اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال های رایج در رابطه با توزیع ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال های رایج در رابطه با توزیع ؟؟؟

سلام .
    خواستم بدونم چه جوری با کاهش توان راکتیو ظرفیت شبکه بالا میره ؟

(اگه دوستان کمک کننن ممنون میشم .)

پاسخ : سوال های رایج در رابطه با توزیع ؟؟؟

دوستان خواهشا کمک کنید . :sad:

دیدگاه

p = v.i.cosq

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rajabpor
        p = v.i.cosq
        :eek:
        واقعا چه توضیح کامل و جامعی! :mrgreen: مخصوصا این قسمتش--->
        ---------------------------------------------------------------------------------
        ببین دوست عزیز در مورد سوالتون هر چی توان راکتیو کم بشه ضریب قدرت (cosφ) زیاد میشه (راستش نمی دونم با فرمول چه طوری میشه اینو توجیه کرد شاید با این رابطه بشه: sinφ=Q/S که هرچی Q کمتر، sinφ کمتر، درنتیجه cosφ بیشتر) و در این صورت با افزایش ضریب توان (cosφ) شرایط بهتری برای انتقال انرژی بوجود میاد. حالا میشه جواب دوست بالاییمون p=vicosφ . پس چی شد؟ cosφ افزایش پیدا کرد و یعنی φ زاویه فازمون کاهش پیدا کرد و با توجه به شکل زیر که به power triangle یا مثلث توان معروفه هر چی φ کمتر درنتیجه همونطور که گفتم توان راکتیو کمتر و توان اکتیو شبکه افزایش پیدا می کنه p=vicosφ

اینم مثلث توان:

کاهش توان راکتیو هم کاهش تلفات سیستم رو در پی داره یعنی کاهش IR پس ظرفیت شبکه میره بالا.
        تو این تاپیک http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=4134.0 در مورد اصلاح ضریب قدرت بحث شده مطالب خوبی هم گفته شده اما پیشنهاد می کنم کامل هر سه صفحه رو بخونی چون بعضی از گفته های دوستان دارای ابهاماتی هست (نمیگم اشتباه هستا) که آخر خودتون باید نتیجه گیری کنید. یکی از دوستان هم تو صفحه ی دوم شکل کامتری نسبت به مال من از مثلث توان گذاشتن.
        و در آخر هم من معمولا اینو بعد از پست هام میگم که این صحبت های من شاید همه ش درست نباشه و فقط استنباط من از این موضوع توان ها هستش (آخه خیلی مبحث مهمیه) شاید هم دیدید همش غلط بود :icon_razz:
        کسی نظری نداره؟
        Goodbye

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X