اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شناخت پایه های میکروهای pic

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شناخت پایه های میکروهای pic

با سلام دوستان من در شناخت پایه های میکروهای picوشکل دارم و نمی دونم کدوم شون ورودی وکرومشون خروجی هست
    با تشکر لطفا من و راهنمایی کنید

پاسخ : شناخت پایه های میکروهای pic

دوست عزیز در میکروکنترلرهای PIC هم مثل AVR ها، پورتها میتونند هم ورودی و هم خروجی باشند و این شما هستید که باید مشخص کنید که میخواهید پورت در حالت ورودی پیکربندی بشه یا خروجی، برای کنترل جهت هر پورت یک رجیستر وجود داره، مثلا برای پورت A رجیستر TRISA رو برای پورت B رجیستر TRISB و .... شما اگر هر کدام از بیتهای این رجیسترها رو یک کنید پین معادل اون بیت در پورت مربوطه ورودی تعریف میشه و اگر اون رو صفر کنید خروجی تعریف میشه، به عنوان مثال اگر بیت سوم رجیستر TRISB رو یک کنید پایه سوم پورت B ورودی میشه و اگر این بیت رو صفر کنید اون پایه خروجی میشه و شما میتونید به عنوان خروجی استفاده کنید. شما هر پورت I/O که داشته باشید یک رجیستر TRISx هم برای اون دارید که میتونید توسط مقداردهی این رجیستر درون برنامه هر کدام از پایه ها رو به صورت مجزا به صورت ورودی یا خروجی استفاده کنید.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X