اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان و ولتاز در فرکانس بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان و ولتاز در فرکانس بالا

سلام
    در فرکانسهای بالا(ماکروویو) چرا به جای اندازه گیری جریان و ولتاز- توان رو اندازه میگیرند؟

پاسخ : جریان و ولتاز در فرکانس بالا

من اطلاعات زیادی ندارم ولی فکر می کنم به این خاطر باشه که توی فرکانس بالا اگه مدار بزرگ باشه
    kvl & kcl نقض می شه یعنی اینکه وقتی به سر سیم سیگنال ولتاژ می دی
    توی ته سیم واتاژ تضعیف شده و سیگنال جریان به وجود اومده.
    ای با من و پنهان چو دل از دل سلامت میکنم توکعبه ای هر جا روم قصد مقامت می کنم
    هر جا که هستی حاضری از دور در ما نا ظری شب خانه روشن میشود چون یاد نامت میکنم
    گه همچو باز آشنا بر دست تو پر میزنم گه چون کبوتر پرزنان آهنگ بامت می کنم

مرا گویی تورا با این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم اگر مرغ هوایی این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم من چه دانم

دیدگاه

پاسخ : جریان و ولتاز در فرکانس بالا

خب تو فرکانسهای بالا و مایکروویو پیچیدگی زیاده. میشه گفت در خروجی چندین ولتاژ داریم. یه آزمایش رو برات میگم :

یه موجبر مستطیلی داریم که از جنس هادی هست.( چیزی شبیه کانال کولر ) در خروجی یک لامپ رو قرار می دیم. به طوری که یه سرش به مقطع بالایی موجبر و سر دیگه اش به مقطع پایینی متصله. تو ورودی یه سیگنال تولید می کنیم و می فرستیم تو موجبر. می بینیم لامپ روشن نمیشه. البته فکر می کنیم که چون از نظر الکتریکی دو سر لامپ به هم وصل هست پس نباید روشن بشه. حالا آرام آرام فرکانس سیگنال ورودی رو می بریم بالا. باز هم لامپ روشن نمیشه. اما وقتی فرکانس به حد خاصی برسه مشاهده میشه که لامپ روشن میشه. عجیبه. مگه نه ؟
      از نظر علمی میشه اثبات کرد که این سطوح به هم پیوسته موجبر در فرکانسهای بالا از نظر پتانسیل از هم جدا میشن. چیزی شبیه جدا شدن واقعی. پس توان منتقل شده. اما ولتاژ چی؟ آیا عینا منتقل شده ؟
      دلا یاران سه قسمند ار بدانی
      زبانی اند و نانی اند و جانی
      به نانی نان بده از در برانش
      محبت کن به یاران زبانی
      و لیکن یار جانی را به دست آر
      به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X