اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک سوال ساده برای راه اندازی PWM در میکروکنترلر PIC16F690.لطفا کمک کنید؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک سوال ساده برای راه اندازی PWM در میکروکنترلر PIC16F690.لطفا کمک کنید؟

سلام.
    من تازه میخام با pic شروع به کار کنم.
    از دوستان کسی هست که منو کمک کنه؟
    ببینید من میخام میکرو pic16f690 که دارای 4 تا خروجی برای pwm هست را راه اندازی کنم .
    و از این 4 تا pwm خروجی بگیرم . همین فقط.
    کسی هست به من بگه چطوری میشه این کار را کرد؟
    یک سوال مهم دارم و اینکه duty cycle این 4 تا pwm با هم میتونه تفاوت داشته باشه . نه؟
    اگر میتونه تفاوت داشته باشه . میشه بگید کدام رجیسترها را باید من تغییر بدم و کجا باید تنظیمات انجام بشه؟
    اگر لطف کنید یک sample ساده بهم بدید برای این که 4 تا خروجی را فعال کنم و یا بگید
    کلا چه رجیسترهایی را باید استفاده کنم ممنون میشم.
    مرسی
    منتظرم دوستان

پاسخ : یک سوال ساده برای راه اندازی PWM در میکروکنترلر PIC16F690.لطفا کمک کنید؟

سلام.من با PIIC16f877A کار کردم و کار میکنم،اما اون مدلی رو که شما میگین رو استفاده نکردم.به هرحال.....
    من با نرم افزارPIC BASIC PRO به هر پایه ای که بشه ازش خروجی گرفت،PWM فرستادم.تنظیمات رجیستر هم انجام ندادم؛یعنی لازم نیست که انجام بدی.
    میتونی PWM های مختلف رو هم زمان تولید بکنی.
    دستورش تو PIC BASIC PRO به این صورت هستش:
    PWM PORTX.X,DUTY,REPEAT
    توضیح دستور:
    portx.x :انتخاب پایه ای که میخای خروجی رو ازش بگیری(نکته ی خیلی مهم:حتما اول پایه رو خروجی تعریف بکن با دستورtris مثلا trisb=0)
    duty:عددی بین0 تا 255 ،که 0 به معنای %0 و 255 به معنای %100 pwm است(127= %50)
    repeat:تعداد دفعات ارسال pwm مورد نظر ؛ عددی ما بین 0 تا 255 بار (نکته: اگر این عدد رو زیاد انتخاب بکنی یه جورایی میکرو هنگ میکنه،به عبارت بهتر میکرو تا زمانی که به اندازه ی عدد وارد شده pwm نفرستاده به هیچ ورودی پاسخ نمیده)

امیدوارم مفید واقع شده باشه،موفق باشی. :nice:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X