اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال بازر به میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال بازر به میکرو

می خواستم ببینم در مورد اتصال به بازر به میکرو چینش خاصی داره ؟ در مرد جریان کشی باز و ... منظورمه باید کاری کرد ؟

پاسخ : اتصال بازر به میکرو

سلام

من خودم که همین طوری به میکرو وصل میکنم - تا حالا میشکلی پیش نیومده

اگه فقط میخایید bip کنه ( برا یه مدت کوتاه ) مستقیم وصل کنید .

ولی اگه برا مدات طولانی میخاد کار کنه با یه تراززیستور بافر کنید .

موفق باشید
    مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

سالم.
      همون که میدونید بازر از ولتاژ 1.5 تا 12 میتونه تغذیه بشه.ولتاژ خروجی هر پین میکرو حدود 3 ولت هست و برای تغذیه بازر کافیه .پیشنهاد میکنم که برای کاربرد بازر به صورت لحظه ای باشه نه دائم.
      موفق باشد و پیروز.
      سه توصیه دارم:
      1.کار 2.کار 3.کار
      ادیسون

دیدگاه

بازر ها ( یا همان پیزو ها ) dc و ac هستند. نوع dc یک نوسان ساز داخلی داره و با یک ولتاژ مستقیم 5 ولت یا 3 ولت براحتی بوق می زنه .

مستقیم به میکرو وصلش کنید . جریان زیادی نمی کشه.

در مدار متر دیجیتال ، من مستقیم وصل کردم

دیدگاه

سلام دوستان
          من در مداری که مقداری را با سون سگمنت نمایش میده می خوام سر یه مقدار خاصی با بازر تولید صدا(هشدار) کنم ولی هیچ صدایی پخش نمیشه
          با همین بازرهای معمولی دوپایه 5ولت
          با یه ترانزیستور c945 هم درایو کردم و با چندتا بازر نو امتحان کردم
          برنامه نوشته شده با بیسکام هست و با دستور set به ترانزیستور اعمال میشه که بازر و فعال کنه ولی دریغ از یه صدا
          کسی می تونه کمک کنه؟
          جدیدترین ویرایش توسط hamzehh; ۲۲:۵۹ ۱۳۹۷/۰۸/۲۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamzehh نمایش پست ها
            سلام دوستان
            من در مداری که مقداری را با سون سگمنت نمایش میده می خوام سر یه مقدار خاصی با بازر تولید صدا(هشدار) کنم ولی هیچ صدایی پخش نمیشه
            با همین بازرهای معمولی دوپایه 5ولت
            با یه ترانزیستور c945 هم درایو کردم و با چندتا بازر نو امتحان کردم
            برنامه نوشته شده با بیسکام هست و با دستور set به ترانزیستور اعمال میشه که بازر و فعال کنه ولی دریغ از یه صدا
            کسی می تونه کمک کنه؟
            درود . اتصال به صورت مستقیم معمولا کار نمیکنه که می*فرمایید با ترانزیستور درایو کردید .
            برای آزمایش یک برنامه جدید بنویسید . در حلقه اصلی پین متصل به بازر رو با فاصله 500 میکروثانیه خاموش و روشن کنید . همون set reset . و یا با دستور pwm مقدار کمتری بهش بدید برای تولید صدای متفاوت میزان pwm و فاصله وقفه میکروثانیه رو تغییر بدید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X