اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی مدار که با ولتاژ ثابت 24ولت ،،4تا20میلی امپر خروجی داشته باشد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی مدار که با ولتاژ ثابت 24ولت ،،4تا20میلی امپر خروجی داشته باشد

سلام....
    می خواستم مداری طراحی کنم که یه سنسور صنعتی (ویکا)رو شبیه سازی کنه ..یعنی اینکه وقتی دو سر ان ولتاژ 24 ولت باشه ..نسبت به پتانسیومتری که روی مدار هست جریان 4 تا 20 میلی امپر ایجاد کنه ..و مهم اینه که اختلاف پتانسیل دوسرش تغییر نکنه..فقط با تغییر پتانسیومتر جریان روی مدار رو بین 4 تا 20 میلی امپر تغییر بده ..خواهش می کنم کمک کنید ..بیروون از eca راه به جایی نبردم :cry: :cry: :cry:

پاسخ : طراحی مدار که با ولتاژ ثابت 24ولت ،،4تا20میلی امپر خروجی داشته باشد

خواهش می کنم جواب نداده من رو نفرستید ته لیست . یه راهنمایی هم که بکنید کافیه :cry: :cry:

دیدگاه

سلام........
      من هنووز منتظرم خدایی اگه کسی نظری داره ..حتی اگه هنووز هم اجرایی نشده بگه ..همین خیلی کمک می کنه
      :cry2: :cry2: ممنون

دیدگاه

.

.

دیدگاه

.

سلام

مدار ضمیمه شده در واقع بصورت سری با مثبت 24 ولت شما قرار میگیره و مقدار جریان عبوری از این لاین رو
          روی نمایشگر نشون میده .
          راستش هرچی فکر کردم یادم نیومد که آیا مدار تنظیم جریان رو هم انجام میداد یا نه؟ ولی از ظاهر مدار مشخصه
          که فقط نمایشگر 4 تا 20 میلی آمپره و مصرف کل مدار با LCD و آی سی ICL7106 و قطعات اطراف فقط 1 میلی
          آمپر هستش که از همون خط بر میداره .(فکر کنم ترانسمیتر های 4-20 میلی آمپر در بازار موجود باشه)
          امیدوارم بدردتون بخوره .
          فایل های پیوست شده

دیدگاه

سلام.......

آقای عزیزی دستتون درد نکنه .
            مدار ی که شما برام گذاشتید .مدار خیلی جالبیه ولی من مدار داخلی یه دوونه ترانسمیتر رو می خوام..دقیقا" مداری رو می خوام که مدار شما نمایش گر اونه ...
            البته توی بازار (با کلی دردسر ) یه ترانسمیتر برای سنسور دما پیدا کردم ..ولی متاسفانه به کارم نیومد..چون رنج تغییر اهمش برای تبدیل
            به 4تا 20 میلی آمپر خیلی پایین بوود.......
            در اصل من می خوام که یه سنسور فشار از نوع ویکا رو شبیه سازس کنم .. این سنسور وقتی اختلاف پتانسیل 24 ولت دوسرش باشه با تغییر فشار 4 تا 20 میلی امپر خوروجی دارد......
            لطفا" کمک کنید
            باز هم از کمکتوون ممنون

دیدگاه

.

سلام

شما اگه دیتا شیت یا مشخصه ای از این سنسور یا ترانسمیتر ویکا دارید لطفا معرفی کنید
              تا ببینیم عملکردش با بقیه ترانسمیترها چه تفاوتی داره.

دیدگاه

دوست خوبم

راحتترین راه اینه که آی سی مخصوصی که داخل سنسورهای ویکا هم هست رو بخرید.

یعنی AD693
                با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام......
                  اقای عزیزی دستتون درد نکنه .از اینکه راهنمایی کردید ممنونم .ولی فکر کنم با این ic که آقا احمد معرفی کردند کارم حل بشه ..
                  فقط باید بگردم ببینم datasheet ازش پیدا می کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                  باز هم ممنونم
                  خیلی آقایید :wow:
                  پیرووز باشیید

دیدگاه

سلام......
                    بازم من اومدم :rolleyes:
                    می بخشیید ..اقا احمد مداری نداری که داخلش از این icاستفاده کرده باشید من datasheet رو دانلود کردم ولی راستشو بخواین ..این ic خیلی پایه داره نمی دونم باهاش چیکار کنم :sad:

دیدگاه

سلام.....
                      از بابت پست قبلی شرمندم
                      دیگه تا این حد بچه پروو نیستم
                      خودم یه فکری به حالشش می کنم datasheet رو تا یه جا هاییش ترجمه کردم یه چیزاایی فهمیدم
                      از قدیم گفتند خدا با ماست

دیدگاه

خجالت نداره :smile:

این آی سی اجزای زیادی داره و استفاده ی مناسب از اون نیاز به تجربه داره.

شکل 18 داخل دیتا شیت نقشه مناسبی برای شماست چون سنسور فشار دقیقا از همین نقشه استفاده می کنه.

فقط بجای قسمتی که نوشته LOAD CELL باید مقاومت و پتانسیومتر بگذارید تا سنسور شبیه سازی بشه.

با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام.............
                          مرسییییییییییییییییییییییییییی
                          فکر کنم همه مشکلاتم دارن حل می شند از کمکتوون خیلی ممنونم :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:
                          پیرووز باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X