اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره L298و استپر موتور

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره L298و استپر موتور

سلام دوستان.
    من برای ساخ ربات از L297,L298 و استپ موتور4 سیم با مارک Airpax (که از زیر زمین عباسیون گرفتم) استفاده کردم.ولی چند مشکل دارم.
    یکی اینکه وقتی طبق دیتاشیت مدارو بستم موتور کار نکرد که یه نفر گفت باید 4 تا مقاوت 330 pull up کنی(دمه پایه های خروجی) که این کارو کردم و موتور چرخید.میخواستم بپرسم اگه این کارو باید کرد چرا تو دیتا شیت ها مقاومت نیست.
    دوم اینکه وقتی ربات و روی زمین میذارم انگار موتور قدرت نداره.در حالی که میگن استپرها قوی هستند و نیاز به گیربکس ندارند.به نظر شما اگه موتورم خوب نیست چه موتوری بگیرم که مشکل حل شه؟
    و مورد دیگه هم اینکه جریان ورودی به مدارم از 300 میلی آمپر بیشتر نمیشه،این جریان نباید بیشتر باشه؟
    به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟؟
    اگه یکی از دوستانی که با این موتورها کار کردن شمارشو برام میل کنه خیلی ممنون میشم تا زنگ بزنم کامل توضیح بدم.ممنون.
    Nabizadeh_h@yahoo.com

پاسخ : سوال درباره L298و استپر موتور

سلام
    شما شماتیک مدارت رو بذار تا ببینیم که مشکل از کجاست
    نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

مقاومت تو خروجی L298 ؟!!!!!!!!
      اگه استپر موتور درست درایو بشه قدرت بسیاری داره. پس شما یا ولتاژ کمی به آی سی دادید یا L297 جریان L298 را محدود کرده.

نکته ی دیگه اینکه L298 خیلی قدیمی شده و L6203 جاشو گرفته
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نه اصلا نیازی به مقاومت پول پ نیست :surprised:
        من با این آی سی و موتور پله ای چهار سیمه کار کردم هم قدرت خوبی داره هم نیازی به مقاومت نداره
        حتما یا آیسی رو اشتباه وصل کردی یا برنامت مشکل داره :NO: علت قدرت کم موتور هم همون مقاومتهاست چون موتور به جایه اینکه از آیسی جریان بکشه از مقاومت جریان میکشه :agree:
        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X