اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه مدار میخوام که بتونم باهاش ولتاژ AC سه فاز بخونم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه مدار میخوام که بتونم باهاش ولتاژ AC سه فاز بخونم

سلام

من برای اندازی گیری ولتاژ AC سه فاز یه مدار میخوام که کاملاً بتونم از قسمت دیجیتالم که اونو قراره بخونه ایزوله باشه.
    حد ولتاژ هم از 10 ولت تا 500 ولت (فاز به فاز) میتواند متغیر باشد.
    لطفاً راهنمایی کنید.

با تشکر

پاسخ : یه مدار میخوام که بتونم باهاش ولتاژ AC سه فاز بخونم

یه روز گذشت اما هنوز کسی جواب نمیده.
    من برای خواندن ولتاژ و جریان سه فاز ، اونم به صورت ایزوله(چون میخوام با میکرو بخونم) نیاز به کمک دارم.لطفا راهنمایی کنید.

با تشکر

دیدگاه

پاسخ : یه مدار میخوام که بتونم باهاش ولتاژ AC سه فاز بخونم

احتمالا به خاطر سادگی دوستان پاسخ ندادند.
      من برای یک فاز شرح میدم. دو فاز دیگه مشابه می باشد.

1- از یک ترانس معمولی کاهنده 500 به 5 ولت استفاده کن . خروجی ترانس را با یک مقاومت 1 کیلو اهم و یک دیود زنر 5.1 ولت یکسوی نیم موج کن. سرعت ADC میکرو را 10 کیلو سمپل بر ثانیه بگذار و تمام نیم سیکل را نمونه برداری کن. در حین نمونه برداری مقدار ماکزیمم را جایی ذخیره کن. اگر شکل موج ولتاژ شما سینوسی باشه با این روش مقدار پیک ولتاژ بدست میاد و می تونی ازش RMS را بدست بیاری. می تونی با متوسط گیری یا فیلتر نرم افزاری دقت قرائت را چند برابر کنی. همچنین می تونی از میکرو با رم بالا استفاده کنی و داده ها را ذخیره و مستقیم RMS بگیری اگر فکر می کنی شکل موج ولتاژت ممکنه سینوسی نباشه.

2- همون ترانس بالایی اما بعد از ترانس یک یکسوساز دقیق(Super diode) و بعد از اون یک فیلتر میانگذر قرار میدیم. با این روش مقدار متوسط ولتاژ را اندازه می گیریم و مزیتش اینه که با سرعت کم هم می تونیم نمونه برداریم.

3- همون ترانس بالایی اما بعد از ترانس یک دمدولاتور با سوئیچهای آنالوگ مثل 4066 میسازیم. یک مدار عبور از صفر هم میسازیم تا میکرو بتونه پالس های سینکرون با برق شهر را به سوئیچها بده. با این روش هم مقدار متوسط موج رااندازه میگیریم.

4- با یک ایزولاتور آنالوگ مثل IL300 خط را ایزوله می کنیم و با یکی از روشهای بالا کار می کنیم.

باز هم در خدمتم
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X