اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راز بچه های برق در دنبال کردن مباحث شیکه های عصبی ،پردازش تصویر،منطق فازی...چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راز بچه های برق در دنبال کردن مباحث شیکه های عصبی ،پردازش تصویر،منطق فازی...چیه؟

سلام
    یه سوال مدتهاست که توذهنم هست ... مباحثی مثل منطق فازی،شبکه عصبی،پردازش تصویر، .... مربوط به شاخه هوش مصنوعی از گروه مهندسی کامپیوتر هست اما من بیشتر دانش آموختگان رشته برق رو در این زمینه فعال میبینم.... چرا؟ البته کامپیوتری ها هم فعالند اما احساس میکنم برقی ها علاقه مند ترند؟ چرا ؟ واقعا برام جالبه؟ ممنون میشم نظرات خودتون رو بدید ...

[url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

پاسخ : راز بچه های برق در دنبال کردن مباحث شیکه های عصبی ،پردازش تصویر،منطق فازی ... چی

سلام

این سوال تو ذهن بنده هم بوده

ما هرچی استاد دکترا و کار درست تو دانشگاه داریم یه مدرکی در مورد هوش مصنوعی یای پردازش تصویر دارن

خودمم هم به پردازش تصویر و هوش مصنوعی و منطق فازی بسیار علاقه مندم

جریان چیه؟ :smile:
    ِِDie for Life, Not Live to Die
    Freedom Fighter
    " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

پاسخ : راز بچه های برق در دنبال کردن مباحث شیکه های عصبی ،پردازش تصویر،منطق فازی ... چی

خوب معلومه ؛ چون تو ایران خیلی ها وقتی حرف مهندسی برق می یاد ، همه به الکترونیک فکر می کنند ، ...متاسفانه ..( همون رشته ای که ما تو ایران قدرت مانور روش رو فعلا نداریم .!)

منطق فازی و شبکه عصبی جزو واحد های درسی اصلی بچه های فوق لیسانس برق- مخابرات هست ،

بعد هم تو ایران هست که اینقدر رشته کامپیوتر و برق جدا شده اند ، در کشورهای دیگر اصلا این جدایی ها نیست ، بچه های برق باید همون قدر برنامه نویسی شون قوی باشه که بچه های کامپیوتر هست .

موفق باشید .

دیدگاه

سلام
        یه دلیلش می تونه ارتباط بیشتر برقی ها با سخت افزار و شوق پیاده سازی عملی این تئوری ها در پروژه هاشون باشه

دیدگاه

بله در مورد کارشناسی ارشد میدونم اما میدونین درس شبکه عصبی یه درس اختیاری هست واقعا دلیل این همه علاقه و شوق در این مباحث هم سوال برانگیزه هم از نظر من به عنوان یه دانشجوی کامپیوتر تحسین برانگیزه. میدونین حداقل من بین هم رشته ای های خودم در دانشگاهمون این شور و شوق رو نمیبینم اگه درس عصبی رو برمی دارن واسه اینکه امتحانشو آسون آسون میگیرن عین جزوه همه بر میدارن نمره بگیرن ... علم و یادگیری اصلا معنا نداره ... این چیزا انگار فراموش شده ... حالا با این اوصاف چرا در بخش منطق فازی و شبکه های عصبی این سایت فعالیت دوستان کمه .... >>؟؟؟ :question: :question: :redface: :smile:
          [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

دیدگاه

پاسخ : راز بچه های برق در دنبال کردن مباحث شیکه های عصبی ،پردازش تصویر،منطق فازی...چیه؟

در کشورهای دیگر اصلا این جدایی ها نیست ، بچه های برق باید همون قدر برنامه نویسی شون قوی باشه که بچه های کامپیوتر هست .
            ای کاش اینطوری بود. الان خیلی ها برای پروژه هاشون مجبورا از یه مهندس کامپیوتر استفاده کنند و چون اون مهندس کامپیوتر هم الکترونیک بلد نیست، تا بتونن منظورشون رو به همدیگه بفهمونن ، از خود پروژه بیشتر خسته می شن. واقعا این اتفاق تو این انجمن افتاده. ولی اگه اون مهندس برق برنامه نویسی کامپیوتر فول بود، دیگه راحت می تونه برنامه دلبخواهش رو بنویسه.
            با این همه اگه کسی می خواد بعدا مشکل پیدا نکنه باید خودش دنبالش بره و یاد بگیره.
            راستش پردازش تصویر واقعا جالبه.
            کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

پاسخ : راز بچه های برق در دنبال کردن مباحث شیکه های عصبی ،پردازش تصویر،منطق فازی...چیه؟

با سلام
              بدبختی میدونید سر چیه؟؟
              اینکه هنور تفکر اینکه باید یکی مثل مهندسای قدیمی توی رشته خودش به همه چیز واقف باشه هنوز که هنوز توی جامعه ما از بین نرفته :smile:

اگه توی نظام آموزشی بین رشته های مختلف مخصوصا اونائی که بهم دیگه نزدیک هستن یه هماهنگی درست برقرار میکردن
              اونوقت مهندسای رشته های مختلف میتونستن درست و اصولی بصورت کار گروهی با هم دیگه ارتباط برقرار بکنن

ماشالله کار استادای ما توی دانشگاه شده (البته نه همشون) دلسرد کردن و گمراه کردن ...... البته اونام گناهی ندارن
              واقعا گستره رشته برق اونقدر وسیع و وحشتناک شده که دیگه کسی نمیتونه به غیر تخصص گرائی به چیز دیگه ای فکر بکنه :smile:

دیدگاه

سلام
                شاید یک علتش این باشه که این رشته ها فقط نیاز به یه کامپیئوتر داره و دیگه امکانات دیگه ای نمی خواد و درد سر نداره که مثل کار های الکترونیکی قطعه نباشه یا قطعه بسوزه یا گرون باشه البته در حد تیوری این مسائل

دیدگاه

کی میگه شبکه های عصبی کامپیوتری به نظر من که کاملا برقیه

وقتی میتونی با قدرت پردازشی بالای شبکه های عصبی و یه اینترفیس درست و حسابی الکترونیکی تقریبا هر کاری بکنی

میدونید پیاده ساز یه تشخیص چهر ه یا اصر انگشت با شبکه عصبی چقدر راحتره تا اینکه فقط با پردازش تصویر تنها بخواهید اینکارو بکنید.

شما به صرف اینکه یه چیزی برنامه نویسی داره نمیتونید بگید کامپیوتریه . اصلا قدرت مانور شبکه عصبی تویه اینترفیسشه یعنی توی ارتباطش با دنیای خارج که سنسوره و ترانسدیوسر و .. .
                  [img width=406 height=100]http://www.ecapic.ir/image2/ECA-101029215947.jpg[/img]

دیدگاه

ضمن تایید پست khazan نظر من اینه که:
                    ۱) لزوما شبکه های عصبی به طور محض در حیطهٔآ‌ کامپیوتر نیست عموما منحصر به یک حیطهٔ خاص نیست.
                    ۲) اگه مقدمه هر کتاب شبکه عصبی رو باز کنین میگه که امروزه (البته امروزه اونا با ما فرق داره ) شبکه عصبی توسط متخصصین اکثر رشته ها در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار میگیره
                    ۳) شبکه عصبی به خصوص نوع محاسباتی اش راه خوبیه واسه مقاله نوشتن توسط اساتید و دانشجویان بیچاره شون :mrgreen: خیلی از مقالات شبکه عصبی توی رشته برق حول حل یه معادله دیفرانسیل ....
                    ۴) فکر کنم بهترین دانشگاه دنیا در زمینه برق و البته کامپیوتر MIT باشه اینو قبلا هم گفتم این دانشگاه یه دپارتمان داره به اسم برق و کامپیوتر که سه مدرک بر حسب اینکه دانشجو چه واحدهائی رو میگذرونه میده (اطلاعات من مربوط به ۴ سال پیشه) ۱) مهندسی برق و کامپوتر ۲)مهندسی و علوم برق ۳) مهندسی و علوم کامپیوتر
                    ۵) در تائید مورد ۴ کلا این دسته بندی هائی که توی ایران میشه بیشتر به خاطر مشکلات عملی توی پذیرش دانشجو هست وگرنه شما در علم محدود نیستین مثلا اساتیدی که در زمینه قطعات الکترونیک فعالیت میکنن خیلی به اساتیدی که متخصص فیزیک حالت جامد هستن نزدیکن حتی ساخت ترانزیستور کار یه فیزیکدان حالت جامد بوده و.... این شمائید که تعیین میکنید بنا بر پروژه تون از چه مبحثی استفاده کنین و یاد بگیرین
                    ۶) :mrgreen: کلا ازین شماره بندی خوشم نمیاد ببخشید دیگه ولی بهرحال مباحث هوش مصنوعی به طور عام و شبکه عصبی به طور خاص در پروژهای برقی به خصوص رباتیک و مخابرات و مطالبب مربوط به حل برخی معادلات و ... در برق کاربرد زیادی داره
                    ۷) یکی از نرم افزارهای خوب واسه پیاده سازی شبکه عصبی Matlab هست که خوراک روز و شب متخصصین برق هست :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X