اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش فرکانس برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش فرکانس برق شهر

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من یک ترانس کاهنده 220_24 & 3A دارم و می خوام فرکانسش را چند برابر کنم با همان ولتاژ و جریان اولیه

ممنون شما دوستان می شوم که اگر اطلاع یا ایده ای در این مورد دارید مرا مطلع کنید
    *** کم رنگ ترن قلم جهان از. پررنگ ترن حافظه  جهان ماندگارتر است ***

پاسخ : افزایش فرکانس برق شهر

سلام
    ترانس فقط ضریب ولتاژ و جریان رو تبدیل میکنه و قادر به تبدیل فرکانس نیست.چون ترانس با تغیرات فرکانس کار میکنه و همون فرکانس ورودی رو به خروجی منتقل میکنه.برا تغییر فرکانس باید از دستگاههای مبدل فرکانس استفاده کنید و خیلی گرون هستند.با طراحی مدارهای میکروکنترلری شاید بشه این کار رو کرد.
    موفق باشی
    سه توصیه دارم:
    1.کار 2.کار 3.کار
    ادیسون

دیدگاه

با سلام
      می دانم که ترانس ولتاژ را تبدیل می کند اما سوال اصلی من این است که چه مداری می تواند فرکانس را افزایش دهد چیزی شبیه به منابع تغذیه سویچینگ .
      ( اگر دقت کرده باشید می توان با افزایش فرکانس حجم ترانس را به مقدار زیادی کم کرد که مشابه این موضوع در منابع تغذیه سویچینگ است ) :nerd:

دیدگاه

چه مداری می تواند فرکانس را افزایش دهد چیزی شبیه به منابع تغذیه سویچینگ .
        اسیلاتور .
        آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
        سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

مثلا تا چند برابر؟
          بگو تا توضیح بدم.
          اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

با توجه به این فرمول Vrpp= IL/f*c

هر چه بتوانم فرکانس را افزایش دهم ولتاز ریپل کمتری دارم و نیاز به خازنی با حجم و ظرفیت کمتر دارم ولی فرکانسی در حد 1-10 کیلو هرتز که ترانزیستور های معمولی هم بتواند در آن کار کند مناسب است

در جواب به آن دوستمان که اسیلاتور را پیشنهاد کرد باید بگویم که من نیاز به جریان زیاد در حد 1_2 آمپر دارم که اسیلاتور معمولی از پس آن بر نمی آید

دیدگاه

شما می تونید از یه منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده کنید.
              البته برای هسته ترانستون نمی تونین از آهن استفاده کنین.
              اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

یه منبع تغذیه کاهنده 220 به 12 :

http://hupaa.persiangig.com/mehrdad/irismps4.pdf

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1415614156
                  با توجه به این فرمول Vrpp= IL/f*c

هر چه بتوانم فرکانس را افزایش دهم ولتاز ریپل کمتری دارم و نیاز به خازنی با حجم و ظرفیت کمتر دارم ولی فرکانسی در حد 1-10 کیلو هرتز که ترانزیستور های معمولی هم بتواند در آن کار کند مناسب است

در جواب به آن دوستمان که اسیلاتور را پیشنهاد کرد باید بگویم که من نیاز به جریان زیاد در حد 1_2 آمپر دارم که اسیلاتور معمولی از پس آن بر نمی آید

چرا دوست من . شما می تونید Power OSC بسازید . اینا اسیلاتورهایی هستند که معمولا به صورت آرمسترانگ بسته می شن و جریان زیادی (1 تا 20 آمپر ) رو هم می تونند تامین کنند . واضحه که رگوله نیست ....
                  آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
                  سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

دوست عزیز Electronics Boy
                    آیا میتوانید نمونه ساخته شده از این اسیلاتور حدود 1 آمپر و مطالب مربوطه به آن را در سایت قرار دهید
                    با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X