ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 39
    2007/12/28
    جنوب کشور
    885
    2

اطلاعاتی در مورد هواپيمای كنترلی می خواستم.

سلام
    دوستان و اساتيد گرامی.
    اگه ممكنه در مورد بدنه هواپيمای كنترلی و بال های اون، برای هواپيمایی در اندازه يك متر در يك متر اطلاعاتی رو به من بديد. همچنين جنس ماده ای كه برای اين كار می شه استفاده كرد. در صورت امكان موادی كه بيشتر در دسترس باشن. پس از اون درباره ملخ و موتور اگه ممكنه راهنمایی كنيد. همچنين نحوه كنترل هواپيما با تيغه هایی كه روی هر بال وجود داره.
    می دونم زياده، ولی همش يه جا نمی خواد . كم كم. از ابتدا اطلاعاتی رو لازم دارم.
    ممنون.
    کنکوری 90 ديروز،آ*دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!
    2008/04/28
    تهران
    651
    3

.

سلام

چطوري وحيد خان ؟ زدي تو كار هوا جات!
    يه سايت لهستاني هستش كه لينكشو برات ميزارم . نحوه ساخت هواپيماي مدل با موتور الكتريكي
    رو با شكل و چندتا فيلم جالب گذاشته . فقط مشكل اينجاست كه نوشته هاي لهستانيه ooo

اگه خواستي به انگليسي ترجمش كني برو تو گوگل و زبانتو انگليسي انتخاب كن (نه فارسي) بعد
    لينك زير رو تو گوگل كپي پيست كن و بعد كه اسم سايتش اومد گزينه Translate رو بزن كل اون سايت
    توسط گوگل به انگليسي ترجمه ميشه .

http://elfly.pl/galeria/zbig_tzagi/zbig_tzagi.htm
    2007/12/28
    جنوب کشور
    885
    2

پاسخ : اطلاعاتی در مورد هواپيمای كنترلی می خواستم.

ممنون امير خان.
    اتفاقا ديروز رفتم سری به تاپيك شبكه بيسيم محلی زدم، ديدم خبری نيست و ما همچنان منتظر نتايج هستيم.
    خوب در مورد هواجات به گفته شما.
    می دونيد كه آدم به پرواز خيلی علاقه داره. فكر نكنيد جديدا اين علاقه رو پيدا كردم، نه هميشه اينطور بوده و الان در كنار ديگر كارها، می خوام اگه بتونم يه هواپيمایآ* كوچولو كه بتونه تو هوا مثل اين كبوترها پرواز كنه بسازم.
    خوب متاسفانه من اونقدرا زبانم هم خوب نيست . ولی می شه يه كاريش كرد.
    در مورد مدار كنترلش كه حتما مزاحمتون می شيم. ولی فعلا بهتره قدم به قدم پيش بريم. به نظر شما چه موتوری استفاده بشه؟ حداكثر وزن هواپيما؟
    و چطور می شه فرمان بلند شدن هواپيما، نشستن، پيچيدن به راست و چپ رو بهش داد. اگه لطف كنيد منابع فارسی رو بگيد، ممنون میآ* شم.
    2008/04/28
    تهران
    651
    3

.

سلام

پس ميخواهي يه كفتر برقي درست كني. يادمه بچه بودم به پاي يا كريم ها نخ مي بستم بعد هواشون ميكردم icon_redface
    فكر كنم كنترلش رو بشه يه كاري كرد ولي راجع به موتورش كمي به مشكل بر ميخوري. اگه تو شكل رو ديده باشي
    از موتور سرعت بالا ي الكتريكي استفاده كرده . البته چيزي راجع به قدرت موتورش نديدم ولي با وزن كم بدنه نبايد
    زياد قدرتي باشه . من تو تهران فقط موتور هاي قدرتي با گيربكس ديدم . تاحالا نديدم موتورهاي دور بالا بفروشن .

بنظرم اول مشكل موتور رو حل كن كه هم سرعت بالايي داشته باشه و هم سبك باشه و هم كم مصرف و تواني
    متوسط داشته باشه. بعد قسمت هاي ديگشو راحت تر ميشه حل كرد .
    2007/12/28
    جنوب کشور
    885
    2

نظرم اول مشكل موتور رو حل كن كه هم سرعت بالايي داشته باشه و هم سبك باشه و هم كم مصرف و تواني
    متوسط داشته باشه. بعد قسمت هاي ديگشو راحت تر ميشه حل كرد .
    نظر من هم همينه. قسمت كنترلش رو تا شما رو داريم، غم نداريم.
    موتور با چند دور در دقيقه فكر می كنيد مناسب باشه؟
    دومين موتور تو اين صفحه خودش گفته برای هواپيماهای مدل خوبه، به نظر شما همينطوره ؟ به نظر من كه خوب نيست. حالا شما هم يه نگاه بندازين.
    http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlink&cid=17
    به اين صفحه هم يه نگاهی بنداز : http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlink&cid=1
    چند صفحه است كه بعضی ها به نظرم دورش خوبه. مثلا 1600 دور در دقيقه. مشخصات اين موتور رو نگاه كن ببين چطوره : موتور گیربکس 12 ولت 1600 دور ZGA28 .
    ولی فكر نكنم بشه چنين جريانی رو براش محيا كرد. بايد ديد موتور چقدر سرعت بايد داشته باشه. الكی نيايم موتور های سنگين بزاريم.
    بالش هم اگه بشه از اون بالی كه تو اون سايته گفته بود، استفاده می كنم.
    همچنان منتظر راهنمایی هاتون هستم.
    2008/04/28
    تهران
    651
    3

.

سلام

وحيد جان همه اين موتورها براي ساخت تراكتور خوبه . گيربكس دور موتور رو كم ميكنه .بنظرم بايد شفت ملخ
    مستيم به موتور متصل باشه . براي موتورهاي احتراقي كه تو هواپيماهاي مدل استفاده ميشه كه اينجوريه .

من اينجا تو بازار بازم سئوال ميكنم اگه چيز خوبي ديدم كه مناسب بود بهت ميگم.
    2007/03/18
    13
    0

برای این کار میتونی از موتور های brushless استفاده کنی . نمونش موتور cd rom هست که سرعتش خیلی بالاست. اینو تو google سرچ کن چیزای خوبی پیدا میکنی : brushless dc motors
    اگه از موتور cd rom استفاده کنی باید سیم پیچ اون به حالت ستاره در بیاری. من یه مقاله در این مورد داشتم اگه پیدا کردم برات upload میکنم
    2008/07/08
    بابلسر
    3,746
    57

بهتره موتور الكتريكي رو بي خيال بشه و يكي از اينها بخري:

http://bazar2.com/shoping/index.php?cPath=24

قيمت 110 تومنيش هم هست
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.
    2005/12/24
    استان فارس لارستان
    564
    0

سلام:
    در مورد موتور باید بگم که بهتره از موتور سوختی استفاده کنی چون قدت بیشتره میده در ضمن شما گفتی می خوایی طول بدنه هواپیما حدودا 1 متر باشه اگر بخوایی از موتور های الکتریکی استفاده کنی باید بدنت خیلی سبک باشه در این صصورت با یک باد معمولی حتما دچار مشکل میشی
    2008/04/28
    تهران
    651
    3

.

سلام

فكر كنم در اين صورت بايد سيستم كنترل راديويي رو بي خيال بشه.
    قبلا تو سايت بحث شده كه اين قبيل موتورهاي احتراقي بعلت ايجاد نويز شديد
    تقريبا سيستم كنترل راديويي رو نا كارامد ميكنه . اگه هواپيما هاي مدل با موتور
    احتراقي رو تو اينترنت ديده باشيد بدون سيستم كنترلي بفروش ميرسند .

بنظرم بهترين گزينه موتورهاي الكتريكي هستند . در هر صورت نويزشون قابل كنترل تره.
    كساني رو ديدم كه موتور رو خريدن ولي نتونستند از پس مشكلاتش بر بيان . اين موتورها
    علاوه بر نويز -لرزش شديد هم داره كه بايد روي يك شاسي فلزي نصب بشه و موارد ايمني
    زيادي رو بايد طي كنند .
    در كل طراحي بدنه با تغيير نوع موتور هم تغيير اساسي پيدا ميكنه .

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 39