اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیلیپس ARM LPC23xx

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیلیپس ARM LPC23xx

سلام
    آقا اگه طرفدار فیلیپس هستید و با keil کار میکنید اینجا سر بزنید بازم خوش حال میشیم.(چون الان به بازار نگاه میکنید فیلیپسها هم توی ایران پیدا میشن شاید هم بیشتر از اتمل مدل داره)

توی لینک پایین کار با lpc2378 رو شروع کردم و دارم کامل میکنم.

http://electrorc.blogfa.com/post-31.aspx

فعلا دو تا فایل flash برای آموزش کار با keil و h-jtag و کلی لینک و ... دادم (آموزشها مال خودمه اگه صداش بده ببخشید :redface

اگه اتمل کار میکنید یا موضوع ربطی به فیلیپس نداره لطف کنید تاپیک رو شلوغ نکنید(ممنون)

برید حالشو ببرید
    تا بعد
    به وبلاگم سر بزنید

پاسخ : فیلیپس ARM LPC23xx

دو مرحله دیگعه بهش اضافه شد دوباره برید ببینید:
    آموزش پروگرام کردن با flash magic
    آموزش دیباگ کردن با H-jtag

http://electrorc.blogfa.com/post-31.aspx

نگاه نکنید از دست دادید :mrgreen:
    به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام

یه گلایه: چرا هیچ کس نظری نمیده :cry2: نترسید دیگه گفتم تاپیک رو شلوغ نکنید نگفتم هیچی نگید

ادامه بحث:
      بازم برید اینجا: http://electrorc.blogfa.com/post-31.aspx

تنظیمات startup.s و نحوه برنامه نویسی برای پورت های همه منظوره اضافه شده

راستی یه برنامه تحت .net 3 نوشتم که محاسبات PLL رو هم سریع انجام بده اونم گذاشت دانلود کنید

اگه هیچی نگید مثل آموزش AVR به زبان اسمبلی قطعش میکنم
      به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام.
        جناب تروشه خیلی ممنون.
        نمیدونم نظرات رو اینجا بگیم یا اونجا !؟
        والا فکر کنم بچه ها می ترسن نظر بدن . :mrgreen: :mrgreen:
        ضمنا اکثر دوستان تو کار ATMEL هستن. به خاطر همین نظر نمیدن.
        فعلا اینجا میگم. اولا یه سری مشکل هست! . پدرم در اومد نتونستم فایلهای SWF رو دانلود کنم. به همین خاطر نمیشه در رابطه با اموزشها نظر داد. خواهشا این فایلهای فلش رو همیشه فشرده کن بعد بزار واسه دانلود.
        بعد اگه میشه تو persiangig بزار. این parsaspace خیلی مشکل داره. می خوای دعوتنامه بفرستم؟
        اخه تو persiangig همین که کلیک می کنی دانلود میشه و نیازی نیست صفحه خود سایت بیاد.

بعد اینکه نمیشه یه مدلی رو بگید که تو پروتئوس هم باشه ؟ امکانات lpc2378 زیاده اما واسه شروع به خیلی از اون امکانات نیازی نیست. مثلا نکاتی که در مورد فرکانس و pll گفتید واسه همه مدلهای LPC صدق می کنه؟
        اگه تقریبا مشابه اند و فقط تو امکانات فرق می کنن پس همین lpc2378 رو لطفا ادامه بدید.
        چون یه مشکل بزرگ همین عملی بستن هست.
        بعد اینکه خودتون lpc2378 رو خریده اید ؟ منظورم اینه که رو مدار عملی بسته اید؟
        چطور به DIP تبدیلش کردین ؟ برد اموزشی که نزدین ؟ یا رو همون برد بورد استفاده می کنید ؟
        من دیگه برم. خیلی سوال پرسیدم ! :mrgreen:

دیدگاه

سلام

والا من خودم یه زمان روی lpc2106 کار کردم که توی پروتئوس هم بود توی بازار هم بود ولی الان نیست ولی اگه بود کسی دیگه با AVR کار نمیکرد

در مورد فایلها هم خداییش من هم موندم یکی میگه از پارسا نمیشه دانلود کرد میزارم روی پرشین گیگ یکی دیگه میکه نمیشه دانلود کرد جا های دیگه هم که سریع فایل نابود میشه
          تازه پرشین گیگ دارم ولی اون 100مگابایته... کمه :mrgreen:

در مورد میکرو هم آخر آموزش کار با debugger فیلم مدار هم گذاشتم. pcb مدار خودمو هم گذاشتم توی سایت میتونید دانلود کنید ولی اگه ناقص بود ایراد نگیرید چون همه امکانات رو استفاده نکردم

مدار با میکرو و همه خرت و پرت ها تا الان برام 30000 تومان خرج داشته
          الان هم این بیشاخ و دم جلوی منه

من دوست داشتم با یه میکرو کوچیک تر کار کنم ولی فعلا توی فیلیپسها این هیکل متوسطشه

در مورد نوع میکرو هم خیلی گشتم درسته همه بچه هایی که دنبال ARM هستن قبلش با AVR و 8051 اتمل کار میکردن ولی هرچی توی اینترنت گشتم برای اینکه کدوم قویتره الان لینک اصلی رو ندارم ولی یه مسابقه بین lpc2368 و at91sam7x256 و stm32(اسمش کامل یادم نیست) گذاشته بودن که lpc2368 نمره 100 گرفته بود اتمل 45 و تامسون 30

نمیتونم پیداش کنم کجا بود

ولی یکی از مدلهای پایین فیلیپس رو با اتمل مقایسه کردن پائین لینک سایتشه:
          http://forum.sparkfun.com/viewtopic.php?p=43398
          آخرش نتیجه گرفتن در کل فیلیپس 30% سریعتره هر چند که lpc2148 هم سرعتش 60مگاهرتزه اگه با lpc2478 مقایسه میکرد دیگه ترکیده بود فکر کنم میشد 100% سریعتر(یه چیزای دیگه هم گفته ولی باحال ترینشون همینه)

قربون دستتون فقط نگید خوب at91sam9263 که سریعتر از همست(اون arm9 ولی الان دعوا بین Arm7)

اصولا فیلیپسها دو تا دیتا باس مجزا دارن که مثلا اگه دارید با LAN کار میکنید همزمان بتونید روی LCD چیزی ارسال کنید این و MAM که باعث افزایش بیشتر سرعت میکرو شده
          در مورد شباهت فیلیپسها به هم یه جورایی شبیه به هم هستن(البته تا اونجایی که من نگاه کردم)

یکم هم خفن باشید بابا میکرو های کوچولو که نشد نون و آب(من خودم موقع لحیم کردنش با هویه 40 وات :mrgreen: ....فکر کن... 144 پایه رو لحیم کردم دو روز چیزی رو نمی تونستم ببینم :mrgreen: )

اصلا اگه راهش نمینداختم هیچ وقت شروع به اینکار نمیکردم(مثل بعضیها نیستیم که یه لینک پیدا کنیم بدیم توی سایت به نام خودمون اصلا هم ندونیم چی هست :mrgreen

اینم عکسش:

به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام. خسته نباشید.
            یکی بود LPC2378 ساخت NXP رو میداد 13500. قیمتش چطوره؟ تو همین حدوده؟

دیدگاه

سلام.
              ممنون از اطلاعاتی که راجع به NXP (یا همون فیلیپس) و ATMEL دادید. بالاخره همونطور که خودتون می دونید اقبال عمومی با ATMEL هست. واقعا به نظر میرسه که کار با ATMEL خوش دست تره !
              مشکل 2378 قیمت زیادش هست. (البته نسبت به امکانات خوبه. واسه شروع میگم)
              دیگه چه مدلهایی از NXP تو بازار وجود داره؟ لطفا قیمتشون رو هم بگید.

ضمنا پرشین گیگ تا به حال هیچ مشکلی نداشته. 100 مگ هم خوبه. مگه چقدر اموزش می خواهید بزارید ؟! :mrgreen:
              حداقل فایلهای فلش رو rar کنید و دوباره اپ کنید.

اخه این NXP ها دیتاشیت درست حسابی هم ندارند که مثل ATMEL باشه. دیتاشیت 2103 رو گرفتم کلا 30 صفحه بود و اصلا نگفته بود برای فلان کار فلان رجیستر باید چه مقداری رو داشته باشه و کدوم بیتها باید یک بشن و ...
              فکر کنم واسه 2378 هم همینطور باشه . چون حجمش کلا 200 کیلو بایته!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
                سلام.
                ممنون از اطلاعاتی که راجع به NXP (یا همون فیلیپس) و ATMEL دادید. بالاخره همونطور که خودتون می دونید اقبال عمومی با ATMEL هست. واقعا به نظر میرسه که کار با ATMEL خوش دست تره !
                مشکل 2378 قیمت زیادش هست. (البته نسبت به امکانات خوبه. واسه شروع میگم)
                دیگه چه مدلهایی از NXP تو بازار وجود داره؟ لطفا قیمتشون رو هم بگید.

ضمنا پرشین گیگ تا به حال هیچ مشکلی نداشته. 100 مگ هم خوبه. مگه چقدر اموزش می خواهید بزارید ؟! :mrgreen:
                حداقل فایلهای فلش رو rar کنید و دوباره اپ کنید.

اخه این NXP ها دیتاشیت درست حسابی هم ندارند که مثل ATMEL باشه. دیتاشیت 2103 رو گرفتم کلا 30 صفحه بود و اصلا نگفته بود برای فلان کار فلان رجیستر باید چه مقداری رو داشته باشه و کدوم بیتها باید یک بشن و ...
                فکر کنم واسه 2378 هم همینطور باشه . چون حجمش کلا 200 کیلو بایته!
                سلام
                در مورد قیمت اگه واقعا 13500 من 10000000 تا ازش میخوام

در مورد خوش دستی زیاد موافق نیستم: البته من با اتملها کار نکردم نمیدونم چطورن ولی در مورد فیلیپس میگم که آخرشه اصلا اگه پیچیده بود که بالاترین performance رو بهش نمیدادن که نمرش 100 بشه. فقط اگه بچه هایی که با اتمل کار کردن حرفه ای بودن و افتادن بجون دیتاشیتهای اتمل (که خیلی ها اینکار رو نکردن چون بقول دوستان کامپایلر ها ما رو تنبل کرده کسی اصلا نمیدونه lcd کارکتری چطور کار میکنه) با دیتاشیت نویسی اتمل راحت ترن
                چون فیلیپس یکم متفاوت نوشته ولی خودم الان دارم دیتا شیت فیلیپس میخونم 643 صفحه که یه ترتیب خاصی داره مطالعش که تازه پیدا کردم

اصلا یه چیز دیگه من با 8051 کار کردم با AVR کار کردم با PIC و ARM کار کردم همشون مثلا 3 یا 4 تا رجیستر داشتن برای UART و یه فرمول محاسبه باوود ریت. خوب دیگه چیزی ندارن که بگیم توی AVR خیلی خفن بود آدم نمیفهمه. همشون میگن این بیت رو یک کن میشه 8 بیت داده اون یکی رو یک کن میشه 1 بیت استاپ بیت... همین :mrgreen: (فقط دیتاشیت رو باید درست گرفت توی دست که بفهمیم ماجرا چیه)

در مورد دیتا شیت هم من زیاد موافق نیستم

توی مطالبی که توی وبلاگ نوشتم کلشو بخونید (حتما نخوندید که میگید) یه دیتا شیت کلی داره واسه lpc23xx که 13مگابایته و از ب بسم ا... داره تا م عظیم
                توی وبلاگ یه لینک دادم http://www.standardics.nxp.com/support/boards/mcb2300/
                اینو دیدید

هرچی بخواید حتی یه مجموعه سورس کد هست به نام code.bundle.lpc23xx.lpc24xx.uvision که همه امکانات رو با برنامه راه انداخته
                دیگه میخواید چی کار کنید

اگه 13500 میدن خوب دیگه فرقی با اتمل نداره از نظر قیمت الان at91sam7xe256 (روی xe یا X شک دارم) 12000 تومانه اونم هیچ فرقی نداشته باشه rom فیلیپس دو برابره

راستی UART رو هم راه انداختم دارم آموزشش رو مینویسم انشاا... فردا میزارم

در مورد فیلیپس و اتمل هم اصلا کار نداره میخوای پوز زنی کنیم(البته الان نه حالشو دارم نه پولشو): اتمل رو هم شروع میکنیم

من توی سایت کویر الکترونیک پیشنهاد دادم بچه ها چند دسته بشن هر کی هر چی میخواد کار کنه بذاره بقیه استفاده کنن
                اینجا هر کسی یه چیزی میگه. یکی لومیناری میخواد یکی اتمل یکی فیلیپس یکی تامسون (فقط کسی تگزاس نخواسته :mrgreen
                هیچ کسی هم زیاد راقب نیست منتظرن باقی چی میگن... خوب یه میکرو اتمل 12 تومانی با یه 74244 برای دیباگ کردن و یه فیش USB دیگه چقدر زحمت داره
                یا میخوان با arm9 کار کنن که بازم کلی پول میخواد(حالا arm7 رو راه بندازیم گاماس گاماس... یهویی از AVR با 16mips میرید روی 200mips خوب نمیشه :mrgreen

این میکرو ها رو نمیشه دیگه کتاب خوند و گفت بلدم باید مدار زد افتاد بجونش خدا رو شکر دیگه rom هاشون اینقدر قوی شدن که با چند هزار بار پروگزام هم نسوزن(مثل 8051 یک با پروگرام برای همیشه)
                به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام.
                  بازم ممنون.
                  اتفاقا کل مطلب وبلاگتو خونده بودم. یه قسمتش یادم رفته بود :mrgreen:
                  در مورد code.bundle.lpc23xx.lpc24xx.uvision که میگید همه امکانات رو با برنامه راه انداخته میشه توضیح بدید؟ یعنی همه امکانات میکرو رو بصورت کتابخونه راه انداخته؟ چه مزیتهایی داره؟

قضیه 13500 تومن چیه ؟ کی میده ؟ کجا میده ؟ خیلی خوبه که.

یه سوال: میکروهای NXP مثل Atmel از طریق یه کابل USB پروگرام میشن ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
                    سلام.
                    بازم ممنون.
                    در مورد code.bundle.lpc23xx.lpc24xx.uvision که میگید همه امکانات رو با برنامه راه انداخته میشه توضیح بدید؟ یعنی همه امکانات میکرو رو بصورت کتابخونه راه انداخته؟ چه مزیتهایی داره؟

سلام
                    روی LPC ها بوت لودر RS232 وجود داره و با برنامه Flash Magic میتونید پروگرم کنید. ولی اگر حجم کد زیاد باشه سرعت کمش اذیت میکنه.
                    به هر حال با jtag هم پروگرم میشن.
                    موفق باشید.
                    If everything seems under control, you're just not going fast enough
                    Mario Andretti

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
                      سلام.
                      بازم ممنون.

سلام
                      والا من تا بحال باهاش کار نکردم که جوردیگه پروگرامش کنم ولی هم rs232 داره هم ethernet و هم یه application note دادن که چطور میشه میکرو رو از usb وصل کرد به کامپیوتر تا کامپیوتر اونو یه درایو بشناسه و فایل بین رو توش کپی کنید( :mrgreen: میکرو میشه mass storage device)

اینم لینکش
                      www.nxp.com/acrobat_download/applicationnotes/AN10759_1.pdf

گفته پروژه رو از اینجا بگیرید دستکاری کنید:
                      http://www.nxp.com/redirect/keil.com/336.asp

فیلیپسها دو تا بوت لودر دارن یکی کارخونه ای که هرچی rom رو پاک کنی اون سرجاشه اصلا آدرسش جدا از rom یکی دیگه هم مال user که هر چی بخوای میشه مسیر program کردنت
                      به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

ممنون.
                        در مورد code.bundle.lpc23xx.lpc24xx.uvision توضیح ندادید.

دیدگاه

خیلی جالبه واقعا خوب کار می کنید. امیدوارم که همینطور ادامه داشته باشه. راستش من هم دارم با SAM7S کار می کنم اما در حال حاضر گیر کردم. نه می توانم با اینترپتها کار کنم نه تایمر نه کانتر و نه PWM. :cry2: دارم سر و کله می زنم اما نمیشه. :angry:

ولی هر طور که باشه یاد می گیرمش. :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
                            ممنون.
                            در مورد code.bundle.lpc23xx.lpc24xx.uvision توضیح ندادید.
                            سلام
                            توی اینجا:
                            http://www.standardics.nxp.com/support/boards/mcb2300/~LPC2378/

یکم نگاه کنید کلی خرتو پرت میبینید برای دانلود کردن. یکیشون http://www.standardics.nxp.com/support/documents/microcontrollers/zip/code.bundle.lpc23xx.lpc24xx.uvision.zip
                            هست که همه امکانات سخت افزاری رو با یه مثال کامل توضیح داده
                            اینم میشه راهنمای استعمال میکرو کنترلر:
                            http://www.standardics.nxp.com/support/documents/microcontrollers/pdf/user.manual.lpc23xx.pdf
                            13 مگابایت از اول تا آخر

در مورد اتمل هم مگه سمپل ندادن!!!
                            شما هم هر چی کار کردید رو بذارید بخدا ما هم نگاه میکنیم :mrgreen:
                            به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

اتمل فقط چند تا مثال برای IO و سریال داره من که نمی دونم باید از کجا مثالهایش را دانلود کنم. راستی شما که با KEIL کار میکنی این هدر فایلهای کار با اینترپت یا تایمر و ... را از کجا پیدا کردید؟ ممکنه برای sam7s هم داشته باشه. فکر کنم هدر فایل Keil رو توی IAR هم استفاده کرد.

اگه خدا بخواهد تصمیم دارم اول کار با کامپایلر IAR را خوب یاد بگیرم و با تمام قسمتهای میکرو کار کنم بعد در یک تاپیک شروع به آموزش می کنم. برای همین الان خیلی وقت نمیکنم که یک تاپیک باز کنم وشروع به آموزش کنم.

امیدوارم که شما هم موفق باشید واقعا کارتان خوب است. مطمئن باشید که بی نتیجه نخواهد بود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X