اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقایسه کننده صدا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقایسه کننده صدا

اگه بشه صدا رو توی یک ای سی ضبط صدا ذخیره کرد, بعد صدای آزمایشی را که با همان ای سی ذخیره شده , با صدای اصلی مقایسه کرد(با میکرو) و در صورت درست بودن, دستورات دیگه ای انجام داد,توی خیلی از پروزه ها کاربرد داره.اگه دوستان تمایل دارن باهم روش کار کنیم. یک چیزی شبیه شماره گیری صوتی در موبایل.نمیدونم در این روش سرعت avr کافی هست یا نه؟

پاسخ : مقایسه کننده صدا

سلام آقا
    ایده ات خیلی با حاله من هم خیلی دنبال این می گردم

البته این رو هم بگم من دارم این کارو با matlab انجام می دم و هنوز در نقطه شروعم .

چون حداقل با matlab یه امیدی داریم که فیلترهای حاضر و آماده داره .

این رو هم بگم که ابدا" نمی شه این کار رو به روش شما انجام داد و عمل مقایسه رو با avr انجام داد.

حداقل چیزی که نیاز داره یه dsp است (tmsXXXX) که من باهاشون کار نکردم .

آقایون دیگه لطفا" یه کم به این موضوع اهمیت بدین تا به نتیجه برسیم .

یا حق.

دیدگاه

سلام .................

درست متوجه شدم؟ شما میخواید دو تا Speech Signal رو با هم مقایسه کنید؟ حالا یه سوال: evaluation Function براتون مهمه یا اینکه صرفا میخواید Matching انجام بشه بدون در نظر گرفتن Cost این تطبیق؟ این خیلی میتونه مهم باشه .. موفق باشید ..
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام .

آره فکر کنم اگه با یه مقایسه اجمالی دو صدا شروع کنیم خیلی خوب باشه

بعد کم کم پروژه رو پیشرفته تر می کنیم .

راستی من تو قسمت matlab خیلی می تونم کمک کنم .

اگه شما اطلاعات تئوری این کارو دارید بسم الله

فعلا" یا حق

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          پروژه کارشناسی من دقیقا همین موضوع است
          من مقداری اطلاعات راجع به این موضوع جمع کردم ولی خیلی حرفه ای نیست
          برنامه نویسی مطلب من خیلی ضعیفه واسه همین نتونستم تو مطلب شبیه سازی کنم
          ولی طبق اطلاعات شرکت اتمل فهمیدم که می شه با هر میکرو Avr این کارو کرد
          لینکشو میذارم تا بخونی
          ایده کلی اینه که چون صدا قرار نیست بازسازی بشه پس احتیاجی نداره که خیلی دقیق رو پردازش صدا کار بشه
          فقط کافیه به وسیله ADC صدای مرجع رو رو EEprom ذخیره کنی بعد صدای دوم رو با صدای اصلی با 10 تا 20 خطا مطابقت بدی
          در ضمن صدا ها رو باید فیلتر کنی تا فرکانسایی که وضوح بیشتری دارن وارد میکرو بشن
          که برای انسان با توجه به پردازش مطلب و اطلاعاتی که بچه ها تو همین سایت گذاشتن بین 100 تا 3800 هرتز هستش
          اگه شما هم اطلاعاتی دارین بذارین که من هم بتونم از پروژه ام بهتر نتیجه بگیرم
          اگه بخوای صدا رو با کیفیت خیلی بالا دو باره بازسازی و پخش کنی از ای سیISD یا APR استفاده کن
          و اگه خواستی به صورت خیلی حرفه ای رو پردازش صدا کار کنی می تونی با ای سی های DSP کار کنی
          http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc1456.pdf

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kkpaa

فقط کافیه به وسیله ADC صدای مرجع رو رو EEprom ذخیره کنی بعد صدای دوم رو با صدای اصلی با 10 تا 20 خطا مطابقت بدی
            در ضمن صدا ها رو باید فیلتر کنی تا فرکانسایی که وضوح بیشتری دارن وارد میکرو بشن
            که برای انسان با توجه به پردازش مطلب و اطلاعاتی که بچه ها تو همین سایت گذاشتن بین 100 تا 3800 هرتز هستش
            اگه شما هم اطلاعاتی دارین بذارین که من هم بتونم از پروژه ام بهتر نتیجه بگیرم
            با تشکر از دوستان اگه روی همین چیزایی که دوستمون گفتن کار کنیم نتایج خوبی داره.من الان خیلی سرم شلوغه و نمیتونم عملی کار کنم.
            اگه کمی روی شماتیک چیزایی که گفتید کار کنیم خیای عالیه

دیدگاه

سلام دوستان.

آقا با matlab چی می خوای بنویسی ؟ بگو من ردیفش کنم .

گفتم که قسمت matlab این ÷روژه با من .

در مورد اون application note باید بگم فکر نکنم عملی بشه و اون فقط یه ایده است :NO:

ولی باز هم اگه کسی به جایی رسید بگه استفاده کنیم .

یا حق

دیدگاه

سلام
                درسته که application note یه ایده است . ولی یکی از بچه ها تو همین سایت همین موضوع رو به صورت عملی چک کرده و مدار جواب میده . PDF می ذارم خودت بخون. ام راجع به مطلب ، می خوام یک صدا رو به برنامه بدی و ( اعداد 0 تا 9 ) بعد اونو بین 150 تا 3000 هرتز با 8000 نمونه در پانیه نمونه برداری کنی و از فیلترهای زیر عبورش بدی تا بتونیم بهتر مدار رو تحلیل کنیم

*LPF: [0-50HZ]
                *BPF_1: [50-350HZ]
                *BPF_2: [350-500HZ]
                *BPF_3: [500-750HZ]
                *BPF_4: [750-1000HZ]
                *BPF_5: [1000-1500HZ]
                *HPF: [›1500HZ]

بعد دوباره همون کلمه هارو تکرار کنی و همون کارای مرحله قبل رو انجام بدی و بعد این دو تا رو با هم مقایسه کنی
                همین D:
                :mrgreen:
                http://rapidshare.com/files/237789588/AVR_SOUND_RECORDER.pdf.html
                البته اگه بخوایم به صورت خیلی دقیق و حرفه ای رو این موضوع کار کنیم باید بریم سراغ شبکه های عصبی . که من فقط اسمشو شنیدم و حتی نمیدونم چی هست . فقط میدونم تمام کسائی که رو این موضوع به صورت صنعتی فکر می کنن میرن سراغ شبکه های عصبی

دیدگاه

سلام
                  کمکم کنید
                  میخوام 1 صدایی که تو کامپیوتر ذخیره شده رو به مطلب بدم ولی همش error میده.بهم بگین چطوری باید یه صدا رو به مطلب داد

دیدگاه

[right]ابتددستور path را در متلب تایپ کنید بعد سیگنال صدا را در اولین فایلی که متلب به شما نشان می دهد مثلا در کامپیوتر من به صورت
                    زیر هست فایل رو در همین پوشه کپی کنید و از دستور Wavread فراخوانیش کنید
                    C:\Documents and Settings\User1\My Documents\MATLAB

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X