اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه جور ماده لاستیکی رسانا نیاز دارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه جور ماده لاستیکی رسانا نیاز دارم

سلام به دوستان عزیز
    یه ماده ی لاستیکی پشت کلیدهای کیبوردهای مختلف استفاده میشه که معمولا سیاه رنگه و رسانا هست که اتصال روی pcb زیر کلید رو بر قرار میکنه.
    کسی راجع بهش اطلاعاتی داره؟میشه خامش رو توی بازار تهیه کرد؟منظورم اینه که مثلا ورق خامش موجود باشه.چون من یه سطحی در حدود0.5 * 5cm نیاز دارم.به تعداد زیاد

پاسخ : یه جور ماده لاستیکی رسانا نیاز دارم

احتمالا پودر کربن (گرافیت) باشه که هادیه. اما من ندیدم جایی بفروشن. استفاده های زیادی هم داره مخصوصا تو شیلد کردن. فرنگی ها اسپری اونو می فروشن اما بعیده تو ایران باشه.

من هم مشکل کیبرد رو داشتم و مجبور شدم از فویل آلومینیم استفاده کنم. فعلا که داره کار می کنه
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

یه مدت اسپری کربن می فروختند . اگه روی یک لایه پلاستیکی بزنی مشکلت حل می شه .

دیدگاه

سلام.ممنون از راهنمایی هاتون :smile:
        خوب این اسپری کربن روی سطح حالت شکنندگی نداره؟
        چون کیبورد من همچین کیبوردم نیست!!!یه چیزی شبیه چکش خیلی ظریفه که باید شبیه کلید عمل کنه و هیچ راهی هم بجز این نداره که سر چکش باعث بسته شدن مدار شه اونم شبیه کیبورد،نه میکرو سوییچ نه اپتوکوپلر نه هیچ چیز دیگه،ضمن اینکه این چکش ممکنه خیلی خیلی اهسته و یا با شدت برخورد کنه.در واقع من دوتا سطح میخوام که هر دوتا هم باید حالت لاستیکی داشته باشن تا صدای حداقل تولید کنن و یکیشون با برخورد به اون یکی،مدار رو ببنده،دقیقا شبیه کیبورد که به جای PCB لاستیک باشه
        در ضمن همونطور که گفتم ابعاد لاستیکهایی که میخوام بزرگتر از چیزیه که توی کیبوردای موجود بازار هست

دیدگاه

بهتین جان

این کربن ها چندان هم محکم نیستند که در این شرایط کاری دوام بیارند. همونطور که در بالا گفتم من بجای اون از فویل آلومینیم استفاده کردم و الان که یه سال گذشته هنوز خوب کار میکنه.
          شما هم می تونید به دو تکه لاستیک فویل بچسبونی. مثلا واشر های لاستیکی که فروشگاه های لوازم ساختمانی می فروشن.فویل آلومینیم هم که توی سوپر مارکت ها فراوونه ...
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

راستش من با اسپری کربن کار نکردم .

به نظر می رسه پیشنهاد احمد جان بهتر باشه .

دیدگاه

درسته

من ماژیکش رو هم دیدم
              خوشبخت ترین انسانها کسانی هستند که از شادی دیگران لذت ببرند.

دیدگاه

شما میتونی لاتکس مایع بخری.
                من یک لیتر خریدم 6 تومن .
                واقعا ماده جالبیه.
                کافیه رو هر سطحی یا هر مدلی بریزی و قالب گیریش کنی.بعد چند دقیقه کاملا الاستیک میشه .
                شاید بتونی از سیلیکون یا ماستیک هم استفاده کنی.
                ماستیک برای آب بندی استفاده میشه و قیمت کمی داره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X