ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27
    2008/02/29
    75
    0

تقاضای راهنمایی در مورد خط کش دیجیتال

دوستان عزیز من با خطکش های دیجیتالی اهمی که تو دستگاههای تزریق استفاده میشه کار کردم اما دنبال منبعی در مورد درایو کردن خطکشهای دیجیتال مغناطیسی میگردم.
    1- چطور میشه اونها رو برای استفاده با میکرو کنترلر درایو کرد
    2- چطور میشه از تونا با پی ال سی استفاده کرد.

دوستانی که اطلاعات دارن اگه راهنمایی کنن ممنون میشم
    استفاده راحت از رپیدشیر و مگاپلود و سایر سرورها
    http://rapidbaz.com/from/26877
    2008/07/08
    بابلسر
    3,746
    63

پاسخ : تقاضای راهنمایی در مورد خط کش دیجیتال

منظورت همون LVDT است؟
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.
    2008/02/29
    75
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadmn
    منظورت همون LVDT است؟
    نه دوست من
    منظور من خطکش های دیجیتالی است که بصورت انکودر عمل میکنند اما مزایای بیشتری نسبت به انکودر ساده دارند.
    مثلا نقاطی برای کالیبره کردن و تشخیص موقعیت دارند که با استفاده از فرمول خاص میتوان نقطه مورد استفاده را بدون اینکه لازم باشد دوباره به ابتدای خطکش برکردی و بشمری تشخیص داد و ...

مثل این:

http://www.datagroup.blogfa.com/
    2008/07/08
    بابلسر
    3,746
    63

پس چرا نوشتيد مغناطيسي؟! oo:
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.
    2008/03/10
    15
    1

با سلام
    من با چند مدل از خط کش های الکترونیک آنالوگ و دیجیتال کار کرده ام و آنها را توسط AVR و کارتهای داده برداری Advantech و PLC بکار گرفته ام . برای استفاده از خطکش های دیجیتال
    ( LINEAR ENCODER ) در سیستم هایی که سرعت بالایی ندارند می توان از یک اینترفیس ساده که توسط یک IC فیلیپ فلاپ معمولی ساخته می شود استفاده نمود و خروجی های A و B خط کش را به دو پالس مستقل که هر کدام در یک جهت ایجاد پالس میکند تبدیل نمود و خروجی های حاصله را توسط یک کانتر صعودی و نزولی در PLC و یا یک تایمر کانتر در AVR و یا PC CARD شمارش کرد لازم به یاد آوری است که خروجی های A و B خط کش در حالت نرمال در هر دو جهت پالس تولید می کنند و تفاوت آنها فقط در اختلاف فاز سیگنال های خروجیشان می باشد برای تمیز دادن این دو خروجی از یک دیگر بدون استفاده از اینترفیس بالا نیاز به سرعت بالای پردازش برای سیستم های میکروکنترولری می باشد و با توجه به محدودیت های سخت افزاری میکرو توصیه میکنم حتمآ از اینترفیس جداکننده سیگنالها استفاده کنید ..در صورتیکه علاقهمند به دیدن نقشه اینترفیس فوق هستید به اینجانب یک email بزنید تا آنرا برایتان ارسال کنم .

با آرزوی موفقیت برای شما
    2008/02/29
    75
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط 840188
    با سلام
    من با چند مدل از خط کش های الکترونیک آنالوگ و دیجیتال کار کرده ام و آنها را توسط AVR و کارتهای داده برداری Advantech و PLC بکار گرفته ام . برای استفاده از خطکش های دیجیتال
    ( LINEAR ENCODER ) در سیستم هایی که سرعت بالایی ندارند می توان از یک اینترفیس ساده که توسط یک IC فیلیپ فلاپ معمولی ساخته می شود استفاده نمود و خروجی های A و B خط کش را به دو پالس مستقل که هر کدام در یک جهت ایجاد پالس میکند تبدیل نمود و خروجی های حاصله را توسط یک کانتر صعودی و نزولی در PLC و یا یک تایمر کانتر در AVR و یا PC CARD شمارش کرد لازم به یاد آوری است که خروجی های A و B خط کش در حالت نرمال در هر دو جهت پالس تولید می کنند و تفاوت آنها فقط در اختلاف فاز سیگنال های خروجیشان می باشد برای تمیز دادن این دو خروجی از یک دیگر بدون استفاده از اینترفیس بالا نیاز به سرعت بالای پردازش برای سیستم های میکروکنترولری می باشد و با توجه به محدودیت های سخت افزاری میکرو توصیه میکنم حتمآ از اینترفیس جداکننده سیگنالها استفاده کنید ..در صورتیکه علاقهمند به دیدن نقشه اینترفیس فوق هستید به اینجانب یک email بزنید تا آنرا برایتان ارسال کنم .

با آرزوی موفقیت برای شما
    آقا دست شما درد نکنه
    بالاخره یکی جواب مارو داد

آقاجان این سیمهای A و B اون رو میدونم که خروجیش مثل انکودر ساده هستن اما باقی سیمها چی؟ چجوری بفهمم کجای خطکش قرار دارم. نقاطی رو که برای کالیبره و تشخیص موقعیت استفاده میشه چجوری بخونم بدم که دیگه نیاز به این نباشه که دائما برم سر خط کش و برگردم.
    2008/03/10
    15
    1

سلام دوست عزیز

همانطور اشاره کردید خروجی خطکش های دیجیتال دارای های خطوط A و B و Z بهمراه دوخط تغذیه +V و GND هستند که خطوط A و B میزان جابجایی و خط Z و ضعیت خطکش نسبت به مبدا حرکت یعنی نقطه شروع را مشخص می کند خروجی Z فقط در هنگام رسیدن خط کش به نقطه اولیه یک پالس ایجاد می کند که فقط به معنای رسیدن به HOME POSITION میباشد بهمین دلیل تمام دستگاههایی که از انواع انکودر ها استفاده میکنند برای آغاز کار بصورت اتوماتیک به نقاط HOME POSITION میروند تا حرکت جدید را نسبت به نقطه شروع انجام دهند مانند پلاتر ها و یا انواع دستگاههای فرز اگر شما اصرار دارید که از خط کش دیجیتال برای این منظور استفاده کنید باید توسط کنترلری که برای خواندن POSITION طراحی نموده اید مقادیر را ذخیره نموده و ادامه حرکت را به شر ط عدم جابجایی مجموعه سخت افزار مکانیک از همان نقطه آغاز نمایید.در غیر اینصورت باید ا ز خطکش های مقاومتی (آنالوگ) که در طول های مختلف وجود دارد استفاده نمایید. مشکل این خط کش ها به نحوه و دقت خواندن ولتاژ آنالوگ خروجی آنها مربوط می شود .من توسط AVR یک خط کش 10سانتیمتری را با دقت 0.1 میلیمتر میخوانم. امیدوارم متوجه منظور شما شده باشم .
    یک اهتمال دیگر هم وجود دارد ! شاید شما خطکش خیلی خاصی تهیه کردید که اینجانب تا کنون با آن برخورد نکرده ام لطفآ درباره این خطکش بیشتر توضیح دهید.javascript:void(0);
    icon_confused
    2008/03/10
    15
    1

سلام
    2008/02/29
    75
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط 840188
    سلام دوست عزیز

همانطور اشاره کردید خروجی خطکش های دیجیتال دارای های خطوط A و B و Z بهمراه دوخط تغذیه +V و GND هستند که خطوط A و B میزان جابجایی و خط Z و ضعیت خطکش نسبت به مبدا حرکت یعنی نقطه شروع را مشخص می کند خروجی Z فقط در هنگام رسیدن خط کش به نقطه اولیه یک پالس ایجاد می کند که فقط به معنای رسیدن به HOME POSITION میباشد بهمین دلیل تمام دستگاههایی که از انواع انکودر ها استفاده میکنند برای آغاز کار بصورت اتوماتیک به نقاط HOME POSITION میروند تا حرکت جدید را نسبت به نقطه شروع انجام دهند مانند پلاتر ها و یا انواع دستگاههای فرز اگر شما اصرار دارید که از خط کش دیجیتال برای این منظور استفاده کنید باید توسط کنترلری که برای خواندن POSITION طراحی نموده اید مقادیر را ذخیره نموده و ادامه حرکت را به شر ط عدم جابجایی مجموعه سخت افزار مکانیک از همان نقطه آغاز نمایید.در غیر اینصورت باید ا ز خطکش های مقاومتی (آنالوگ) که در طول های مختلف وجود دارد استفاده نمایید. مشکل این خط کش ها به نحوه و دقت خواندن ولتاژ آنالوگ خروجی آنها مربوط می شود .من توسط AVR یک خط کش 10سانتیمتری را با دقت 0.1 میلیمتر میخوانم. امیدوارم متوجه منظور شما شده باشم .
    یک اهتمال دیگر هم وجود دارد ! شاید شما خطکش خیلی خاصی تهیه کردید که اینجانب تا کنون با آن برخورد نکرده ام لطفآ درباره این خطکش بیشتر توضیح دهید.javascript:void(0);
    icon_confused
    سلام دوست عزیز
    با تشکر از راهنمایی های شما

من با خطکشهای اهمی کار کردم. هم با avr هم با plc
    اما منظور من همین انکودرهای خطی است که بصورت مغناطیسی و نوری در بازار موجودن
    استفاده از خروجی a و b برای تشخیص مقدار جلو و عقب رفتن کار راحتیه اما من دیدم که در خوندن اونا روشی وجود داره که بدون اینکه لازم باشه به نقطه ابتدا بری میتونی دائما کالیبره کنی. یعنی نقاطی برای اصلاح در طول مسیر وجود داره که اگر خطایی رخ بده وقتی به اون نقطه ها برسه اصلاح میشه و اینکه این نقاط تابع فرمول خاصی هستن که تشخیص مکان رو راحتتر میکنه

ضمنا من مدلی از plc دلتا رو توی بازار پیدا کردم که اصولا مخصوص این نوع انکودر ها هستن
    اما اگه بشه اونا رو با avr درایو کرد و از اون نقاط خاص هم استفاده کرد کار خیلی ارزونتر و کامل تر میشه.
    2008/02/29
    75
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadmn
    پس چرا نوشتيد مغناطيسي؟! oo:
    دوست من LVDT ها تنها مکان نماهای مغناطیسی نیستند.
    انواع انکودرهایی هم در بازار هست که دقیقا مثل انکودر های اپتیکال خروجی های پالسی دارند و جالبتر اینکه فرمت خروجی اونا هم با خطکشهای اپتیکال دقیقا یکی هست و براحتی میشه اونا رو به plc وصل کرد

روش کارشون اینجوریه که یه نوار مغناطیسی مثل نوار ویدو روی یک صفحه وجود داره و یه هد از روی اون عبور میکنه و اونو میخونه.

من یه کاتالوگ دارم که اگه دوست داشتی بگو برات ایملیل میکنم
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27