اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد برق مورد نیاز برای گردش موتور 1 اسب ac توسط منبع 12v dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد برق مورد نیاز برای گردش موتور 1 اسب ac توسط منبع 12v dc

سلام به مهندسین محترم
    من یه طرحی دارم که چند ساله روش کار میکنم
    من برای راه اندازی این طرحم احتیاج به برق 220ولتی دارم که جریانش بتونه یه موتور 1 اسب رو بچرخونه
    البته منبع من یک باطری 12 ولت یا دو باطری 12 ولت که با هم سری میباشد
    شما چه راهکاری توصیه می نمایید
    ممنون از کمک دوستان عزیز

پاسخ : ایجاد برق مورد نیاز برای گردش موتور 1 اسب ac توسط منبع 12v dc

خب شما به یک اینورتر 12 به 220 نیاز داری اگه موتورتون AC باشه. اگه هم موتور DC دارید به یک مبدل ولتاژ 12 به 220 نیاز دارید. حالا چرا موتور 12 یا 24 ولت استفاده نمی کنید تا کارتون ساده تر بشه و بازده هم بالاتر بره؟
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

برای گذاشتن مدار و راهنمایی اطلاعات بیشتر بدین.
      AC یا DC؟
      اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

سلام مهندس
        خسته نباشید

من برای یک پروژه این موتور رو می خوام
        یک موتور 220 Ac داریم که برقشو باید از باتری تامین کنم که سیار باشه
        دوست عزیزمون هم که توصیه کردن از موتور 24 استفاده کنم باید بگم من به قدرت زیاد احتیاج دارم
        ممنون از لطف همتون
        اگه میشه کمکم کنید تا این پروژه رو به پایان برسونم
        اگه مدار اینورتور 1000وات دارید برام بزارید تا تستش کنم
        بازم ممنونم

دیدگاه

سلام.شما هم خسته نباشین.
          مدار اینورتر که 1000 وات سینوسی باشه الآن دم دست ندارم.ولی می تونم پیدا کنم برات.
          ولی شما می دونی که با یک حتی دوتا باتری ماشین همچین واتی رو نمیتونی داشته باشی؟
          اگر هم بکشی یا باتری ها ذوب میشن یا در اسرع وقت! تخلیه.
          اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alikay
            سلام مهندس
            خسته نباشید

من برای یک پروژه این موتور رو می خوام
            یک موتور 220 Ac داریم که برقشو باید از باتری تامین کنم که سیار باشه
            دوست عزیزمون هم که توصیه کردن از موتور 24 استفاده کنم باید بگم من به قدرت زیاد احتیاج دارم
            ممنون از لطف همتون
            اگه میشه کمکم کنید تا این پروژه رو به پایان برسونم
            اگه مدار اینورتور 1000وات دارید برام بزارید تا تستش کنم
            بازم ممنونم
            حتی اگه اینورتر 1000 وات هم بسارید توان زیادی از باطری رو تلف می کنید. اتفاقا وقتی قدرت بالا لازم دارید باید موتور های جریان بالا انتخاب کنید. مطمئن باشید یه تهیه یک موتور 24 ولت براتون ارزونتر تموم میشه و نتیجه بهتری هم خواهید گرفت.

دیدگاه

این یه اینورتر بسیار قوی و سینوسی.
              اگه مشتاق به ساخت شدین کمکتون می کنم.

(اول Extract کنین بعد ببینین)

http://hupaa.persiangig.com/mehrdad/The%20I2K%20Power%20Inverter.zip

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

سلام مهندس
                تصویره هارو دیدم گویا چیزی هست که من دنبالشم
                پروژه من این طوریه که یه برقdc24 رو تبدیل به ac میکنم و به 220 می رسونم تا بتونه یه موتور رو راه اندازی کنه
                از اون طرف که موتور چرخید توسط دسگاههای دیگه باتری رو شارژ می کنم
                البته طبق اصل بقای انرژی تلفات داریم و بازده ما 100% نیست و بعد از چند لحظه کارکردن خاموش میشه
                من فقط میخوام این پروژه رو راه اندازی کنم که طرههای بعدی رو هم با این طرح آغز و راه اندازی کنم
                ممنون از کمکتون

دیدگاه

الیکای عزیز

اگه خوب به این فایلایی که دوست خوبمون دادند توجه کنید می بینید که بهتره بی خیال اینورتر بشید. فقط از روی تجربه گفتم. برای اینکه راحتتر بتونی تصمیم بگیری یه نقشه ی واقعی از اینورتر برات میزارم تا ببینی بسازی بهتره یا بی خیال شی:

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                    من اول خواستم یک آلترناتور 24 v رو بچرخونم و بعد برق ac24 رو به ترانسفورماتور بدم و به 220 برسونمش
                    البته من اگه ولتاژ را بالا ببرم جریان میاد وپایین و برعکس .لذا خواستم از دو ترانسفورماتور یکی برای ولتاژ و یکی هم برای جریان استفاده کنم
                    و دو خروجی از ترانسها رو با هم ترکیب کنم و یک 220 بهینه و کامل داشته باشم
                    شما چی توصیه میکنید؟
                    ممنون از لطف همتون

دیدگاه

اینی که گفتی یعنی نقض قانون بقای انرژی. مثلا ما نمی تونیم از یک باطری 24 ولت 10 آمپر 240 ولت 10 آمپر بکشیم. چون نمیشه توان 240 وات رو تبدیل به توان 2400 وات کرد.

جالب اینجاست که برعکس تصور شما حتی 1 آمپر یعنی 240 وات هم نمی تونی از خروجی اینورتر توان بگیری چون تلفات حداقل 40 وات رو برباد میده.

اصول کار اینجوریه:

شما دوتا باطری 12 ولت داری که جمعا میشه 24 ولت. اگه بتونی ازش 50 آمپر بکشی میشه 1200 وات.
                      اگه یه موتور خوب 24 ولت 1000 وات پیدا کنی که بازده 80 درصد داشته باشه تمامه

200 وات تلفات و 1000 وات توان مکانیکی که خودت گفتی نیاز داری.

اگه باطری ها مثلا 720 امپر ساعت باشند با احتسای تلفات حدود 12 ساعت دوام میارن.

حالا اگه اینورتر خوب 2 کیلووات از بازار بخری. اولا برای بارهای سلفی مثل موتور خوب کار نمی کنند. دوما عموما 30% تلفات دارند. یعنی 12 ساعت عمر باطری میشه 8 ساعت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alikay
                        .لذا خواستم از دو ترانسفورماتور یکی برای ولتاژ و یکی هم برای جریان استفاده کنم
                        و دو خروجی از ترانسها رو با هم ترکیب کنم و یک 220 بهینه و کامل داشته باشم
                        oo:

نه اصلا پی اینورتر نرو.
                        دوستمون درست میگن.
                        حتما باتری ماشین می خوای استفاده کنی؟

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

اره .از باتری استفاده می کنم
                          به نظر شما ایده ای که خودم دارم چطوزه؟
                          شما چی پیشنهاد می کنید؟

دیدگاه

والا چی بگم عزیز.
                            پیشنهاد خودتو که اصلا!
                            ولی بهر حال شما یکی از دو راه بالا رو داری.یا اینورتر یا موتور 12 یا 24 ولت.
                            یعنی بین بد و بدتر همون موتور 24ولت بهتره.
                            چرا از موتور برق استفاده نمی کنی؟
                            1000 وات اینورتر بساز خیال خودتو راحت کن!ولی میری تو 200 هزار تومن خرج ها!و آخرشم بی نتیجه.
                            یا اینکه یه DC به DC کانورتر بساز با توان بالا که 12 ولت رو بکنه همون 220 اینا بده به یه موتور DC مث مال جارو برقی.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

یکی از بزرگترین اشتباهات شما اینه که روی باتری خوندین 60آمپر ساعت حساب کردین خوب اگه 60 آمپر بکشیم یک ساعت دوام میاره!
                              اصلا همچین چیزی به این منظور طراحی نشده.آمپر ساعت یه استاندارده و الزاما به این معنی نیست که همونطور که نوشته شده بخونیدش.
                              اگه شما برفرض بخواین از اون باتری 60 آمپر! بکشین باتری عرض یک دقیقه کاملا جوش میاد و صفحه هاش شروع به ذوب شدن می کنند.
                              تازه اگه بخوایم این مساله رو نادیده بگیریم میرسیم به مقاومت داخلی بسیار بالای این باتری در چنان آمپر بالایی.
                              یادمه قدیما که عشق اینورتر بودم اندازه گیری هایی کردم که متوجه شدم اگه تمام توان باتری رو بخوام بکشم ازش حداکثر توان 340وات! رو بهم میده و ظرف یک دقیقه از بین میره!
                              گذشته از اون شما انتظار دارین یه اینورتر که بسازین 1000 وات چقدر تلفات به شما تحویل میده؟
                              1000/12=84 آمپر!! این آمپر رو از ترانزیستورای طبقه قدرتتون عبور بدین تا متوجه بشین بخاطر مقاومت داخلیشون باید 1700 وات به اینورتر داد تا 1000 وات خروجی بده!حالا آمپراژ جدید چند میشه؟
                              میشه چندتا باتری؟
                              شما اول این چیزا رو تو محاسباتتون لحاظ کنین بعد پی راه حل بگردین.

بهرحال همونطور که گفتم بهترین راه حل ها یا استفاده از موتور 12 یا 24 ولت و یا ساخت DC به DC کانورتر با بازده بالا هستش.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X