اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ی ثبت اختراعات؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ی ثبت اختراعات؟

سلام بر همه دوستان
    میخواستم ببینم نحوه ی ثبت یک اختراع چگونه است؟
    در ضمن باید برای ثبت اختراع به کجا مراجعه کنم؟
    ممنون میشم که جواب بدین
    **همیشه به این فکر کن که خداوند با توست**

پاسخ : نحوه ی ثبت اختراعات؟

یکی دو تا تاپیک تو انجمن وجود داشت. اگه اونا رو دنبال کنی احتمالا متوجه میشی که ثبت اختراع هیچ ارزشی نداره.سرچ کن پیدا می کنی.
    ضمنا شنیدم که تازگی برای ثبت اختراع برای شخص حقیقی 10 تومن و برای شخص حقوقی 250 تومن می گیرن؟ مدت اعتبار هم از 20 سال شده 1 سال. صحت داره؟

دیدگاه

حامد جان این سوال را یکی از دوستانم از من پرسید گفتم مطرح کنم تا جواب دوستم را بدم.
      ممنونم
      **همیشه به این فکر کن که خداوند با توست**

دیدگاه

یه تاپیکش اینجاست.

آدرسشم اینه :
        خ قائم مقام فراهانی، نبش کوچه میرزا حسینی، پلاک 222

دیدگاه

سلام
          منظورتون ثبت اختراع از طریق دانشگاه ست؟ اگه منظورتون اینه ... باید عضو باشگاه دانش پژوهان جوان باشید . البته اگه عضو نیستید اول طرحتون رو به پژوهش تحوبل میدید تا بررسی شه بعد عضو باشگاه دانش پژوهان جوان میشید اگه خساست به خرج ندن حمایت میکنن. البته طرحتون باید طرح منحصر بفردی باشه . بعد از این مرحله و بررسی باشگاه و معرفی تیم اجرایی و کاریتون به باشگاه و تعیین زمان ساخت و ارائه و .... در حد بضاعت حمایت میکنن ... و دیگه باقیش با خودتون هست . البته خیلی باید پی گیرش باشید چون گاهی انقدر زمان صرف میکنن که می بینید ترم آخر هستید و دیگه نمیتونین طرح رو بسازید و تحویل بدید .. اینجاست که دانشگاه با افتخار میگه ما حمایت کردیم دانشجو خودش نخواست و استفاده نکرد ...
          راستی تا انجا که من میدونم (در دانشگاه ما ) معدل باید بالای 15 باشه برای عضویت در باشگاه دانش پژوهان جوان .. البته اگه اینجا نشد گروه علمی دانشگاه هم برید .. خالی از لطف نیست ...
          موفق باشید .
          [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

دیدگاه

البته خیلی هم سخت نگیرید . نیازی به اقدام از طریق دانشگاه و باشگاه پژوهشگران جوان نیست. حتی تو خیلی از موارد نیازی به ساخت هم نیست. با چند تا عکس هم می تونی ثبت کنی ( خودم یه بار یه عکسو با فتوشاپ درست کردم و ثبت شد هر چند که طرحو ساخته بودم) .
            خلاصه اینکه اگه یه روز بری اونجا و فقط بشینی نگاه کنی می فهمی چطور ثبت کنی.( از تغییرات جدید خبری ندارم) .
            دوباره بحث داره تکرار میشه ولی بازم میگم نه این ثبت اختراع مانع از کپی برداری میشه ( که خیلی وقتا کمک به کپی برداری هم می کنه ) و نه مزیتی برات ب همراه داره. بازم بیکاری برو دنبالش

دیدگاه

ثبت اختراع یکی از مسخره ترین کار هاست ! هرچند که خودم سه تا اختراع به نام خودم ثبت کردم ! هستن کسایی که 70 80 تا ثبت میکنن !!! ولی میدونم که چیز با ارزشی نیست ! ولی چند تا ارگان هستن که هنوز به تعدد ثبت اختراع به عنوان عملکرد پژوهشی نگاه میکنن !!

درضمن از امسال سالی 10 تومن بابت تمدید میگیرن !
              فتو بلاگ من
              کاردستی ها :
              روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
              فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
              کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

میدونین در کل کار در اینجا وقت تلف کردنه ... اینجا ارزشی واسه کار آدم و سوادش قائل نیستن ... اگه ارزش داشت که این همه فرار مغزها ... نداشت ... اختراع ؛ کپی برداری ؛ ... اینجا کپی نکنی اصلا جای سوال داره .. ؟ : :question: :question: این جور چیزا هیچ کمکی نمیکنه واسه آینده مگه جهانی باشه وگرنه ثبت در ایران ... ارزشی نداره .. یه مدت فقط آدم میشه عروسک خیمه شب بازی کسایی که اطلاع خاصی ام در اون مورد ندارن ... امیدوارم یه روز اینجا واسه کار آدم ارزش قائل شن ... (به خصوص واسه خانوما که گاهی در حقشون کم لطفی میشه ) موفق باشید .
                [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

دیدگاه

اگر دونبال لوح تقدیری برو ثبت کن اگر میخای زندگیتو با درامدی که ازش بدست میاری تامیین کنی باید بری به یه کشور اروپایی

دیدگاه

اروپا هم هیچ خبری نیست ! بی خود غسه و قبطه نخورید !!

اگر همینجا هم باشی و اختراعت تاپ باشه و واقعا قابلیت عملی شدن داشته باشه و سود مناسبی داشته باشه . کلی مشتری واست پیدا میشه .

ولی بد بختی اینه که بیش از 99% اختراعاتی که ثبت میشن قابلیت تجاری سازی یا تولید انبوه ندارن یا اینکه توجیه اقتصادی ندارن ! و یا ....
                    فتو بلاگ من
                    کاردستی ها :

دیدگاه

یه بابایی یه دستگاه ساخته بود اندازه موس کامپیوتر یکم بزرگتر! گاز شهری رو میزد تو مخزنهای ماشین! :eek: بدرد این میخورد که روی هر ماشینی یکی بزارن که توی خونتم میتونسی گاز بزنی برای ماشینت! :nice: بعد هرچی برد برای تولید انبوه و توجیحش! اینجا نتونست میگفتن دردشون این بود که چرا من باید کلی پول گیرم بیاد! بعد رفت انگلیس اونجا کل ترحشو فروخت حدود 200 هزار پوند ...

دیدگاه

هزینه ها افزایش یافته است. ببینید : http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=865111
                        کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

اتفقا خیلی خوب شده ( افزایش هزینه ها ) . این باعث میشه هرچند کم ، ارزش ثبت اختراع ایران بالاتر بره . و اختراعی که واقعا اختراع باشه و درآمدی ازش حاصل بشه ثبت بشه .
                          فتو بلاگ من
                          کاردستی ها :

دیدگاه

من دوباره دعوت می کنم این پیامو بخون .
                            تو رو خدا دیگه اختراعو مثل دانشگاه آزاد نکنین.
                            الان کم کم راحت میشه گفت پول بدین اختراع ببرین .

دیدگاه

اینکار باعث میشه ، که دیگه هرکی هر ایده چرتی به ذهنش میرسه رو ضرتی نبره ثبت نکنه که بعد بهش بگن مخترع !

--

جدای از این . وقتی یه اختراع 50 بار با عناوین مختلف ثبت شده ، دیگه کسی حاظر نمیشه یه شراکت رو هم برای خود تو اون اختراع ثبت کنه ! الا برید اداره ثبت و بگین یه اختراع دارم به اسم " سیستم جلوگیری از گازگرفتگی منازل" و میخوام ثبتش کنم ! یک دفتر گنده جلوت میزارن که فقط اختراعات مربوط به سیستم های جلوگیری از گازگرفتگی که از اساس همشون یکی هستن رو جلوت میزاره !!

با این افزاریش قیمت ، دیگه هرکی این ایده به ذهنش اومد نمیره ثبتش کنه تا به تعداد اختراعاتش اضافه شه !
                              فتو بلاگ من
                              کاردستی ها :

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X