اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبکه کردن میکرو AVR توسط پروتکل RS232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبکه کردن میکرو AVR توسط پروتکل RS232

با سلام خدمت دوستان خودم

من باید واسه درس میکرو AVR یه کنفرانس درباره چگونگی شبکه کردن میکرو AVR توسط پروتکل RS232 بدم کسی میتونه کمکم کنه؟

با تشکر

http://www.panjeregroup.com

پاسخ : شبکه کردن میکرو AVR توسط پروتکل RS232

توسط RS232???
    برای شبکه کردن میکرو ها باید از RS485 استفاده کنی .

دیدگاه

یعنی با این پروتکل نمیشه؟ چون موضوع تحقیق من اینه؟

دیدگاه

این شبکه باید چطوری باشه؟ اطلاعات بین کدام میکروها و به چه صورت رد و بدل میشه؟
        از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
        هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
        اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
        اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
        شاد و موفق باشید

دیدگاه

با تشکر از اینکه به سوالام جواب میدین
          باید خدمتون عرض کنم من درباره شبکه کردن میکروها اطلاعات چندانی ندارم همینطور درباره خود میکروها چون هنوز این ترم دارم این درسو میخونم.
          فقط همون طور که گفتم موضوع کنفرانسم اینه حالا خواهش میکنم اگه اطلاعاتی دارین که میتونه به من کمک کنه در اختیارم بگذارین بازم ممنون.

دیدگاه

سلام من هم خیلی علاقه مندم بدونم
            به منم بگین

دیدگاه

متاسفانه با RS232 تنها میشه دو نقطه ی فیزیکی رو به هم ارتباط داد
              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

:sad:آقا اصلا من میخوام چندتا میکرو با هم شبکه کنم چه جوری باید این کارو بکنم ؟ با چه پروتکلی؟

دیدگاه

اولین سوالی که پیش میاد اینه که در چه فاصله ای از هم و در چه محیطی قرار گرفتند. اگه فاصله میکرو ها از هم فقط چند متر باشه و محیط نویزی نباشه با اتصال مستقیم میکروها به هم میشه اونها رو شبکه کرد. در غیر این صورت باید از RS485آ‌ یا LAN یا CAN و... برای شبکه کردن اونها بهره برد.

مثلا من تجربه ی شبکه کردن با RS485 رو در فواصل 100 متری دارم و با سرعت 9600 بیت برثانیه پاسخ خوبی گرفتم.

دیدگاه

خوب میشه تجربه هاتو در اختیار منم بزاری.چجوری باید با RS485 شبکه کنم؟

دیدگاه

چندان هم سخت نیست.

اگه می خوای PC هم یکی از اعضای شبکه باشهباید یک تبدیل RS232 به RS485آ‌ بسازی.

این هم مدار خودمه:
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=28024.msg135840#msg135840

بعد کافیه برای هر میکرو یک ADM485 یا مشابه او بزاری.

بقیه ی کار برنامه نویسیه و برنامه به این بستگی داره که می خوای چیکار بکنی.

مثلا کار برنامه ی من توی اون پروژه این بود که از همه ی میکروها که متصل به سنسور فشار بودن و در وفواصل دور از هم بودن اطلاعات توسط PC جمع آوری میشد و توی نمودار نمایش داده میشد.

دیدگاه

با سلام
                        تا اونجایی که تجربیات من قد میده اگه شما بتونی از یک میکرو به میکرو دیگه یا به کامپیوتر یک بایت داده بفرستی می تونی چندین میکرو رو کنار ه بزای و شبکشون کنی .
                        برای rs232 هم همین طوره اگه اون رو به صورت غیر هم زمان برای میکرو ها تعیین کنید و تمام میکرو ها رو به هم وصل کنید و برای هر میکرو یک آدرس تعیین کنید که با دریافت اون اقدام به دریافت ادامه داده ها کنه . هر تعداد میکرویی رو می تونید شبکه کنید.

امیدوارم موفق باشید :smile:

دیدگاه

حد اکثر متراژ در حالت LAN و CAN چقدر است؟
                          سرعت انتقال به چه صورت است و از نظر پورت کدام پورت در AVR و از نظر سخت افزار نیاز به چه قطعاتی برای این دو حالت میباشد؟
                          آیا از PSI میکرو میتوان برای شبکه کردن استفاده کرد؟اگر امکان وجود دارد در چه متراژی ؟

دیدگاه

سلام
                            من فکر کنم بهترین و اسان ترین راه حل شبکه کردن شبکه از طریق دو سیم میباشد که به آی سی max485 نیاز میباشد این نوع شبکه سازی تا 120 مترو جواب میده و یکی در شبکه master میشه و بقیه slave میشن . اگه میخواید بشتر در مورد اون بدونید برید و در مورد max485 تحقیق کنید نتیجه جالبی بدیت میارید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X