اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال برای تبدیل خروجی های 3.3 ولت میکروهای 16 بیتی به 5 ولت؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سئوال برای تبدیل خروجی های 3.3 ولت میکروهای 16 بیتی به 5 ولت؟

سلام
    1- آیا کسی می دونه چه جوری ولتاژ 3.3 خروجی I/O میکروها رو به 5 ولت تبدیل کنیم؟
    2- در ضمن اگه بخواهی مثلا 32 تا از پایه های آن رو به یه چیزی متصل کنی که هر کدوم حداقل 12mA جریان می کشن، غیر از بافرهای جریان مثل SN74LVCH16244 چه پیشنهاد دیگه ای وجود داره؟

ممنون.

پاسخ : سئوال برای تبدیل خروجی های 3.3 ولت میکروهای 16 بیتی به 5 ولت؟

فکر میکنم بهترین کار استفاده از تراشه های بافر باشه، البته از نوع TTL چون اگر اشتباه نکنم Cmos در خواندن ورودی، ولتاژ 3.5 تا 5 رو یک در نظر میگیره که خروجی پورت ST شما 3.3 هست، اما TTL از 2 تا 5 رو توی ورودی به عنوان 1 میگیره و کار شما رو راه میندازه. باید توی کتابهای TTL Pocket Guide نگاه کنید فکر میکنم تراشه هایی باشه که تعداد نسبتا زیادی بافر داشته باشه. اما دقت کنید که Open Collector نباشه.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X