اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کسی می دونه این دستگاه چیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کسی می دونه این دستگاه چیه

دوستان من یک دستگاه در آزمایشگاه ها دیده ام که یک صفحه مانند سینی دارد و لوله های آزمایش یا هر چیز دیگر را روی آن می گذارند و این دستگاه با تکان دادن سینی محتویات داخل لوله را هم می زند من نام این دستگاه را می خواهم (به انگلیسی و فارسی) قیمت(تقریبی) این دستگاه. حداکثر وزنی که روی سینی این دستگاه می توان گذاشت. :angry: :eek:
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

پاسخ : کسی می دونه این دستگاه چیه

نام این دستگاه روتاتور هست و وزنی که میتونه تحمل بکنه به اندازه و توان موتور اون بستگی داره. قیمتش رو نمیدونم اما فکر کنم کمتر از 200000 تومان داشته باشه.
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

خیلی احت میشه این دستگاهو ساخت . یه موتور لازم داری که با یه تریاک سرعتشو کنترل می کنی . رو شفت موتور هم می تونی یه آهنربا بذاری . داخل بشر (آ‌یا ظرف ) هم یه میله کوچیک فلزی ( مثل میخ ) قرار میدی تا با چرخش موتور و آهنربا ، اون هم حرکت کنه و مایع داخل بشر کاملا هم بخوره .
      معمولا این Rotator ها یک المنت حرارتی هم دارند که سینی رو توسط اون گرم میشه . شدت گرما هم توسط یک ترایاک دیگه کنترل میشه ...

دیدگاه

ضمن تائید حرف این دوستمون باید بگم این چیزی که شما فرمودید چیزی نبود ایشون میخواستند. در این مدل که شما فرمودید گردش سینی وجود نداره. به اضافه اینکه اینگونه روتاتور ها زیاد کاربرد ندارند. خصوصاً زمانیکه محلول شما اسیدی یا بازی باشه و یا به بار الکتریکی و ph حساس باشه. به همین خاطر بیشتر از روتاتور با سینی گردون استفاده میشه که یه موتور با شفت لنگ داره. مثل میل لنگ.
        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

It is called Orbital or Rocking shaker
          http://tinyurl.com/pmtod3
          http://tinyurl.com/oywpr7.

دیدگاه

ضمن تائید حرف این دوستمون باید بگم این چیزی که شما فرمودید چیزی نبود ایشون میخواستند. در این مدل که شما فرمودید گردش سینی وجود نداره. به اضافه اینکه اینگونه روتاتور ها زیاد کاربرد ندارند. خصوصاً زمانیکه محلول شما اسیدی یا بازی باشه و یا به بار الکتریکی و ph حساس باشه. به همین خاطر بیشتر از روتاتور با سینی گردون استفاده میشه که یه موتور با شفت لنگ داره. مثل میل لنگ.
            اگه کسی نقشه ای از مکانیک این دستگاه داره یا راهنمایی می تونه بکونه لطفا همین جا بگه
            کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
            ولتر

دیدگاه

سلام فکر کنم اسم دستگاه شیکر لوله است

دیدگاه

یک دستگاه صنعتی در بازار هست که مشابه این کار رو برای منظور دیگه ای انجام میده و اون سمباده زدن یک سطح هست. مکانیسمش هم استفاده از یک موتور به همراه یا شافت سنگین با انحراف هست. (من فنی نیستم نمیدونم چطوری توضیح بدم. شکلشو براتون میذارم. اصل ایده رو راحت میتونین بگیرین)

این قطعه دو تا شافت داره که یکی با رزوه به جای سه نظام یک دریل دستی قرار میگیره و اون طرفش یک سطح که با دو گیره یک ورق سمباده قرار داره عمل سمباده زنی رو انجام میده. احتمالا شما از این مورد میتونین برای کار خودتون استفاده کنین. فقط موردی که هست اینه که بخاطر لرزشش ممکنه شدیدا به مکانیسم دریل دستی آسیب بزنه. من اینو در یک پک ابزار خانگی Black & Decker دیدم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X