ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: fpga+rtos

2007/05/10
    33
    0

fpga+rtos

سلام

rtos هايي كه بر روي fpga ها قرار ميدهند واسه چه كارايي است ؟
    ده روز مهر گردون افسانه است و افسون نيکي بجاي ياران فرصت شمار يارا

آسايش دو گيتي تفسير اين دو حرفست با دوستان مروت با دشمنان مدارا
    2008/02/23
    760
    4

پاسخ : fpga+rtos

با سلام
    دوست عزیز RTOS روی پردازندهآ*ای که در FPGA قرار دارد و یا روی آن سنتز شده است اجرا میآ*شود. و بسته به استفاده، همان کاربردآ*های OS را که معمول است میآ*تواند داشته باشد.
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2007/05/10
    33
    0

چطور ميشه يه rtos رو روي يك fpga پياده كرد . برد خاصي مي خواد ؟

چطور rtos مناسب كارامون رو پيدا كنيم ؟

چطور واسه fpga ها rtos مي نويسند؟ oo:

2008/02/23
    760
    4

با سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط gripen
    چطور ميشه يه rtos رو روي يك fpga پياده كرد . برد خاصي مي خواد ؟
    RTOS یک نرمآ*افزار است و باید بر روی یک پردازنده اجرا شود. پس باید در FPGA شما یک پردازنده وجود داشته باشد که این پردازنده یا در FPGA وجود دارد (مانند fpga سری Vertix FX که پردازنده Power PC ) و یا روی آن سنتز میآ*شود (مانند Microblaze و یا NIOS). بورد شما هم باید امکانات معمول مورد نیاز برای یک پردازنده را داشته باشد. مثلا مقدار کافی RAM و ROM

چطور واسه fpga ها rtos مي نويسند؟ oo:
    در اولین مرحله جواب بر میآ*گردد به سوال فرق بین FPGA و Processor
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2007/05/10
    33
    0

پس پروسسورهايي كه در fpgaها قرار مي دن يا سخت افزاري اند يا نرم افزاري . اگه تو fpga مون چندين پروسسور واسه كاراي مختلف داشته باشيم بايد يك پروسسور ديگه هم واسه rtos كنار بزاريم تا بتونه به پروسس هاي ديگه كنترل داشته باشه ، درسته ؟

بعد دنياي GNU/linux تو اين زمينه ها تو چه وضعي اند؟

2007/05/10
    33
    0

با سلام

آقا اولين مرحلشو فهميديم (فرق بين FPGA و PROCESSOR ) ، دومين مرحلش چيه ؟

2008/02/23
    760
    4

با سلام

آقا اولين مرحلشو فهميديم (فرق بين FPGA و PROCESSOR ) ، دومين مرحلش چيه ؟
    با سلام
    دومین هم همینه! جدای از شوخی این موضوع مهم است. خیلی از دوستان به تفاوت بنیادینی که یک FPGA با یک پردازنده دارد توجه نمیآ*کنند که همین باعث کلی دردسر میآ*شود.
    حالا درباره سوال شما اینکه چطور برای FPGAها RTOS میآ*نویسند بازهم هم مشخص است که برای FPGA نمیآ*نویسند بلکه برای پروسسوری که قرار است داخل FPGA باشد سیستمآ*عامل طراحی میآ*شود. البته در FPGA دست شما باز است و ممکن است قطعات جانبی خاصی را که علاقه دارید طراحی کنید و به پروسسور داخل FPGA متصل کنید. خوب در این حالت برای اینکه بتوانید به راحتی در سیستمآ*عاملتان از این سختآ*افزارآ*هایی که طراحی کردهآ*اید استفاده کنید باید برای آن Device Driver بنویسید. مثلا شما یک کنترآ*ل کننده برای LCD گرافیکی در FPGA طراحی کردهآ*اید و آن را به باس پردازنده داخل FPGA متصل کردهآ*اید. حالا باید برای آن در OS یک device-driver طراحی کنید که مثلا به صورت یک فایل در باید و شما در آن فایل بنویسید در حالی که نوشتن در فایل در واقع معادل با نمایش دادهآ*شدن بر روی LCD است.

پس پروسسورهايي كه در fpgaها قرار مي دن يا سخت افزاري اند يا نرم افزاري . اگه تو fpga مون چندين پروسسور واسه كاراي مختلف داشته باشيم بايد يك پروسسور ديگه هم واسه rtos كنار بزاريم تا بتونه به پروسس هاي ديگه كنترل داشته باشه ، درسته ؟
    نه پردازنده که نرمآ*افزاری نیست بلکه از از کدآ*های HDL مثل verilog و یا VHDL تشکیل شده است و بر روی FPGA سنتز میآ*شود. خوبی این حالت به این است که میآ*توان بر پایه نیاز پردازنده را تغیر داد. به عنوان مثال ممکن است در یک کاربرد خاص شما نیاز به cache داشته باشید و در مورد دیگری نداشته باشید. و یا اضافه کردن یک دستور خاص به پردازنده.

چندین پروسسور و .... من دقیق متوجه نشدم. به عنوان مثال شما در کارآ*های بدون FPGA که از میکرو و یا چیزآ*های مشابه استفاده میآ*شود چندین پردازنده دارید و روی یکی از آنها RTOS وجود دارد؟؟
    2007/05/10
    33
    0

سلام

منظور من از پروسسور ، پروسس هاي مختلف بود كه توسط يك پروسسور كنترل مي شه.

پس مي شه گفت كه شروع طراحي يك rtos براي پروسسور fpga مشخص كردن قطعات جانبي ( ram , rom ,sensors , ... ) است كه قراره پروسسور با اون ها سروكار داشته باشه .

بعدش اينكه fpga ايكه مي خواهيم روش پروسسور سنتز كنيم هم در طراحي rtos نقش داره ؟

2008/02/23
    760
    4

با سلام
    منظور پروسسور یا همون پردازنده است.

برای اینکه روی FPGA یک سیستمآ*عامل داشته باشید باید در ابتدا پروسسوری که روی آن قرار است سیستمآ*عامل اجرا شود را مشخص کنید. یا این پروسسور داخل FPGA به صورت آماده قرار دارد (FPGAهای سری Virtex) و یا شما میآ*خواهید یک پروسسور را روی آن سنتز کنید.
    2012/04/23
    4
    0

اگر FPGA پردازنده آماده داشته باشد،قدم بعدی برای پیاد سازی RTOS روی FPGA چیه؟
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10