( بزودی تو سایت پ میکنم )

دیدگاه

من خودم هم با بیسیک کار کردم ولی برای شروع از هر کی میپرسی اول میگه C خود ATMEL هم اولین زبان اراوه دهندش برای میکرو ها C هستش، به نظر یکی از نقایص بیسیک بالا بودم حجم کدهاشه، اگه C رو یاد بگیری عالیه.
        " علت هر شكستي عمل كردن بدون فكر است" الكس مكنزي

[move](---> موسیقی ایرانی <---) [/move]

دیدگاه

دوست عزیز من هم اول با بیسکام شروع کردم البته مثل شما حرفه ای نیستم ولی از نظر من C خیلی بهتر و با کلاس تره چون همه یبرنامه نویس های حرفه ای از این زبان استفاده میکنند.
          **همیشه به این فکر کن که خداوند با توست**

دیدگاه

میتونم حدس بزنم مشکل شما چیه که میگید C درد سر داره. چون تو C تقریبا هیچ کتابخونه استانداردی وجود نداره که مثل بسکام رو خود کامپایلر باشه و شما بیاید ازش استفاده کنی و با محدودیتاش بسوزی و بسازی. کسانی که با C کار می کنند معمولا اونقدر کارشون درست هستش که خودشون برای خودشون کتابخونه ای بنویسند که هر وقت نقصی توش دیدند سریعا اون رو تغییرات بدن. برای یاد گیری C دیگه نمیشه مثل بسکام دستور حفظ کرد ، باید برنامه نویسی رو خوب بفهمید و به تمام محیط برنامه نویسی مسلط باشید.

تازه CodeVision که خیلی ساده و الکیه، کامپایلر حرفه ای C یعنی WinAVR و IAR
            بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
            اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

آقا ممنون از نظرات شما عزیزان . :nice: :nice: :nice: :nice:

خیلی مفید بود .

تصمیم خودم رو گرفتم که با کتاب ره افروز شروع کنم . :wow:

اگه به مشکلی برخوردم بازهم از شما نظر می خوام .

ولی مرام همتون رو عشقه :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:

یا حق

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد مهربان
                خود ATMEL هم اولین زبان اراوه دهندش برای میکرو ها C هستش،
                حامد جان اولین زبان ارائه شده برای هر میکروکنترلری اسمبلی هست و برنامه نویس حرفه ای میکروکنترلر حتی اگر با C هم برنامه مینویسه باید اسمبلی رو مسلط باشه.
                از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
                هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
                اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
                اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
                شاد و موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X