اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کتاب برای زبان ارشد سراغ ندارید؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کتاب برای زبان ارشد سراغ ندارید؟

دوستان سلام.
    من زبانم خیلی بد نیست ولی این زبان ارشد یه مقدار مشکل هست چون همه اش درک مطلب و ... . این کتاب مجموعه سوالاتم که فقط جواب تست رو داده . میخواستم ببین کتاب خوب در این زمینه میشناسید یا نه.
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

پاسخ : کتاب برای زبان ارشد سراغ ندارید؟

سلام دوست محترم
    کتاب زبان تخصصی انگلیسی ویژه مهندسی برق انتشارات راهیان ارشد
    جزوه راهنمای زبان تخصصی آزمون ورودی کارشناسی ارشد(رشته برق و الکترونیک) انتشارات سنجش(تکمیلی)
    به علاوه حتما از دیگشنری های تخصصی برق استفده کنید چون بسیاری از درک مطلب هایی که در کنکور ارشد می آیند راجع به یک وسیله یا پدیده الکترونیکی است که در این دیگشنری ها راجع به آن توضیح داده شده است.
    هم چنین مطالعه تمام کتب رشته برق به زبان اصلی بسیار مفید می باشند، ازجمله :مخابرات کارلسون، الکترونیک صدرا و گری، کنترل اوگاتا، مدار هیت و ... کتاب هایی از این دست.
    پیروز و سربلند باشید
    هنگامي كه از چيزي مي ترسي، خود را در آن بيفكن، زيرا گاهي ترسيدن از چيزي، از خود آن سخت تر است.(كتاب ارزشمند نهج البلاغه/ح 175)

دیدگاه

یک جوابی دان که دل هممون آتیش گرفت !!! مگه اینهمه وقت داریم که اینهمه کتاب رفرنس بخونیم ! انشالا سال بعد
      ولی با :
      کتاب زبان تخصصی انگلیسی ویژه مهندسی برق انتشارات راهیان ارشد
      خیلی موافقم محمد جان همینو بخونی کارت راه میفته . بقیشم که اگه وقت کنی حرف ندارن ....

دیدگاه

دوستان سلام.
        من رفتم کتابی رو که معرفی کردید (راهیان ارشد) رو دیدم ولی متون امتحانی رو ترجمه نکرده بود. فقط معنی لغات سخت رو داده.
        می خواستم بدونم کسی از دوستان متن تایپ شده زبان تخصصی کنکور رو از سال 75 به بعد رو نداره ؟
        ممنون. موفق باشید.

دیدگاه

سلام دوست محترم
          اون جزوه ای که خدمتتون معرفی کردم (انتشارات سنجش تکمیلی یا همون سنجش 3 تالیف دکتر عبدالحسین نیک نژاد) تمام آزمون های زبان کارشناسی ارشد رو از سال 1369 ترجمه کرده است. البته این جزوه توی بازار موجود نیست و به همراه بسته آموزشی ارائه میشه. اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم که دنبال این بسته باشید چون چندان مفید نیست و البته قیمتش هم بالاست، اگر بتونید اونو از کسی گیر بیارین بد نیست البته من شخصا ترجمه های اونو قبول ندارم.
          پیروز و سربلند باشید
          هنگامي كه از چيزي مي ترسي، خود را در آن بيفكن، زيرا گاهي ترسيدن از چيزي، از خود آن سخت تر است.(كتاب ارزشمند نهج البلاغه/ح 175)

دیدگاه

سلام. امیدوار حالتون خوب باشه.
            من که از خیر ترجمه آماده گذشتم . برای اینکه خودم بتونم خوب ترجمه کنم ( البته خیلی هم پرت نیستم متونی رو ترجمه کردم) قلق خاصی داره.
            مثلا در مورد زمان ها و اصطلاحات روش خاص هست که بشه با اون روش راحت تر ترجمه کرد؟
            موفق باشید.

دیدگاه

سلام دوست محترم
              از متون تخصصی کمی ساده تر شروع کنید مثل متونی که در کتاب زبان انگلیسی ویژه دانشجویان مهندسی برق توی دوره دانشجویی می خوندیم. از دیگشنری های تخصصی برق هم حتما کمک بگیرید .
              فقط سعی کنید که فاصله میان مطالعاتتان طولانی نباشد ، مثلا هر جور که برای خودتون برنامه ریزی کردید حتما در هر روز، زمانی را برای مطالعه زبان در حد خوندن یک درک مطلب و ترجمه اون اختصاص بدید.
              هنگام مطالعه یک درک مطلب اگر ترجمه لغاتی را بلد نیستید ، اصلا مهم نیست. سعی کنید تمام متن را به طور کامل بخوانید و با توجه به برداشتی که از کل متن داشته اید به سوالات آن پاسخ دهید، بعد از آن سعی کنید که اشکالاتتان را برطرف کنید.
              ممنون میشم اگر شما یا دوستان دیگر هم تجربیاتی در این زمینه یا دیگر دروس دارند، توی سایت مطرح کنند.
              پیروز و سربلند باشید

دیدگاه

سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه.
                ممنون از لطفتون. من اطلاعات مختصری که داشتم رو در موضوعی با عنوان "تجربیات کنکور ارشد" گذاشتم.
                موفق باشید.

دیدگاه

سلام

کسی از دوستان جزوه زبان سنجش تکمیلی رشته ی برق رو نداره !؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد نحوی
                    سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه.
                    ممنون از لطفتون. من اطلاعات مختصری که داشتم رو در موضوعی با عنوان "تجربیات کنکور ارشد" گذاشتم.
                    موفق باشید.
                    باسلام
                    دست شما درد نکنه آقای نحوی آدرس تایپیکی که معرفی کردید اینه:
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=4700.msg17415#msg17415

ولی.................
                    این تایپیک مال سال 2006 هست :eek:
                    از اون موقع تا حالا ساوال ها خیلی تغییر کرده .
                    در ثانی منبعی برای زبان یا درس دیگه ای توش معرفی نشده.

= خیلی ها میگند باری زبان حتما 504 رو بخونید اما تجربه خودم و خیلی ها ثابت کرده این منبع خیلی به درد خور نیست و نقش مهم و مفیدی در پاسخگویی به سوالای ارشد ایفا نمی کنه.
                    = فردی پیشنهاد داد کتاب های مربوط به esentioal word of TOFEL رو بخونید مفید تره.
                    کسی در این زمینه اطلاعی داره؟
                    = دیدم دوستان کتاب زبان تخصص ویژه برق راهیان ارشد رو هم معرفی کردند. کسی تجربه شخصی یا فردی که خونده باشدش رو سراغ دارند که راهنمایی و تعریف کرده باشه؟
                    = دیگه چی سراغ دارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soore
                      باسلام
                      دست شما درد نکنه آقای نحوی آدرس تایپیکی که معرفی کردید اینه:
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=4700.msg17415#msg17415

ولی.................
                      این تایپیک مال سال 2006 هست :eek:
                      از اون موقع تا حالا ساوال ها خیلی تغییر کرده .
                      در ثانی منبعی برای زبان یا درس دیگه ای توش معرفی نشده.

= خیلی ها میگند باری زبان حتما 504 رو بخونید اما تجربه خودم و خیلی ها ثابت کرده این منبع خیلی به درد خور نیست و نقش مهم و مفیدی در پاسخگویی به سوالای ارشد ایفا نمی کنه.
                      = فردی پیشنهاد داد کتاب های مربوط به esentioal word of TOFEL رو بخونید مفید تره.
                      کسی در این زمینه اطلاعی داره؟
                      = دیدم دوستان کتاب زبان تخصص ویژه برق راهیان ارشد رو هم معرفی کردند. کسی تجربه شخصی یا فردی که خونده باشدش رو سراغ دارند که راهنمایی و تعریف کرده باشه؟
                      = دیگه چی سراغ دارید؟
                      لفطا پاسخ بدید
                      خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
                      "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

کتاب مجموعه سوالات ارشد برق دکتر کارساز هم هست
                        انتشارات دانشگاه فردوسی منتشر کرده
                        توی مشهد که راحت گیر میاد
                        به نظر میرسه کتاب خوبی هست
                        فکر کنم سوالات کارشناسی ناپیوسته هم داشته باشه
                        فيلمهاي آموزشي فارسي ميکروکنترلر از z80 تا ARM ( همراه با فايلهاي PDF )

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=60892.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X