اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

safely remove

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

safely remove

سلام کسی متونه بگه وقتی فلش رو safely remove میکنیم چطور میشه دوباره اون رو فعال کرد
    بدون اینکه از پورت جداش کنیم و دوباره بزنیمش به کامپیوتر؟

پاسخ : safely remove

یه سوال هم من دارم.
    کسی میشه دلیلی علمی و فنی Safely remove رو بگه؟ اگه این کارو نکنیم واقعا اتفاقی می افته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامـد جعفـری
      یه سوال هم من دارم.
      کسی میشه دلیلی علمی و فنی Safely remove رو بگه؟ اگه این کارو نکنیم واقعا اتفاقی می افته؟
      سلام حامد جان

این کار 2 مزیت داره
      1- بافر را خالی می کنه ( معمولا در انتقالات حجیم ممکنه لازم بشه )
      2- پاور را قطع می کنه .

خودم بار ها شاهد بودم که کسانی که safe remove نکردند ، device های usb شونو سوزوندند. ( از من به شما نصیحت . این اتفاق زیاد می افته . اگه تا حالا سرتون نیومده دلیل نمی شه که سرتون نیاد)

البته کسانی را هم دیدم که در عمرشون این کار را نکردند و هیچوقت هم device های usb شون نسوخته .

ظاهرا کاملا شانسیه.

ولی من همیشه safe remove می کنم.

دیدگاه

بله همونطور که اقای نصرا.. زاده گفتن.

با اضافه اینکه فقط میشه از طریق دستورات DOS در Command Prompt برق پورت USB خاصی رو دوباره قطع و وصل کرد.

اما برنامه ای برای مدیریت این کا وجود داره که میتونید براحتی همینجوری پشت سر هم فقط با یه کلیک USB رو remove و وصل کنید!

علاوه بر این میتونید لیست کاملDevice های های وصل به همه پورت های USB تون رو به طوری که اونایی که Hidden هستن در صفحه مجزایی باشند رو ببینید: مانند شکل زیر:

پس از نصب فلش سبز رنگی به Tray شما اضافه شده که با کلیک بر روی آن تصویر دوم از شکل بالا را میبینید و وقتی روی x devices are hidden کلیک میکنید تصویر اول را مشاهده میکنید.

این نرم افزار را میتوانید از لینک زیر:

http://www.safelyremove.com/usbsafelyremovesetup.exe

دریافت کنید.

برای Register کردن هم از این کدها استفاده کنید:

Name: REVENGE CreW

Pass: AE3D97-BLC2T-AQBKZ-76SAA-AAAAA-AAAAA

دیدگاه

میشه دستورات DOS مربوط به پورت USB رو بگید! :nerd:

دیدگاه

من با فلاش مموری زیاد کار کردم . ولی فکر کنم که دلیل safely remove واسه خالی کردن بافر باشه فقط . که از اونجایی که این گزینه بافر کردن به طور پیش فرض غیر فعال هستش اصلا نیازی به این کار نباشه. از قطع شدن برق usb هم زیاد مطمین نیستم ولی اگه این دلیل باشه خب موقع بیرون کشیدن از پورت هم برق قطع میشه . تازه اگر این کار نیاز بود روی پخش های ماشین که usb دارن هم باید دکمه remove میزاشتن. حالا پای خودتون من که از اول این کار رو نکردم واسه هیچ کدوم از فلش هام اتفاقی نیفتاده.

دیدگاه

ولی خب تو توضیحات بعضی از فلش ها و دوربین ها و گوشی تاکید کرده که حتما این کارو انجام بدین.
              آخرش نفهمیدم که باید انجام داد یا نه.
              البته میگن دفع خطر احتمالی عقلا واجبه.

دیدگاه

راستش خیلی ها دیوایس usb داشتند و سوخته و گذاشتند به حساب نامرغوبی قطعه

ولی فکر میکنم safe remove گزینه ای است که 80% مردم به اون توجهی ندارند

دیدگاه

سلام
                  فکر نکنم پاور رو قطع کنه...
                  من MP4 رو که وصل می کنم ،بعد از safe remove بازم در حال شارژه...

دیدگاه

برای من پاور را قطع می کنه

دیدگاه

قطع پاور بستی گه مادربردت داره ! مثلا بعضی مادربرد ها تو حالت power off هم usb هاشون برق داره !

دلیل دیگه همونطور که دوستمون گفتن خالی کردن بافر هست ! وقتی شما یه فایل کوچیکو باز میکنید ، یا جابه جا یا و یا تغییرات خیلی کوچیک ی در حافظه فلش انجام میدید ( خوندن هم باعث تغیرات میشه ! باز کردن فایل = بروز شده last read ) و جدول فایل سیستم تغیرات کوچیکی درش ایجاد میشه ، سیستم نمیاد واسه اپدیت کردن یکی دو بایت کل یه page 512 رو بخونه و اون بایت هارو اپدیت کنه و دوباره page رو بنویسه رو فلش ! چون اینکار باعث میشه کلی overload ایجاد بشه و سرعت خیلی پایین میاد . برای همین تغییرات کوچیک رو در بافر ذخیره میکنه و گاهی اوقات هم خالی شدن بافر یا نشدنش باعث خراب شدن جدول میشه و ... که کاملا هم اتفاقی هست . از هر 100 بار شاید یک بار اینطور بشه .

البطه من جایی خونده بودم که فقط دستگاهای usb1.1 به پایین این مشکلو دارن ( به دلیل access time پایین ) .
                      فتو بلاگ من
                      کاردستی ها :
                      روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
                      فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
                      کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X