اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار داخلی گیت های منطقی به صورت عملی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار داخلی گیت های منطقی به صورت عملی

با سلامخدمت دوستان عزیز
    تو دانشگاه یه پروزه بهمون دادن که موضوعش درست کردن مدارات انالوگ گیت های منطقی و گرفتن جواب درست (مطابق جدول صحت شون) در خروجیشون هست.میخواستم اگه میشه مدارات داخلی (انالوگ) گیت ها رو اگه کسی داره اینجا بذاره.
    توجه:زمانمون محدود هست و مدار داخلی تمام گیت ها رو لازم دارم
    لطفا کمکمون کنید :cry2:

پاسخ : مدار داخلی گیت های منطقی به صورت عملی

سلام
    منظورتون اینکه با دیود و مقاومت و ترانزیستوره گیت بسازین؟
    ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

سلام
      مدار داخلی گیتها رو می خوای به صورت عملی ببندی؟؟؟ می دونی چقدر باید هزینه کنی آی سی که به صرفه تره.
      اگه نقشه ی اونو می خوای می تونی در کتاب مدامنطقی هنرستان سال سوم پیدا کنی اونجا نقشه اونو کشیده.

موفق باشی

دیدگاه

با سلام
        دوست عزیز اولا با چه ترانزیستورآ‌هایی؟ دو قطبی bjt و یا ماسفت mosfet ؟
        دوما اینکه کدام گیتآ‌های منطقی را میآ‌خواهی ببندی؟
        با ماسفتآ‌ها کار به نسبت ساده است و اگر یک جستجو انجامآ‌ دهی خیلی راحت میآ‌توانی پیدا کنی. علاوه بر این از روی جدول کارنو هم به سادگی میآ‌توان گیتآ‌ها ساده را طراحی کرد. به عنوان مثال گیت ساده NAND به این صورت است:

من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام
          دوست عزیز اصلا مهم نیست که با چه نوع ترانزیستوری باشه مهم اینه که انالوگ باشه اگه با mosfet اسون تره مداره ماسفتیش رو بذارید.
          تمام گیتها(or,and,nor,xnor,xor,not,nand)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zx7xz
            سلام
            دوست عزیز اصلا مهم نیست که با چه نوع ترانزیستوری باشه مهم اینه که انالوگ باشه اگه با mosfet اسون تره مداره ماسفتیش رو بذارید.
            تمام گیتها(or,and,nor,xnor,xor,not,nand)
            با سلام

سادهآ‌ترین گیت NOT است به این شکل:

حالا گیت NAND:

از اتصال یک گیت NOT به خروجی گیت NAND به راحتی میآ‌توانید AND را درست کنید. به همین ترتیب بقیه گیتآ‌ها را خودتان طراحی کنید (با توجه به ترتیب قرار گرفتن ماسفتآ‌ها در شاخه pull-up و pull-down)

من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام
              مدارات داخلی گیت ها در تکنولوژی های مختلف( CMOS,PSEDU NMOS,NMOS,ECL,TTL,DTL,RTL )متفاوته و همون طور که دوستان فرمودند با کمی سرچ یافت میشه...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X