ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2008/10/30
    18
    0

طراحی فرستنده لیزری

سلام کسی میتو نه بگه کار ترنسفورمر در این مدار چیه؟

2008/04/28
    تهران
    651
    3

.

سلام

كار اين ترانس مدوله كردن يا سوار كردن سيگنالهاي صوتي (AC) روي تغذيه شما ميباشد .
    يعني نوري كه شما روي LED يا LASER داريد متناسب با شدت و ضعف سيگنال صوتي تغيير ميكنه .

اگر LED شما دو رنگ باشه چون فركانس صوتي ماهيت AC داره يك بار مثلا نور قرمز رو ميبينيد و يكبار
    هم نور سبز و گاهي هم هردو با هم روشن ميشوند . يه چيزي تو اين مايه ها icon_mrgreen
    2008/10/30
    18
    0

پاسخ : طراحی فرستنده لیزری

سلام جناب آقای عزیزی اول تشکر می کنم از اینکه لطف کردین و وقت گذاشتین تا جواب من رو بدین آقای عزیزی من این مدار رو بستم ولی به هیچ صورتی جواب نمی ده می دونین این مدار به عنوان بیس کار یه طراحی حساب می شه و تا من نتونم این مشکل رو حل کنم نمی تونم به طراحیه اصلی بپردازم
    آقای عزیزی این مدار فقط برای LEDجواب میده اونم اگهLED رو به فوتو رزیستانس (گیرنده) بچسبونی تازه اگه از فوتو دیود استفاده کنی که اصلا جواب نمی گیری
    آقای عزیزی یه سواله دیگه ای هم که دارم اینه که اگه دقت کنین نسبت مقاومت خروجی به مقاومت ورودی ترانسفورمر 1000به 8 اهمه ،منظور از این مقاومت ،مقاومته القائیه یا مقاومت اهمی و اینکه چرا نسبتشون 1000به 8هستش واینکه این قطعه رو با چه نامی می شه تهیش کرد؟
    ممنون از لطفتون
    2008/04/28
    تهران
    651
    3

.

سلام

شما الان چطوري اين مدار رو تست كرديد و جواب نگرفتيد ؟ بدون ترانس ؟
    ترانس هايي در بازار هستش كه به ترانس صوتي قرمز يا آبي معروفن بعضي ها هم ميگن چوك قرمز راديو .
    اين قطعه در بازار فراوونه و ميتوني از ط اول امجد(جلوي پله برقي) يا فروشگاه هاي كوچه آليك تهيه كني .

در واقع اين ترانس ها (نوع قرمز) اوليه اي 1000 اهمي دارن و ثانويه آنها 8 اهمه كه مستقيم به بلندگو متصل ميشه .
    حالا شما همين ترانس قرمز رو تو مدارت بايد معكوس بكار ببري . يعني آمپلي فايرت رو كه امپدانس 8 اهم داره رو به
    ثانويه ترانس وصل كني و از اوليه اون در مدارت بهره بگيري .

اين امپدانس بالا مثل مقاومت عمل كرده و جريان اعمالي به LED يا LASER رو محدود ميكنه و صدمه اي به قطعاتت نميرسه .

من نميدونم قصد چه كاري رو داري اگه توضيح كاملتر راجع به مدارت بدي شايد بتونيم كمك بيشتري بكنيم .
    2008/10/30
    18
    0

سلام
    من همین چوک های قرمزی که فرمودین رو استفاده کردم یعنی در حقیقت همین مدار رو که شکلشو بالا می بینین با چوک قرمز بستم ولی لیزر مدوله نمیشه اتفاقا با چند تا چوک هم امتحان کردم ولی هیچ کدوم کار نمی ده
    مداری که دارم طراحی می کنم یه فرستنده گیرنده لیزر برای ارسال صدایی است که از طریق فیش از یک وسیله صوتی اعمال میشه
    سیگنال ورودی رو با LM386 تقویت می کنم و به ورودیه چوک میدهم ولی خروجیه مدوله شده بهم نمی ده
    :cry: :angry:
    2008/04/28
    تهران
    651
    3

.

سلام

البته من تا بحال اين مدلي يك ديود ليزر رو درايو نكردم شايد ديود خاصي هستش كه ميتونه صوت رو
    به اين طريق منقل كنه . اگه لينكي از سايت يا مرجع اصلي داري بزار تا كمي مطالعه كنيم يا اگه
    شماره اي از ديود ليزر در شماتيك اصلي هست بزار تا ديتاشيت اون رو ببينيم .
    يه كاري رو هم انجام بده : جاي منفي و مثبت رو تعويض كن تا سيگنالهاي صوتي روي ولتاژ مثبت
    سوار شود . البته تغذيه ليزر رو هم جابجا كن . ممكنه موثر باشه .
    2008/10/30
    18
    0

دیود لیزرش از نوع لیزر های پوینتر می باشد یعنی دیود های لیزر 2 پا که از طریق جریان مدوله می شن شما چه راهه دیگه ای برای درایو کردن دیود لیزر و مدوله کردن اون دارین در ضمن این دیود ها دیتا شیتش نیست
    اینم چند تا سایت در مورد مدار بالا

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/10/30
    18
    0

اینم یه منبع دیگه

اگه شما یه راه دیگه برای درایو کردن لیزر و مدوله کردن اون میدونید میشه اطلاعاتی راجع بهش بهم بدین مثلا مداری، نوشته ای که بتونه کمکم کنه ؟
    واقعا ممنون از زحماتتون
    2008/04/28
    تهران
    651
    3

.

سلام

همونطور كه گفتم و تو لينك دوم هم نشون داده سيگنال صوتي رو روي خط مثبت مدوله كرده . شما
    اگه مدار آماده داري امتحان كن ببين تاثير داره يا نه . منم مقداري از وسايل رو تو خونه دارم .سعي ميكنم
    يه مدار شبيه لينك آخري ببندم و تست كنم .
    البته احتمال اين هست كه مشكلت در گيرنده باشه نه فرستنده . اگه اسكپ دم دست داري ببين تو گيرنده
    سيگنال داري يا نه . شايد دامنه سيگنالها در گيرنده خيلي پايينه و به اين راحتي آشكار نميشه .
    بايد قطعات مختلفي رو تست كرد .
    2008/10/30
    18
    0

مدار امشب پیشم نیست
    اسکپ هم ندارم :cry:
    ولی تستش میکنم ،اعصابمو این مداره ریخته به هم واقعا لطف می کنین اگه شما هم تستش کنین
    :nerd:
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12