اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص جریان نامى فیوز از رنگ پولک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در فیوزهاى فشنگى از پولک روى فیوز مى توان تشخیص داد :

1)جریان نامى فیوز

2) سوختن فیوز(پس از سوختن پولک تحت کشش فنر آزاد وبه طرف بالا میرود.)

رنگ پولک جریان نامى فیوز A

قرمز روشن 10

خاکسترى 16

زرد روشن 25

سیاه 35

سفید 50

مسى روشن 63

قرمز تیره 100

زرد تیره 125

مسى 160

آبى 200

پاسخ : تشخیص جریان نامى فیوز از رنگ پولک

با سلام
    امیرجان این فیوزها تقریبا به رحمت ایزدی پیوسته شدند و معمولا توی خونه بابا و مامان بزرگ ها میشه اونا رو یافت ( ودانشگاه ما ازبس تجهیزات داره)
    این فیوزها سرعت قطع زیادی در برابر اضافه جریان و اتصالی ولی خوب یکبار مصرف هستند
    توی مدارات راه انداز موتر که اصلا از اینا استفاده نمیشه( این یکی رو خودم تنها کشف کردم) :rolleyes:

دیدگاه

پاسخ : تشخیص جریان نامى فیوز از رنگ پولک

با سلام!!!!
      رضا حاجی زاده جان!!!!
      اسم این فیوزها ، فیوزهای کند کاره ... درسته که تو ی خونه قبلا یه چیزی مثل اینا استفاده می شد... ولی اینا هنوز کار اصلیشونو بازم انجام میدن!!! اگر بری رو به یه تابلوی برق نیگا کنی .. می بینی درست بعد از سه فاز ، برای هر فاز یه دونه از این فیوزهای کند کار گذاشتن ..
      منظور از کند کار چیه؟؟؟ یعنی اینکه بعد از عبور جریانی بیشتر از اندازه ، اونم به مدت چند ثانیه .. فیوز سیمش می سوزه!!!
      کاربردشم می گم!! موتورهای سه فاز ، وی لحظه اول راه اندازی برای چند لحظه یه جریانی اونم چند برابر جریان نامی ، از شبکه دریافت می کنه!!!
      خوب اگر از این فیوزهای معمولی باشه که هی زود به زود می پره!! وا اگر هم جریانشون رو زیاد انتخاب کنن ، یهو اگر توی موتور اشکالی پیش بیاد و فیوز قطع نکنه ... موتور می سوزه!!!
      تنها راه چارش استفاده از فیوزهای کندکاره!!!

اگر بخوای چند مدل از همین فیوز ها رو که می گی بابا بزرگت داره!!! اونم از اون خوشگلاش بزارم ...

راستی میدونی این قضیه کشفت شبیه چیه؟؟؟؟ انگار یکی اومده قضیه نیوتون "" جاذبه"" رو نقض کرده!!! منظورم اینه که یعنی اینقدر حرفت ضایع بود!!!!
      بعدش هم خیلی از قطعات الان کاربرد دارن .. مثلا همین لامپهای خلا... هنوز هم استفاده می شن؟؟؟
      """" اگر بتونی پیدا کنی کجا استفاده یم شن یه جایزه داری""" ( گفتم پیدا کنی ،،، کشف نکنی ها!!! )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X