اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

63.20 کیلو ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

63.20 کیلو ولت

سلام این ایستگاههای 63.20 کیلوولت برای چی هستن
    اصلا این مقدار چه معنی داره؟

پاسخ : 63.20 کیلو ولت

سلام دوست عزیز
    با توجه به اینکه شما رشتتون کامپیوتره اول اجازه بدید یه کوچولو در مورد ایستگاه یا پست (substation) توضیح بدم. پست جایی هست که توش تجهیزات انتقال انرژی وجود داره مثل ترانسفورماتور (یا همون ترانس خودمون) و بقیه ی چیزا. ببینید شما هر وقت اسم پست رو شنیدید بدونید که توش ترانسفورماتور وجود داره. حالا کار این ترانس ها چیه؟ تبدیل ولتاژ. این پست 63/20 کیلو هم که شما فرمودید یعنی اینکه تو این پست ولتاژ 63 kv به وسیله ی ترانس مقدارش کاهش پیدا می کنه و میشه kv 20 .
    این برقی که ما داریم استفاده می کنیم و تو نیروگاه تولید شده اولش که 220 ولت نبوده. میان برقی که با ژنراتور تولید شده رو به وسیله ی ترانس ولتاژش رو تا 400 کیلو ولت بالا میبرن چون هر چی ولتاژ بالاتر باشه جریان کمتره و هر چی جریان کمتر باشه تلفات برق کمتره چون به هر حال مسیر طولانی ای باید طی شه تا برق برسه به مقصدی که باید. بعد میان یواش یواش مقدار برق رو کم می کنند و پست 400/230 قرار میدن بعد پست 230/132 بعد 132/63 بعد 63/20 و... تا میرسه به خونتون :icon_razz:
    قصه ی ما به سر رسید :nerd:
    البته اینم بگم که من گفتم هر وقت اسم پست رو شنیدید یاد ترانس بیوفتید یه استثنا هم هست که پست سوئیچینگه که با پست مبدل ولتاژ فرق داره

ببخشید دیگه در حد سواد کم خودم بود. اساتید بزرگ سایت اگه جملات ناقص من رو کامل یا تصحیح کنند ممنون میشم
    Goodbye

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X