اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بلوتوث با برد بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بلوتوث با برد بالا

یه دستگاه بلوتوث میخوام که بتونه تا شعاع حداقل 1 کیلومتری کار کنه و موبایل ها و دستگاههای اطراف رو پیدا کنه و اطلاعات(فایل) رد و بدل کنه برای کامپیوتر با پورت usb
    آدمی ساخته افکار خویش است فردا همان میشود که امروز می اندیشیده است...
    وبلاگ تخصصی برق و الکترونیک
    www.dragoncircuit.mihanblog.com

بلوتوث با برد بالا

سلام

حالا فرض کن چنین دستگاهی رو پیدا کردی . آیا دیگران میتونن در شعاع یک کیلومتری با شما ارتباط برقرار کن ؟
    مگه توان بلوتوث موبایل ها چقدره که بتونن قابل شناسایی باشن؟ ooo
    این ارتباط ها دوطرفه هستن . اگه شما نتونی مشخصات اونها رو دریافت کنی ارتباط قطع میشه. agree

دیدگاه

پاسخ : بلوتوث با برد بالا

سلام دوستان
      این موضوع یه زمانی بحثش داغ شده بود و دستگاههاش هم فروخته میشد اما مخابرات که هی اعلام می کرد این دستگاهها غیر قانونیه حالا نمی دونم جلوشو گرفتند یا نه (شاید دلیلشون واقعا علمی بوده باشه و فقط به خاطر اشغال فضای فرکانسی و اختلالاتش باشه شاید!!! )
      همونطور که گفتم چنین دستگاهی وجود داره و با اون میشه حتی تا برد 2 کیلومتر هم بلوتوث کرد تو بعضی از این سمینارها که وارد میشید قبلش ممکنه بهتون بگن بلوتوثتون رو روشن کنید بعد تا دلتون بخواد رو گوشیتون داستان نمایش داده میشه اونجا هم از همین دستگاهها استفاده میشه با برد کمتر
      یادمه چند سال پیشا مسافرت رفته بودیم زنجان نزدیک هتلش که شدیم رو گوشیم یه پیغام خوش آمد گویی ظاهر شد اون موقع برام عجیب به نظر نرسید ولی الان هر چی فکر می کنم میبینم بلوتوث گوشیم نباید روشن بوده باشه و خاموش بوده کسی می دونه جریان چیه؟

نوشته اصلی توسط امیر عباس عزیزی
      اگه شما نتونی مشخصات اونها رو دریافت کنی ارتباط قطع میشه. :agree:
      خب بحث سر اینه که شما مشخصات اونها رو دریافت می کنی یا به عبارت دیگه اونا به گوشی شما دسترسی پیدا می کنند و درواقع یه ارتباط بین بلوتوث اونا و شما برقراره حالا فرقی نداره شما برد بیشتری داری یا اونا مثلا یه مسیر 100 متریه گوشی شما 10 متر برد داره اونا همون 100 متر، ارتباط بین این دو سیستم برقراره. و این وسط شما لزومی نداره بلوتوثی با همون برد داشته باشی چون لزومی نداره به ارسال کننده ها دسترسی داشته باشی این یه ارتباط یک طرفست که برقرار میشه
      Goodbye

دیدگاه

سلام
        دوست عزیز ماژولی بلوتوثی با برد یک کیلومتر وجود ندارد ولی یک ماژول ارسال دیتا با برد یک کیلومتر وجود دارد که می تونید دیتا را ارسال کنید.
        اصلا ماژول بلوتوث با برد یک کیلومتر غیر منطقی است چون شما وقتی می خواهی دیتایی را برای کسی بلوتوث کنی می خوای ببینی اون شخص کیه.
        در ضمن اگر بلوتوثی با برد یک کیلومتر ساخته بشه می دونی چه مدت طولانی طول می کشه که سرچ را انجام بده.

به نظر من این خیلی غیر منطقی است.

دیدگاه

بلوتوث با برد بالا

سلام

برای اینکه معلوم بشه این ارتباط یکطرفه هست یا دوطرفه یه امتحان میکنیم : شما برای دوستت یه فایل حجم دار
          ارسال کن و در وسط کار یا از موبایل دوستت دور شو یا از اون بخواه که باتری موبایلشو در بیاره - در اینصورت اگه ارتباط
          یکطرفه باشه موبایل شما باید اون فایل رو تا آخر ارسال کنه و اصلا متوجه نشه که موبایل دوستت در مدار نیست .
          ولی اگه موبایل شما هم ارتباط رو قطع کرد بدون که داره شرایط ارسال رو چک میکنه .این چک کردن ممتد فایل ها
          در مقصد به این دلیله که هیچ کم و کاستی در ارسال نباشه و تمام بیت های اون فایل سالم به مقصد رسیده باشه .
          -
          همین اتفاق هم برای اون یک کیلومتریه میفته . موبایل های اون ناحیه درخواست رو میبینند ولی نمیتونن کانکت بشن.

دیدگاه

سلام دوستان

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
            سلام
            دوست عزیز ماژولی بلوتوثی با برد یک کیلومتر وجود ندارد ولی یک ماژول ارسال دیتا با برد یک کیلومتر وجود دارد که می تونید دیتا را ارسال کنید.
            اصلا ماژول بلوتوث با برد یک کیلومتر غیر منطقی است چون شما وقتی می خواهی دیتایی را برای کسی بلوتوث کنی می خوای ببینی اون شخص کیه.
            در ضمن اگر بلوتوثی با برد یک کیلومتر ساخته بشه می دونی چه مدت طولانی طول می کشه که سرچ را انجام بده.

به نظر من این خیلی غیر منطقی است.
            می دونید این بحث از کی مطرح شد؟ 22 دی قسمت دانش و فناوری روزنامه ی همشهری یه مقاله ای رو تحت همین عنوان چاپ کرد. هنوزم اون روزنامه رو نگه داشتم (من معمولا قسمتهای علمی روزنامه ها رو نگه می دارم یه روزی بدرد می خوره ) اینم مدرکش : http://up.ma/images/2jutbwg17pwiqxhded6d.jpg oo: منم وقتی این تاپیک رو دیدم با توجه به اون مقاله وجود چنین دستگاهی رو تصدیق کردم اطلاعات منم در مورد بلوتوث برد بالا فقط در حد همین یک صفحه هستش. اول خواستم همه ی صفحه های روزنامه رو عکس بگیرم بذارم اینجا بعد گفتم چه کاریه؟ حتما تو اینترنت هست دیگه! با یه سرچ متنش پیدا شد :
            http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=77212

نوشته اصلی توسط امیر عباس عزیزی

همین اتفاق هم برای اون یک کیلومتریه میفته . موبایل های اون ناحیه درخواست رو میبینند ولی نمیتونن کانکت بشن.
            سلام دوست عزیز
            ممنون از توضیحتون فقط یه موضوعی :

شما می فرمایید ما در حین ارسال بیایم از هم فاصله بگیریم... خب این واضحه که ارتباط قطع میشه چون برد بلوتوث موبایل حداکثر 12 متر هست یا شایدم یه خورده بیشتر. این در بلوتوث با برد بالا هم صادقه. اینجا برد 1 کیلومتر هست خب شما بری آمریکا معلومه نمی تونی برا من تو ایران بلوتوث کنی. بحث این هم که باطری رو در بیاریم باز هم تو برد بالا مطرحه. خوب من اگه بیام باطری موبایلمو در بیارم کی می خواد برا من از شعاع 1 کیلومتری فایل بفرسته؟ :icon_razz: شما با در اوردن باطری داری مسیر رو خراب می کنی درسته یکطرفست اما انتهاش میره ته دره! فکر نمی کنم اینا دلیلی برای رد کردن ارتباط یکطرفه باشه.
            در ضمن منظور بنده از یکطرفه اینه که اون طرف با برد بالای بلوتوث به شما دسترسی داره نه شما به اون. (یه مثال بی ربط برای اینکه منظورم رو از یکطرفه بگم: اس ام اس های تبلیغاطی که با کامپیوتر به شما فرستاده میشه رو شما نمی تونی جواب بدی)
            آهان یه مثال خوب! گوشی من یه قابلیتی داره که می تونه حرف بنده رو در باره ی ارتباط یک طرفه ثابت کنه. گوشی من p990 هستش تو تنظیمات بلوتوثش 3 تا گزینه داره که یکیش blutooth on هست که برای روشن کردن بلوتوث هست دومی visible to other devices هست که توضیح می دم به درد چی می خوره سومیش هم به بحث الان ربطی نداره :mrgreen:
            شما اگه بخوای با p990 برای یکی فایلی رو بفرستید فقط کافیه blutooth on رو انتخاب کنی دقت کنید که visible to other devices رو انتخاب نمی کنیم اما باز هم گوشی طرف، فایل رو میگیره (کاری نداره فرستندش کیه و اصلا این فرستنده visible to other devices نیست) در همین حال اگه اون طرف بخواد برا من چیزی بفرسته نمی تونه چون گوشی من visible to other devices نیست با وجود اینکه بلوتوث روشنه اما به محض اینکه این گزینه رو هم فعال کنم گوشی اون طرف، بلوتوث من رو میشناسه فکر می کنم این بهترین دلیل برای اثبات برقراری ارتباط یکطرفه باشه

ببخشید یکم زیاد حرف زدم :redface:
            Goodbye

دیدگاه

پاورز عزیز
              آقای عزیزی درست میفرمایند. من یه بلوتوث 100 متری دارم که به PC وصلش کردم و گوشیم هم P990 است اما تو فاصله ی 20 متری چیزی نتونستم واسه گوشی بفرستم.

ارتباط بلوتوث از پروتکلی پیروی می کنه که Handshake داره یعنی دو پایانه با هم کدهای خاصی را رد و بدل می کنند و اگه یکیشون نتونه ارتباط قطع میشه.
              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

بلوتوث با برد بالا

سلام

جناب powers شما گفتید : در ضمن منظور بنده از یکطرفه اینه که اون طرف با برد بالای بلوتوث به شما دسترسی داره نه شما به اون.
                خب این هم شبیه همون مثال منه وقتی یکطرفه باشه ارتباط قطع میشه . البته من لینک های شما رو دیدم اینها
                در دو جایی که دستگاه رو نصب کرده بودند مکانهایی بوده که موبایل هم میتونسته ارتباطشو برقرارکنه و در دید اون
                دستگاه بوده هم در هتلها و هم در مصلی تهران . تاکید فروشنده برای 2 کیلومتر هم اینه که اگر شما 2 تا دستگاه
                بخرید میتونید این فاصله رو طی کنید (مثلا برای ساختمان دو شرکت که از هم دورند) نه اینکه میتونه تا 2 کیلومتر
                همه موبایل ها رو پوشش بده .همچین چیزی من در متن ها ندیدم و بعید هم بنظر میرسه .

یک سئوال پیش میاد : پس اگه ارتباط یکطرفه هستش چرا فروشنده گفته فقط میتونه به 12 تا موبایل پوشش بده ؟؟؟
                این به معنی اینکه باید یک ارتباط دوطرفه ای باشه که دستگاه این موضوع رو تشخیص میده وگرنه اگه یکطرفه بود
                مثل رادیو برای همه موبایل ها برنامه و متن پخش میکرد .

دیدگاه

سلام
                  دوستان ممنونم از توضیحاتتون
                  اول اینو بگم که هدف من از پست قبلیم تاکید بر اطلاعات ناقصم نبود بلکه هدف یادگیری از شما بزرگان بود مطمئنا توضیحات جناب آقای عزیزی از همون اول هم مدرک معتبری برای رد کردن موضوع این تاپیک برای من بود و فقط خواستم به اطلاعاتم افزوده بشه. سر کلاس هم استادها از دستم به ستوه امدند :icon_razz:
                  و الان هم دو تا سوال داشتم که از شما بزرگان می پرسم :
                  آقای احمد م ن عزیز شما فرمودید که p990 دارید میشه بفرمایید ارسال شدن بلوتوث از طرف این گوشی در حالی که visible to other devices نیست چه جوری توجیه میشه با توجه به اینکه ارتباط دوطرفه هستش و گوشی دوم برای رد و بدل کردن همون کدهایی که شما اشاره کردید بلوتوث شما رو پیدا نمیکنه و گوشی شما رو نمیشناسه.
                  سوال بعدم در مورد دستگاههایی بود که برای مثال در هتل ها نصب هست، برای فرستادن پیام به گوشی شما حتما باید بلوتوث گوشی شما روشن باشه؟ چون بنده همونطور که گفتم یک بار این پیام رو گوشیم ظاهر شد اما تا اونجایی که یادمه نباید بلوتوثم روشن بوده باشه یعنی ممکنه این دستگاهها مکانیزمی داشته باشه که بلوتوث رو روشن کنه؟
                  بعد اینکه برد بلوتوث گوشی 12 متر هستش با توجه به اینکه قضیه ی بلوتوث با برد بالا منتفیه یعنی اون دستگاهی که از طرف اون هتل نصب شده حتما در فاصله ی 12 متری بنده بوده دیگه درسته؟
                  Goodbye

دیدگاه

بلوتوث با برد بالا

سلام

در مورد برد 12 متر زیاد مطمئن نباش . من یه گوشی چینی بی نام و نشون دارم که در فضای باز 200 متر از
                    بلوتوثش برد گرفتم . البته گوشی مقابل هم چینی و از همون مارک بود و سرعتی باور نکردنی در انتقال فایل ها
                    داره . مثلا یه فایل 10 مگی رو تو 10 ثانیه به گوشیهای مشابه خودش منقل میکنه .
                    به این نتیجه رسیدم که چینی ها هیچ استانداردی رو رعایت نمیکنند و مشتری پسند کار میکنند . icon_biggrin
                    -
                    در مورد اینکه بلوتوث خاموش هم میتونه پیغام دریافت کنه اطلاع چندانی ندارم ولی شنیدم برنامه های هک موبایل
                    این قابلیت رو دارند که بلوتوث شما رو روشن کنند و اطلاعات رو بردارند و بعد اون رو خاموش کنند بدون اینکه شما
                    متوجه بشید . icon_confused ممکنه از برنامه هایی از این تیپ استفاده میکنند . البته ممکنه .

دیدگاه

سلام
                      میگم یه نگاهی به اون فایل که در مورد استاندارد ارسال دیتا با تکنولوژی بلوتوث هست بندازید شاید یه کمکی به ادامه بحث شما بکنه
                      در ضمن امکان زیاد کردن برد هم وجود داره

دیدگاه

حالا اخرش معلوم نشد که اون شرکت تولیدش(فروشش) متوقف شده یا هنوز داره به کارش ادامه میده

و کجاست اصلا پیدا میشه تو بازار این نوع بلوتوث و عملکردش چه جوریه
                        آدمی ساخته افکار خویش است فردا همان میشود که امروز می اندیشیده است...
                        وبلاگ تخصصی برق و الکترونیک
                        www.dragoncircuit.mihanblog.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط powers
                          آقای احمد م ن عزیز شما فرمودید که p990 دارید میشه بفرمایید ارسال شدن بلوتوث از طرف این گوشی در حالی که visible to other devices نیست چه جوری توجیه میشه با توجه به اینکه ارتباط دوطرفه هستش و گوشی دوم برای رد و بدل کردن همون کدهایی که شما اشاره کردید بلوتوث شما رو پیدا نمیکنه و گوشی شما رو نمیشناسه.
                          سلام،
                          من هم اطلاعات زیادی در مورد بلوتوث ندارم، همینقدر بگم که این یه مود امنیتیه، یعنی وقتی این مود رو انتخاب میکنید سیستم تون به بقیه دستگاه هایی که دارن سرچ میکنن جواب نمیده و به همین دلیل پیداش نمیکنن (بعضی گوشی ها در این حالت هم به سرچ دستگاه هایی که با هاشون pair شدن جواب میدن و فقط به اونایی که نمیشناسن جواب نمیدن)
                          امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X