اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شیر برقی برای قطع گاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شیر برقی برای قطع گاز

سلام. من اطلاعاتی در مورد شیربرقی برای قطع گاز شهری دارم. اصلا همچین شیری هست؟ قیمتش حدودا چنده؟ قیمت سنسور دود چنده؟ ممنون میشم اگه کمک کنین.

پاسخ : شیر برقی برای قطع گاز

سلام مهندس.
    بله همچین چیزی داریم . قیمتش مونده به نوعش فرق داره که 2یا 3نوعه.قیمتشم بیشتر از 150 یا 200 هزارتومن نیست.
    سنسور دود هم انواع واقسامی داره . دقیق نمیدونم اما چند وقت پیش توی یکی از سایتهای دانشجویی الکترونیک دیده بودم.ببین شاید توی نوشته های پیشین هنوز باشه. آدرسشو مینویسم :
    www.emstuni.sub.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Msham
      سلام. من اطلاعاتی در مورد شیربرقی برای قطع گاز شهری دارم. اصلا همچین شیری هست؟ قیمتش حدودا چنده؟ قیمت سنسور دود چنده؟ ممنون میشم اگه کمک کنین.
      نوشته اصلی توسط Msham
      ترموکوپل های معمولی گاز که در بخاری ها و اب گرم کن ها استفاده میشوند کار قطع و وصل گاز را انجام می دهند
      ترموکوپل در کنار شعله تولید جریاد می کند و بوبین به کمک این جریان جذب هسته سیم پیچ می شود و در حالت پایین قرار میگیرد و اجازه عبور گاز را می دهد و با خاموش شدن شعله در نتیجه قطع جریاد بوبین به سمت بالا میرود و ورودی دریچه گاز را می بندد
      تصویر بوبین ( solenoid valve )

تصویر ترموکوپل ( thermocouple )

تصویر دستگاه کنترل گاز به کار رفته در بخاری ها و غیره...

سوپاپ ها به نسبت فشار گاز ورودی میزان جریان و نوع ولتاژ سیم پیچ و غیره ... دارای مدل های مختلفی هستند
      یک مدل سوپاپ گاز که در خود رو های گاز سوز مورد استفاده قرار میگیرد
      http://www.globalsources.com/gsol/I//p/sm/1014588743.htm

از کلمات Gas Valves یا Solenoid Valve و یا Gas shutoff valve غیره... برای جستجو بیشتر استفده کنید

دیدگاه

سلام دوستان.
        من در مورد ترموکوپل دنبال اطلاعات هستم(فارسی ) اگه میشه کمکم کنید ...در مورد نحوه عملکرد دقیقش .
        این یک مورد ، مورد دیگه اینکه آیا میشه کار ترموکوپل رو به صورت الکترونیکی مثلا با میکرو کنترل کرد....آیا نمونه ای از ترموکوپل ها وجود دارند که ساختارشون مکانیکی نباشه...امید وارم منظورم رو متوجه شده باشین.
        ممنون میشم زودتر در این زمینه بهم اطلاعاتی بدین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X