ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2007/05/05
    109
    3

تعريف اعداد مميز ثابت و شناور در FPGA...

با سلام به همه دوستان عزيز،
    من در حال پياده سازي يك شبكه عصي با fpga هستم و 3 سوال در مورد fpga و زبان vhdl دارم :
    1- چطور در زبان vhdl نشان مي دهيم كه عددها مميز ثابتند يا شناور . منظورم اين است كه براي تعيين فرمت اعداد در vhdl كتابخانه خاصي هست.و آيا فقط تراشه هايي خاص مميز شناور دارند؟
    2- در يك fpga مثل سري spartanII چند ضرب كننده موجود است؟ من در ديتاشيت چيزي در مورد تعداد ضرب كننده نديدم .
    3-چطور نشان ميدهيم كه ضرب كننده پارالل است يا سريال؟

با تشكر فراوان
    خبر آمد خبری در راه است---- خرم آندل که ازو گاهست
    2008/02/23
    760
    4

پاسخ : تعريف اعداد مميز ثابت و شناور در FPGA...

با سلام
    ۱. من VHDL بلد نیستم ولی در وریلاگ اگر یک نت از نوع real در نظر گرفته شود، ممیز شناور خواهد بود.
    ۲. سری spartan II ضرب کننده ندارند، ضرب کننده را باید با گیتآ*های معمولی سنتز کرد.
    ۳. شما اگر علاقه مند هستید که یک ضرب کننده سریال یا پارالل داشته باشید باید هر کدام را که نیاز دارید خودتان طراحی کنید و مانند یک ماژول در توصیف VHDL استفاده کنید.

* اعداد ممیز شناور را فراموش کنید چون خیلی پیچیده هستند و در عمل تمام منابع FPGA شما را مصرف میآ*کنند.
    ** سری Spartan III ضرب کننده ۱۸ در ۱۸ بیت دارند. به عنوان مثال XC3s400 تعداد ۱۶ ضرب کننده دارد. این لینک را حتما مطالعه بفرمایید: www.xilinx.com/support/documentation/application_notes/xapp467.pdf
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2007/05/05
    109
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط manian
    با سلام
    ۱. من VHDL بلد نیستم ولی در وریلاگ اگر یک نت از نوع real در نظر گرفته شود، ممیز شناور خواهد بود.
    ۲. سری spartan II ضرب کننده ندارند، ضرب کننده را باید با گیتآ*های معمولی سنتز کرد.
    ۳. شما اگر علاقه مند هستید که یک ضرب کننده سریال یا پارالل داشته باشید باید هر کدام را که نیاز دارید خودتان طراحی کنید و مانند یک ماژول در توصیف VHDL استفاده کنید.

* اعداد ممیز شناور را فراموش کنید چون خیلی پیچیده هستند و در عمل تمام منابع FPGA شما را مصرف میآ*کنند.
    ** سری Spartan III ضرب کننده ۱۸ در ۱۸ بیت دارند. به عنوان مثال XC3s400 تعداد ۱۶ ضرب کننده دارد. این لینک را حتما مطالعه بفرمایید: www.xilinx.com/support/documentation/application_notes/xapp467.pdf
    با سلام وتشكر از پاسخ مفيدتون

اتفاقا من هم به اين نتيجه رسيدم كه اعدادم رو به صورت مميز ثابت استفاده كنم. در اين صورت نيازي به كتابخانه ندارم ؟ اعداد با تعريف sign در واقع integer هستند يا اعشاري هم تعريف مي شوند.

با تشكر فراوان
    2008/02/23
    760
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط moradi
    با سلام وتشكر از پاسخ مفيدتون

اتفاقا من هم به اين نتيجه رسيدم كه اعدادم رو به صورت مميز ثابت استفاده كنم. در اين صورت نيازي به كتابخانه ندارم ؟ اعداد با تعريف sign در واقع integer هستند يا اعشاري هم تعريف مي شوند.

با تشكر فراوان
    با سلام
    بازهم مشکل بلد نبودن VHDL دارم! فکر کنم شما باید سعی کنید حد المقدور ابعاد عدد خود را مشخص کرده باشید. استفاده از integer به ابزار سنتز اندازه سیگنال را نمیآ*گوید و ممکن است مدار تولید شده بهینه نباشد. پس سعی کنید از std_logic_vector استفاده کنید.
    در مورد اعشار هم شما میآ*توانید محاسبات خودتان را با اعداد معمولی انجام دهید فقط فرض کنید که آنها در یک ضریب (که بهتر است از توان ۲ باشد) ضرب شدهآ*اند.

* مقالات و کارآ*های انجام شده برای پیادهآ*سازی شبکه عصبی روی FPGA را مطالعه کردهآ*اید؟ شاید بتوانید از آنها برای کار خودتان ایده بگیرید.
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2007/05/05
    109
    3

با سلام
    بازهم مشکل بلد نبودن VHDL دارم! فکر کنم شما باید سعی کنید حد المقدور ابعاد عدد خود را مشخص کرده باشید. استفاده از integer به ابزار سنتز اندازه سیگنال را نمیآ*گوید و ممکن است مدار تولید شده بهینه نباشد. پس سعی کنید از std_logic_vector استفاده کنید.
    در مورد اعشار هم شما میآ*توانید محاسبات خودتان را با اعداد معمولی انجام دهید فقط فرض کنید که آنها در یک ضریب (که بهتر است از توان ۲ باشد) ضرب شدهآ*اند.

* مقالات و کارآ*های انجام شده برای پیادهآ*سازی شبکه عصبی روی FPGA را مطالعه کردهآ*اید؟ شاید بتوانید از آنها برای کار خودتان ایده بگیرید.
    با سلام و تشكر از همه راهنمايي هاي مفيدتون،
    من در حال پياده سازي شبكه ام هستم خواستم بپرسم مثلا اگر من بزرگترين عددي كه در آرايه ام دارم 297.3169- است در اين صورت طبق فرمايش شما اون رو2973169- فرض كنيم و تعداد بيت std_logic_vector رو 23 بيت بگيرم ؟ آيا اين كار عملا امكان پذير هست ؟در ضرب كننده ها دچار مشكل نمي شم؟ راستش از متن مقالات مربوط به اين موضوع اين نكات برنامه نويسي رو پيدا نمي كنم.
    لطفا راهنمايي ام كنيد
    2007/05/05
    109
    3

سلام
    من واقعا در قسمت ضرب كننده ام مشكل دارم لطفا راهنمايي ام كنيد.
    2008/02/23
    760
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط moradi
    با سلام و تشكر از همه راهنمايي هاي مفيدتون،
    من در حال پياده سازي شبكه ام هستم خواستم بپرسم مثلا اگر من بزرگترين عددي كه در آرايه ام دارم 297.3169- است در اين صورت طبق فرمايش شما اون رو2973169- فرض كنيم و تعداد بيت std_logic_vector رو 23 بيت بگيرم ؟ آيا اين كار عملا امكان پذير هست ؟در ضرب كننده ها دچار مشكل نمي شم؟ راستش از متن مقالات مربوط به اين موضوع اين نكات برنامه نويسي رو پيدا نمي كنم.
    لطفا راهنمايي ام كنيد
    با سلام
    در مورد ضریب دقیقا منظور همین بود به این معنی که شما تمام اعداد را در یک ضریب بزرگ ضرب کنید. فقط دقت کنید که ضریب شما اولا مضرب از توان دو باشد علاوه بر این اگر دو عدد با ضریب در هم ضرب شوند باید بر یک ضریب تقسیم شوند که چون ضریب شما از توان ۲ است فقط کافی است که خروجی را شیفت دهید.
    2007/05/05
    109
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط manian

با سلام
    در مورد ضریب دقیقا منظور همین بود به این معنی که شما تمام اعداد را در یک ضریب بزرگ ضرب کنید. فقط دقت کنید که ضریب شما اولا مضرب از توان دو باشد علاوه بر این اگر دو عدد با ضریب در هم ضرب شوند باید بر یک ضریب تقسیم شوند که چون ضریب شما از توان ۲ است فقط کافی است که خروجی را شیفت دهید.
    با سلام و تشكر از راهنمايي هاي خوبتون
    من چيزي رو كه فرمودين رو اجرا كردم اما به نظر عملي نمي ياد چون من حدود 256 تا ضرب دارم كه باين روش تقريبا 256 تا ضرب 24 بيتي نياز دارم و فكر نمي كنم تراشه اي يه همچين ظرفيتي رو داشته باشه . ايا من اشتباه مي كنم يا تراشه اي با اين قابليت هست؟

از همه كمكهاتون ممنونم
    2007/06/28
    2,405
    17

سلام ..................

با كسب اجازه از استاد manian عزيز ..

ميتونم يه سوال بپرسم ازتون خانم moradi؟ شما اين 256 رو براي چي ميخوايد؟ احتمالا به intensity پيكسل هاي تصوير ارتباط پيدا نميكنه؟
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2007/05/05
    109
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط حسام الدین
    سلام ..................

با كسب اجازه از استاد manian عزيز ..

ميتونم يه سوال بپرسم ازتون خانم moradi؟ شما اين 256 رو براي چي ميخوايد؟ احتمالا به intensity پيكسل هاي تصوير ارتباط پيدا نميكنه؟
    سلام آقاي مهندس
    در واقع روش استخراج ويژگي تصويرم گراديان روشناييه كه با راهنمايي آقاي مهندس نحوي در مطلب پياده سازي شد و اين روش براي هر تصوير توسط گراديان گيري 256 خروجي استخراج مي كنه دقت بسيار بالايي داره اما در پياده سازيش مشكل دارم حتي با تراشه هايي كه مثل spartan3a كه داراي ضرب كننده هاي زيادي هستند. يكسري مقاله هم در مورد پردازش تصوير روي تراشه وشبكه هاي عصبي كه بيشترش رو با راهنمايي شما مرور كردم نتونسته جواب اين سوال رو بهم بده در نهايت فكر كردم شايد روشي در كدنويسي هست و من بلد نيستم.
    از راهنمايي هاتون واقعا ممنونم
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10