ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    35

معرفي PCA يك فيلتر قوي پردازش تصوير و نحوه پياده سازي آن با متلب

دوستان سلام.
    اين مقاله در مورد PCA هست. من چكيده مقاله رو اينجا ميذارم.

كلمات كليدي:
    پردازش تصوير- متلب- PCA .

چكيده:
    اين مقاله شرح مختصري است بر فيلتر PCA كه كاربرد زيادي در پردازش تصوير دارد. از اين فيلتر براي كاهش ابعاد و استخراج ويژگي استفاده مي شود. علاوه بر توضيحات تئوري، نحوه پياده سازي اين فيلتر در متلب نيز بيان شده است.

لينك دانلود ضميمه همين پست هست. در صورت نیاز به رمز: www.eca.ir

موفق باشيد.

فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    35

معرفي و تشريح كامل فيلتر PCAآ* به همراه نحوه پياده سازي آن در متلب

دوستان سلام.
    دوست عزيزم آقاي شهرام كبيري لطف كردن و توضيحات كاملي رو در مورد فيلتر PCAآ* آماده كردن كه در سايت پلود شده.
    PCA يك شگرد آماري مفيد است كه در زمنيه هايي مثل تشخيص چهره و پردازش تصوير كاربرد دارد و يك تكنيك معمول در يافتن الگور در داده هاي با ابعاد زياد مي باشد. (PCA_I)

منم قبلا يه توضيحات مختصر و نحوه استفاده از اين فيلتر در متلب نوشته بودم كه در فایل PCA_II قرار داره . موفق باشید .
    • نوع فایل: rar PCA_I.rar (836.8 کیلو بایت, 2000 نمايش)
    • نوع فایل: rar PCA_II.rar (976.6 کیلو بایت, 1884 نمايش)
    • نوع فایل: rar PCA_I.rar (836.8 کیلو بایت, 1949 نمايش)
    • نوع فایل: rar PCA_II.rar (976.6 کیلو بایت, 1867 نمايش)
    • نوع فایل: rar PCA_I.rar (836.8 کیلو بایت, 1936 نمايش)
    • نوع فایل: rar PCA_II.rar (976.6 کیلو بایت, 1845 نمايش)
    • نوع فایل: rar PCA_I.rar (836.8 کیلو بایت, 1935 نمايش)
    • نوع فایل: rar PCA_II.rar (976.6 کیلو بایت, 1868 نمايش)
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2007/10/30
    22
    0

پاسخ : معرفي و تشريح كامل فيلتر PCAآ* به همراه نحوه پياده سازي آن در متلب

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوست و استادم جناب مهندس نحوی
    با کسب اجازه از مهندس نحوی ،اگر در مورد توضیحاتم در مورد فیلتر PCA به موردی برخوردید که نیاز به توضیح بیشتری داره خوشحال میشم کمکتون بکنم
    2008/10/12
    اصفهان
    14
    0

سلام استاد من گفته کاربرد pca در زمینه پردازش تصویر وپردازش گفتار بررسی کنم اگه ممکنه به من کمک کنید مرسی
    2007/06/28
    2,405
    19

سلام ................

اگه بخوايم خيلي كلي صحبت كنيم كه بايد گفت PCA يه فيلتره كه بيشتر در حوزه ي Feature Extraction و Dimension Reduction شناخته شده هست .. همونطوري كه از روند اين فيلتر بر مياد كاربردي كه توي كاهش بعد ماتريس ها داره ميتونه به روند محاسبات ما خيلي كمك كنه .. يه مثال براتون ميزنم .. فرض كنيد كه يه تصوير داريم كه بر حسب feature هايي كه مد نظرمون هست (هر نوع Feature اي كه فكرش رو بكنيد..) اون رو از مرحله ي Feature Extraction ميگذرونيم .. خب Feature Vector اي كه به دست مياد گاهي اوقات از ابعاد وسيعي برخورداره و handle كردنش خيلي مشكله .. براي اين منظور ميان و روي تصوير PCA ميزنن به اين اميد كه اون eigenvalue هايي كه از ماتريس كواريانس (در ابتدا..) به دست ميان بر حسب ارزش و اهميت وزني sort بشن و كم اهميت ترين اونها از بين برن يعني از روند محاسبات خارج بشن .. مثلا يه تصوير از طبيعت داريم و ميخوايم براش feature vector تعريف كنيم .. خب اگه تصويرمون رو عادي بررسي كنيم يه تصوير 40 * 40 داريم كه شايد خيلي از مقادير پيكسل هاش برامون مهم نباشن (يعني اگه از بين برن هم اتفاق خاصي نميوفته..) بنابراين با اعمال PCA اون مقادير كم اهميت رو (كه eigenvalue هاشون خيلي كوچيكه..) رو از بين ميبريم و به ين ترتيب ماتريسي كه براي توصيف تصوير استفاده ميشده رو كاهش بعد ميديم .. حالا اين كاهش بعد مارو ياد چي ميندازه؟ Image Compression .. در اون حوزه هم ميتونيم از PCA به عنوان يك فاكتور Compressor استفاده كنيم .. موفق باشيد ..
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2008/10/12
    اصفهان
    14
    0

سلام.......
    ممنون از راهنمای تون در باره پردازش تصویر، اگه مقاله ای در مورد image comperssion دارید که از pca استفاده کرده برای من ارسال کنید ممنون
    2007/06/28
    2,405
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط b.mz
    سلام.......
    ممنون از راهنمای تون در باره پردازش تصویر، اگه مقاله ای در مورد image comperssion دارید که از pca استفاده کرده برای من ارسال کنید ممنون
    سلام .................

اینقدر مقاله هست که از این تکنیک استفاده کرده باشن که من نمیدونم کدومش رو براتون بذارم .. میدونید نکته کجاست؟ نکته اینجاست که در طرح ها به عنوان یه ابزار پایه از PCA استفاده میشه .. اما به طور خاصه از ایده ی PCA برای Face Recognition استفاده شده .. اینجا eigenvetor داریم و اونجا eigenface.. برای همین شما باید کمی در اینترنت جستجو بفرمایید و اینجا رو اولویت آخر قرار بدید .. موفق باشید ..
    2008/10/12
    اصفهان
    14
    0

ازراهنماياتون ممنونم ولي منظورمن 1 مثال عملي بود كه رو يك تصوير انجام شده باشه و نتيجه pca رو بشه روش ديدو بررسي كرد.
    من 1 پرژه در مورد تشخيص افراد از روي عنبيه دارم انجام ميدم ميخواستم ببينم ميشه از اين فيلتر استفاده كرد؟
    2007/06/28
    2,405
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط b.mz
    ازراهنماياتون ممنونم ولي منظورمن 1 مثال عملي بود كه رو يك تصوير انجام شده باشه و نتيجه pca رو بشه روش ديدو بررسي كرد.
    من 1 پرژه در مورد تشخيص افراد از روي عنبيه دارم انجام ميدم ميخواستم ببينم ميشه از اين فيلتر استفاده كرد؟
    سلام .................

يه نكته اي كه ميتونه خيلي به شما كمك كنه اينه كه Field هايي كه PCA توي IP در اونها رل بازي ميكنه رو پيدا كنيد .. چهار استفاده ي عمده ي اون رو كه به عنوان Field هاي پر استقبال مورد ارزيابي قرار ميگيره خدمتتون عرض ميكنم ..

-- اوليش كه خيلي هم معروفه؛ كاربردش توي تكنيك هاي Dimension Reduction هست ..
    -- دوميش توي تكنيك هاي Pattern Recognition كاربرد داره ..
    -- سوميش توي تكنيك هاي Image Compression به عنوان يه Compressor اي كه ويژگي Lossy داره؛ كاربرد داره ..
    -- چهارميش توي يه تكنيك متداول به عنوان Face Recognition كاربرد پيدا ميكنه ..

حالا هر كدوم از اين زمينه ها رو كه به عنوان Key Word جستجو كنيد به نتايج خوبي ميرسيد .. موفق باشيد ..
    2009/11/24
    3
    0

پاسخ : معرفي PCA يك فيلتر قوي پردازش تصوير و نحوه پياده سازي آن با متلب

سلام.
    خسته نباشید.

من راستش هنوز مطالبی که گذاشتید رو نخوندم. می خواستم قبلش یه سؤال بپرسم. این فیلتر PCA کار استخراج ویژگی هم می کنه یا فقط برای کاهش ابعاد ازش استفاده می شه؟
    آخه یه جایی تو همین سایت خوندم که نوشته بود از فیلتر Gabor برای استخراج ویژگی اسنفاده می شه و بعد برای کاهش ابعاد بردار ویژگی از PCA استفاده می کنیم.

من این ترم پروژه کارشناسی دارم. موضوعش تشخیص پلاک خودرو هست. می شه در مورد feature extraction اش یکم راهنماییم کنید. بهتره از چه روشی استفاده کنم؟

خیلی ممنون می شم اگه زودتر جواب بدید.
    با تشکر
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30