اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ECU

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ECU

سلام
    من میخوام یه سری اطلاعات از ECU ماشین بگیرم کسی میتونه با دادن اطلاعات یا نقشه سیم کشی ماشین ( مدل ماشین تفاوتی نمیکنه .ترجیحا ماشین های معمول ) منو کمک کنه ................

پاسخ : ECU

نوشته اصلی توسط khosravi.ma00
    سلام
    من میخوام یه سری اطلاعات از ECU ماشین بگیرم کسی میتونه با دادن اطلاعات یا نقشه سیم کشی ماشین ( مدل ماشین تفاوتی نمیکنه .ترجیحا ماشین های معمول ) منو کمک کنه ................
    با سلام

جهت کسب اطلاعات در زمینه ECU به سایت www.tuningtalk.com مراجعه بفرمایید .

موفق باشید.

دیدگاه

سلام
      دریافت اطلاعات از ecu اصلا کار ساده ای نیست. اولا انواع مختلف استاندارد ecu داریم با پروتکل های ارتباطی مختلف
      مثلا
      OBD I
      PRE OBD II
      OBDII
      مثلا OBDII چند پروتکل داره
      مثل J1850 VPW, ISO9141-2, ISO14230-4
      هر کدوم از این پروتکل ها روش ارتباطی خاص خودش رو داره
      شما میتونید کتاب ISO مربوطه رو با قیمت تقریبی 100 هزار تومان بخری
      ولی بهت پیشنهاد میکنم اگه کار خاصی نمیخوای انجام بدی از اینترفیس ELM327 استفاده کنی
      تمام پروتکلهای OBDII رو ساپورت میکنه
      www.elmelectronics.com/DSheets/ELM327DS.pdf
      نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

سلام، موضوع قدیمیه اما امیدوارم یکی جواب بده
        من برای یه پروژه لازم دارم که اطلاعات ecu رو بخونم، خیلی از سایت ها رو نگاه دارم و خییییلی گیج شدم. چیزی که فک می کردم فهمیدم این بود که ecu ها از طریق شبکه can با هم ارتباط برقرار می کنن و استاندارد های این شبکه فرمت پیام رو مشخص می کنه،و خب نشستم استانداردهایی که برای can بودن رو خوندم، اما ظاهرا اشتباه فهمیدم و can یکی از پروتکل هاس، درسته؟ الانم از پروتکل هایی به غیر از can استفاده میشه؟ چطور بفهمم که فرمت پیامی که ارسال میشه با چه استانداردیه و هر ماشینی چه استانداردی رو پشتیبانی می کنه؟ به مدل ecu اون ماشین مربوط میشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X