اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار اسیلاتور vco

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار اسیلاتور vco

به یک مدار اسیلاتور vco و یا یه اسیلاتور 10مگ نیازمندیم. :arrow:
    لطفا!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:

پاسخ : مدار اسیلاتور vco

اسیلاتور که فراوونه!!!
    http://www.javanelec.com/crystal.htm
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

.

سلام

لطفا نوع اسیلاتور مورد نیازتون رو مشخص کنید . کریستالی باشد یا سینتی سایزری ؟
      یا اینکه یک مدار تانک LC معمولی هم برای شما کفایت میکنه ؟ در کجا قصد استفاده از این vco را دارید ؟

دیدگاه

آقا ممنون از حمایتتان!!!
        هر چی باشه باشه فقط vco باشه و 10مگ!
        واسه پروژه ساخت باید هفته بعد ببرم .

دیدگاه

.

سلام

شماتیک زیر یک نوسان ساز کولپیتس با کریستال 10 مگاهرتز میباشد که توسط یک ترانزیستور 2N2219 به
          میزان 100 تا 500 میلی وات بر اساس میزان ولتاژ VCC آن توان دارد .
          سیگنالهای رادیویی بصورت القایی از اولیه هسته TOROID به ثانویه منتقل شده و بسمت فیلتر های خروجی
          و آنتن میرود . هسته Toroid در هر دو شماتیک حتما باید T50-2 باشد.
          فیلتر های خروجی که شامل 3 عدد R.F.C هستند هارمونیک های 20 مگاهرتز را 40 دسیبل و هارمونیک های
          30 مگاهرتز را 50 دسیبل تضعیف میکند .
          تمام قطعات آن در مغازه ها پیدا میشود و براحتی قابل ساخت است .
          قطر سیم برای پیچیدن هسته تیروئید 0.5 میلیمتر میباشد .
          فایل های پیوست شده

دیدگاه

آقا ممنون یه عالمه :job:
            میشه یه توضیحی درباره سلفها بدی؟
            مر30

دیدگاه

.

سلام

سیم پیچ های R.F.C به مفادیر 820 نانو هانری و 1.8 میکروهانری در همه فروشگاه ها موحود است شکل
              ظاهری آنها دقیقا شبیه مقاومت است و قیمتی بین 100 تا 300 تومن دارند .(البته بسته به جریان دهی آنها).

هسته Toroid بشماره T50-2 بسیار مهم است چون فرکانس کار این هسته بالا هستش و نمیتوان از مدل های
              دیگه ای استفاده کرد. من این هسته رو از فروشگاه اینترنتی www.pll.ir خریدم .
              شما براحتی 8 دور برای اولیه و 4 دور برای ثانویه با سیم نیم میلیمتر روی آن میپیچید و اتصالات رو شبیه شماتیک
              متصل میکنید. بنظرم ساخت اسیلاتور کریستالی راحت تر از VCO با دیود واریکاپ هستش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط irajk
                آقا ممنون از حمایتتان!!!
                هر چی باشه باشه فقط vco باشه و 10مگ!
                واسه پروژه ساخت باید هفته بعد ببرم .
                اگه شکل موج براتون مهم نیست میتونین از آی سی های زیر استفاده کنین(TTL VCO )
                74LS124
                74LS324
                74LS327
                74LS326
                74LS325
                74LS624
                74LS625
                74LS626
                74LS627
                74LS628

دیدگاه

سلام
                  آقای عزیزی یه خواهشی از شما داشتم!
                  میشه این اسیلاتور کریستالی رو با نرم افزار proteus شبیه سازی کنین؟
                  ممنون میشم!!!!!!!! :redface:

دیدگاه

.

سلام

از لحاظ کارکرد مدار خیالت راحت باشه من چندین بار مدار رو ساختم ولی برای شبیه سازی متاسفانه زیاد
                    کار نکردم و نمیتونم کمکی بکنم . ببخشید .

دیدگاه

اقا دست شما درد نکنه من مدار را بردم نمره گرفتم. عاشق همتونم.ای ول به همتون :wow: :nice: :applause:

دیدگاه

سلام
                        آیسی هایvco رو از کجا میشه پیدا کرد آیسی های سری adf4xxx هم تو ایران پیدا میشه؟؟ من قطعات یک pll در حدود چند ده تا صد مگ رو از کجا پیدا کنم؟؟؟
                        من یه pll synthesizer لازم دارم که بشه باهاش فرکانس رو تقسیم یا چند برابر کرد تا الان خیلی دنبال آیسی مناسب گشتم آیسی های سینتیسایزر پیدا میشه اما vco ناسب پیدا نکردم vco باید بتوننه حداقل تا مگ رو تولید کنه اگه بیشترم تونست که بهتر یه سری آیسی هم دیدم که همه اینارو داشت اما تو سایتا جایی ندیدم بفروشن مثلadf4xxx کسی نمیدونه چه آیسیهایی تو ایران هست که بشه باهاش سینتی سایزر ساخت؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط towhidy
                          سلام
                          آیسی هایvco رو از کجا میشه پیدا کرد آیسی های سری adf4xxx هم تو ایران پیدا میشه؟؟ من قطعات یک pll در حدود چند ده تا صد مگ رو از کجا پیدا کنم؟؟؟
                          من یه pll synthesizer لازم دارم که بشه باهاش فرکانس رو تقسیم یا چند برابر کرد تا الان خیلی دنبال آیسی مناسب گشتم آیسی های سینتیسایزر پیدا میشه اما vco ناسب پیدا نکردم vco باید بتوننه حداقل تا مگ رو تولید کنه اگه بیشترم تونست که بهتر یه سری آیسی هم دیدم که همه اینارو داشت اما تو سایتا جایی ندیدم بفروشن مثلadf4xxx کسی نمیدونه چه آیسیهایی تو ایران هست که بشه باهاش سینتی سایزر ساخت؟؟؟؟
                          http://rfphone.com/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=172&amp ;page=3

http://www.resana-co.com/branch.aspx?branch=Synthesizers&name=RF

http://www.resana-co.com/branch.aspx?branch=VCO&name=RF
                          نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
                          * برای آینده درست مصرف کنیم*

دیدگاه

سلام
                            از آقای فلاح که لینک فروشگاه ها رو برام گذاشتن تشکر میکنم و میخواستم بدونم کسی دست به ساخت مدارات synthesizer تو رنج فرکانسی بالای 20 مگا هرتز زده که منو راهنمایی کنه؟؟؟
                            ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که از چه آیسی استفاده کرده اید

دیدگاه

سری ADFxxx دردسر داره و برای راه اندازی باید تجربه بالایی داشته باشی
                              تو انجمن فک نکنم کسی یه سینتی سایزر پهن باند خوب کارکرده باشه
                              به نظرم از VCO استفاده کنی بهتره راه اندازیش راحتره
                              TSA5511 هم خوبه
                              نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
                              * برای آینده درست مصرف کنیم*

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X