اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره انتقال صدا روی کابل کواکسیال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره انتقال صدا روی کابل کواکسیال

دوستان سلام
    میخواستم در باره انتقال صدا روی کابل کواکسیال منو راهنمایی کنین .
    خودم فکر میکنم با توجه به اینکه چندتا سیگنال همزمان روی کابل قرار میگیره بهتره که از مدولاسیون fm استفاده بشه.
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    با سپاس

پاسخ : سوال درباره انتقال صدا روی کابل کواکسیال

اگه هدفتون را واضحتر بفرمایید ممنون میشم. شما چندتا صدا را از کجا به کجا می خواهید منتقل کنید و به چه منظور؟
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام
      یک سگنال ارسالی و یک سیگنال دریافتی . طوری که دو نفر بتونن مثل یک ارتباط تلفنی همزمان با هم صحبت کنن و منتظر پایان صحبت دیگری نشن. البته یک سری فرمان هم کنارش باید ارسال بشه .فرمانهایی مثل انتخاب اینکه با چه کسی صحبت بشه و نوع ارتباط یک طرفه باشه یا دو طرفه و چیزایی از این دست. طول کابل مجاز حدود 50 متر و البته از نوع کابل بسیار مرغوب 75 اهم. البته فرمانها رو میشه از سیگنال صحبت جدا کرد چون این فرمانها معمولا یا پیش از آغار صحبت و یا پس از پایان اون ارسال و دریافت میشن.
      با تشکر

دیدگاه

استفاده از مدولاسیون های پیچیده روش مناسبی نیست. بهتره صدا هم به دیتا تبدیل بشه و همه مستقیم فرستاده بشه روی کابل. در صول 50 متر شما نیاز به مدولاسیون ندارید و می تونید مثل RS232آ‌ دیتا بفرستید و بگیرید.

دیدگاه

اگر دوباره روش ارزان و مطمن باشی :
          -انتقال صدا در امپدانس کم که مانع جذب نویز می شود در این روش از سیم های برق هم می توانی برای انتقال صدا استفاده کنی .ازمایش کن .منظورم ارسال سیگنال در توان بالاتر است .در ضمن گاهی استفاده از کابلهای به هم پیچیده نویز را ریجکت می کند .

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            کیفیت اونقد مهم هست که بخوام از یک کابل گران قیمت استفاده کنم. به عنوان مثال قیمت الان کابل حدود متری 1700 تومانه . ولی من دنبال روشی هستم که بهترین کیفیت رو به من بده و از طرفی باید بتونم دیتا هم کنارش ارسال کنم. پیشنهاد دوستمون درباره rs232 پیشنهاد خوب و عملی هستش ولی من نمی خوام ازش استفاده کنم.
            با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_avr_search
              سلام دوست عزیز
              کیفیت اونقد مهم هست که بخوام از یک کابل گران قیمت استفاده کنم. به عنوان مثال قیمت الان کابل حدود متری 1700 تومانه . ولی من دنبال روشی هستم که بهترین کیفیت رو به من بده و از طرفی باید بتونم دیتا هم کنارش ارسال کنم. پیشنهاد دوستمون درباره rs232 پیشنهاد خوب و عملی هستش ولی من نمی خوام ازش استفاده کنم.
              با تشکر
              خودتون واسه این فاصله ی کم چه ایده ای دارید؟ اگه می خواهید از مدولاسیون استفاده کنید دیگه چه نیازی به سیم دارید. هر مدار RF که بسازید 50 متر برد داره

دیدگاه

در طراحی تلفن با وسایل ساده این کار انجام شده و کابل کواکسیال هم مخابرات به کار نبرده . :wow:
                فرمان های شماره گیری هم ارسال می گردد .باید مسله هم شنوایی را مانند نلفن به کار ببرید که هرطرف صدای خود را نشنود و طرف مقابل خوب ان را بشنود .روشهای امپدانس را در ترانسهای تلفن بررسی کنید .و سپس حذف انها در مدارهای جدیدتر را .

دیدگاه

دوستان عزیز ممنون از راهنماییتون
                  هومان عزیز میشه در باره پیشنهادتون بیشتر توضیح بدین؟

دیدگاه

ببخشید از اینکه دیر متوجه شدم :cry2:
                    -روشهای تطبیق امپدانس بسیار ساده است و در ضمن خراب نشدنی .من در انتقال صدا یکبار به این شکل عمل کردم که خروجی امپدانس 8 اهم را منتقل کردم و این نیاز به کابل شیلد ندارد و در طرف دیگر می توان دوباره ان را به مصرف ورودی یک تقویت کننده رساند .البته در صورت نیاز .مانند این است که کابل بلندگو را طولانی کنی .در ضمن مطالعه بر روی ساختار تلفنهای ساده تر هم مفید است .
                    -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X