اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای ساخت یک فرستنده fm به کمک آی سی GTM91,92

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام
    میخواستم بدونم چطور میشه با آی سی GTM91یا92 یک فرستنده fm ساخت اگه میشه مدار شماتیکشو واسم بزارید ممنون میشم!
    چندتا سوال دیگه هم دارم:
    1.این آی سی تو بازار پیدا میشه؟
    2.قیمتش چنده؟

سلام

طبق معمول این هم نوع چینی و قلابی آی سی BH1417 ژاپنی هستش . این آی سی توسط
    چند عدد DIP SWITCH و طبق جدول مربوط به خودش میتونه رو فرکانس های مورد نظر قفل بشه.
    این یک فرستنده FM استریو هستش که به تنهایی توانی معادل 10 میلی وات دارد .

اصل این آی سی رو همراه با شماتیک و PCB میتونید از سایت http://www.samkit.ir تهیه کنید .
    فایل های پیوست شده

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی برای ساخت یک فرستنده fm به کمک آی سی GTM91,92

حاجى دمت گرم!
      پس واسه همین بود که هیچ سایتی دیتا شیتشو نداشت!
      من رفتم تو سایت pll.ir ولى چیزى پیدا نکردم که حالیم بشه اگه یه لطفی بکنی مدار عملیشو واسم بزارى ممنون میشم دمت گرم!
      راستی این عکسی که گزاشتی کدومشون آی سیس؟؟؟

دیدگاه

سلام

عرض کردم باید از خود فروشگاه آی سی و شماتیک و طرح مدارچاپی اون رو بگیری . نترس مجانیه .
        و عرض کردم عکس مدار مال BH1417 هستش که در واقع همون GTM91 هستش .

موفق باشید.

دیدگاه

کی حرف از پول زد!
          اگه پولیم بود عیب نداشت.
          ولى باور کن توى اون فایل pdf تو pll.ir نه شماتیکی هست نه pcb اگرمهست من نمیبینم
          یه سوال که جدیدا واسم پیش اومده اینه که واقعا من باید این مداری که ساخته شدشو شما گذاشتی رو بسازم؟؟؟
          چون به نظرم یه کم پیچیدس،البته نه زیادا یه کم همچین تو نگاه اول!!!
          یه سوال دیگه هم اینکه اون نمایی که از بالای مدار گزاشتی چندتا قطعش نفهمیدم چی هستن یکی اون آبیا که بالاش پیچ داره یکیم قطعه gf wb3

دیدگاه

سلام

اکثر فروشنده های بازار بی سواد و فاقد اطلاعات لازم در مورد قطعاتشون هستند . بعضی ها هم
            هستند که قطعاتشون رو ساپورت فنی هم میکنند مثل فروشگاه اینترنتی و خیلی های دیگه .

توی سایت دیتا شیت اون آی سی هست که اطلاعات فنی اون قطعه رو نوشته . نمیشه که مدار
            فرستنده رو بزارن تو سایت . فوری درش تخته میشه .

مدار به هیچ عنوان پیچیده نیست . شما وقتی شماتیک و PCB اون رو داشته باشی فقط زحمت مونتاژ
            کردن به دوشت میفته . در مورد قطعاتش هم بگم که اون آبیها که بالاش پیچ دارهپتانسیومتر مولتی ترن
            هستش (چند دوره) که برای ورودی صدا و تنظیم دقیق فرکانس هستش . و اون قطعه دیگه که گفتی هم
            BAND PASS FILTER (باند پس فیلتر) هستش که این فیلتر کارش اینکه فقط فرکانس های محدوده FM رو
            که شامل 88 تا 108 مگاهرتزه از فرستنده عبور میده و هارمونیک های دیگه رو تضعیف میکنه . یعنی شما
            فقط صدای اون فرکانس مورد نظر رو روی رادیو دریافت میکنید . روی فرکانس های دیگه صدایی نیست .

البته مداری که من عکسش رو گذاشتم با قطعات معمولی ساخته شده . ولی میتونید مثل شکل های پایینی
            با قطعات SMD بسازید که بسیار کوچک میشه .

دیدگاه

شما میتوانید از برد موجود در mp3 player های ماشین که قیمت ناچیزی هم دارند استفاده کنید
              این پلیر ها که بسیار ارزان هم شده اند دارای یک فرستنده اف ام pll با استپ یک یا دو دهم مگا هرتز که هستند و قدرت کمتر از 10 میلی وات و مصرف کمتر از 30 میلی امپر دارند
              در یک مدل ارزان چینی که خریداری کردم چیپ به شماره AS6001 در ان بکار برده شده بود این بردها دارای lcd برای نمایش تراک اهنگها و همچنین فرکانس فرستنده fm نیز هستند و همه این امکانات با قیمت حدود 6 هزار تومان قابل خرید هستند همچنین کنترلر این مدار با پورت usb و sd کارت ارتباط برقرار کرده و فایل های اهنگ را بطور استریو با کیفیت قابل قبول پخش می کنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atheist
                شما میتوانید از برد موجود در mp3 player های ماشین که قیمت ناچیزی هم دارند استفاده کنید
                این پلیر ها که بسیار ارزان هم شده اند دارای یک فرستنده اف ام pll با استپ یک یا دو دهم مگا هرتز که هستند و قدرت کمتر از 10 میلی وات و مصرف کمتر از 30 میلی امپر دارند
                در یک مدل ارزان چینی که خریداری کردم چیپ به شماره AS6001 در ان بکار برده شده بود این بردها دارای lcd برای نمایش تراک اهنگها و همچنین فرکانس فرستنده fm نیز هستند و همه این امکانات با قیمت حدود 6 هزار تومان قابل خرید هستند همچنین کنترلر این مدار با پورت usb و sd کارت ارتباط برقرار کرده و فایل های اهنگ را بطور استریو با کیفیت قابل قبول پخش می کنند
                سلام عزیز یه سوال داشتم آیا میشه از این mp3 player به عبارت دیگه منظورم فرستنده fm هست ، خروجی هد فون گرفت یعنی یک چیزی شبیه Aux تا صدا با کیفیت بهتری در سیستم صوتی ماشین پخش بشه
                ممنون میشم اگه راهنمایی کنید منو

دیدگاه

بله . میشه با باز کردن دستگاه مورد نظر انشعابی از قسمت مدولاسیون کشید و تقویت کرد
                  --------------------------- --------------------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X