اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ccs برای میکرو های 16 بیتی

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل ccs برای میکرو های 16 بیتی

با سلام
    من با ccs برای میکرو های 8 بیتی چند سالی کار کی کنم . اما با میکرو های 16 بیتی کار نکردم وقتی که با ccs برای سری 24 برنامه می نویسم کدی که نولید می کنه در پروتئوس اجرا نمی شه و error "write to unimplemented memory address 0x32a cause a trap" را می ده فرق نمی کنه برنامه چی باشه در قبل برنامه main کدی تولید می کنه که می خواد تو 0x32a عدد 0xffff را بریزه که موجب خطا می شه microc این مشکل را نداره تو mplab هم که شبیه سازی می کنم همین خطا را می گیره . اگه کسی با ccs برای سری 24 کد نوشته لطفا کمک :angry: :angry:
    هم با ورژن 4.068 تست کردم و هم با 4.084
    ر کسي را بهر کاري در جهان آورده اند
    کار ما عشق است و ما را بهر آن آورده اند

پاسخ : مشکل ccs برای میکرو های 16 بیتی

دوست عزیر نمیدونم دقت کردید یا نه ولی طبق چیزی که من توی Help دیدم اگر اشتباه نکنم باید سری 24 رو با PCD کامپایل کنید، اینکار رو میکنید و به مشکل میخورید؟
    کدوم شماره از سری 24 رو استفاده میکنید؟ قیمت و محل تهیه رو هم اگر لطف کنید ممنون میشم.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

این ایراد یک BUG در CCS است ولی تو عمل که کد ها را روی IC ریختم به خوبی کار می کنه و سخت افزاری هم تونسم دیباگش کنم.تو MPLAB هم دیباگ شد و مشکلی نداره ولی تو پروتئوس این ایراد را می گیره.
      من پارسال چند تا از تهران گرقته بودم از جهان کیت PIC24HJ128GP310 ده هزار تومان و PIC24FJ128GP006 هفت هزار تومان
      ر کسي را بهر کاري در جهان آورده اند
      کار ما عشق است و ما را بهر آن آورده اند

دیدگاه

سلام
        در خصوص استفاده از میکروهای 16 بیتی با استفاده از ccs ، لازمه که بگم این نرم افزار نرم افزار خوبی نیست. من تجربه های زیادی دارم که ccs برای میکروهای 16 بیتی مشکل داره که لازم نیست اینجا همش را بگم. ولی یکی از ابتدایی ترین کارها اینکه اگه ما بخوایم خروجی یک پورت که با انالوگ مالتی پلکس شده یک بشه! تو ccs سری 8 بیتی کافی بود بنویسیم output_high(pin_x) خودش رجیستر مربوط به انالوگ یا دیجیتال بودن پورت رو( PCFGx ) یک یعنی دیجیتال میکرد ولی این کار رو تو سری 16 بیتی انجام نمیده؛ از طرفی امکانات مناسبی از جهت اینکه کامپایلر اسامی رجیسترها رو بدونه نیست و باید اول آنها رو با استفاده از آدرسشون تعریف کنی!
        به همین دلیل به تمامی دوستانی که می خوان به صورت جدی با سری 16 بیتی کار کنند توصیه می کنم برن سراغ MPLAB C30 ؛ واقعا عالیه. در درجه دوم اگه دوست دارن یه مقدار کتابخانه بیشتری در دسترس داشته باشن برن سراغ mikroC .

در ضمن در خصوص قیمت و محل های خرید سری های 16 بیتی و سری های 8 بیتی بخصوص به آدرس http://www.iranpicmicro.com/ حتما یه سری بزنن. بعضا توی این توپیک دیده شده که بعضی قیمت ها اصلا درست نیست. در بدترین حالت از قیمت های واقعی مطلع می شید. توضیح اینکه ابن سایت متعلق به شرکت وارد کننده این IC هاست
        به امید اینکه روزهای خوشی پیش رو داشته باشید. :applause:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X